Home / Aktualności / Quake Champions – darmowa gra F2P, ale i tak możesz zaplacic

Quake Champions – darmowa gra F2P, ale i tak możesz zaplacic

Quake Champions

Bethesda potwierdziła właśnie, że Quake Champions nadchodzący FPS z jej studia będzie darmowy, aczkolwiek użytkownicy będą mogli za grę zapłacić aby odblokować pewne funkcje. Jakie, o tym poniżej.

Zarówno gracze, któzy zdecydują się zapłacić, jak i ci korzystający z gry bezpłatnie, będą jak się dowiadujemy korzystać z tych samych map oraz rywalizować ze sobą praktycznie bez ograniczeń. Praktycznie, bowiem bezpłatny dostęp da nam możliwość grania wyłącznie Rangerem, jeśli będziemy chcieli walczyć inną postacią, będą dwie opcje.

Pierwsza z nich to oczywiście zapłacić za pełną wersję gry ze wszystkimi postaciami, druga zaś, to walcząc podstawową postacią gromadzić walutę w grze zwaną Favour, a potem wymienić ją na interesującego nas zawodnika. Druga opcja wydaje się bardziej sensowna, ale nie do końca. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że kupno zawodnika za walutę w grze da nam dostęp do niego tylko przez ograniczony czas, zapłacenie za pełną wersję Quake Champions wydaje się bardziej logiczne. Da nam to bowiem dostęp do wszystkich postaci od początku.

Jeśli już zapłacicie za grę, to zdobywanie waluty w grze i tak wyjdzie wam na dobre. Zdobywając ją bowiem będziecie mogli uczestniczyć w mistrzostwach run. Te z kolei odblokują dostęp do nowych postaci oraz skórek.

Tak więc jak sami widzicie, kto nie płaci, ten dwa razy traci. Odblokowanie postaci za pomocą Favour jest czasowe. Na jak długo? Tego jeszcze nie wiadomo, aczkolwiek Bethesda musiała to sobie dokładnie przemyśleć, bowiem wersja f2p wydaje się w świetle tych informacji gorszą alternatywą do płatnej, nie sadzicie?

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.