Home / Aktualności / Pure Base 500DX – minimalistyczna ale niezwykle ciekawa obudowa

Pure Base 500DX – minimalistyczna ale niezwykle ciekawa obudowa

Trzeba to sobie jasno powiedzieć. Najnowsza obudowa Pure Base 500DX Be quiet! to jedna z bardziej ciekawych premier tego roku a to za sprawą zaróno samej konstrukcji jak i funkcji, które oferuje a które zostały doceniony przez krytyków Pure Base 500. Mowa tu oczywiście o obsłudze wysokiej klasy kart graficznych do 369 milimetrów, chłodzenia procesora do 190 milimetrów oraz szerokiego wsparcia dla modułów pamięci.

Obudowa obsługuje instalację do pięciu dysków SSD – z których dwa mogą być wyraźnie widoczne w głównej komorze obudowy – lub czterech dysków SSD i dwóch dysków twardych. Osłona zasilacza i inteligentne system prowadzenia kabli, w tym paski na rzepy i liczne oczka, zapewniają schludne wnętrze, a wyjmowane filtry przeciwpyłowe z przodu i na dole obudowy zapobiegają dostawaniu się kurzu do środka konstrukcji. Podążając za dzisiejszymi standardami, producent postarał się o boczny panel ze szkła hartowanego zapewniający doskonały widok na wnętrze obudowy.

Pure Base 500DX to pierwszy model obudowy be quiet! skoncentrowany na jak największym przepływie powietrza. Zamysł ten wspierany jest przez przedni panel i górną pokrywę wlotu powietrza. Obudowa zawiera łącznie trzy wentylatory Pure Wings 2 o średnicy 140 mm w celu poprawy wydajności chłodzenia. Wszystkie trzy wentylatory pracują z maksymalną prędkością 900 RPM w celu zapewnienia jak najcichszej pracy. Użytkownicy mogą ponadto zwiększyć całkowitą liczbę wentylatorów w obudowie do pięciu 140 mm lub sześciu 120 mm w celu uzyskania maksymalnej wydajności chłodzenia. Osoby, które zdecydują się na chłodzenie wodne, mogą zamontować chłodnice do 240 mm u góry lub do 360 mm z przodu obudowy.

Be quiet! z Pure Base 500DX: po raz pierwszy w historii firmy ma zintegrowany adresowalny RGB w jednym ze swoich produktów. Obudowa zawiera dwa paski z 14 indywidualnie adresowalnymi diodami LED na panelu przednim i jeden pasek z 10 diodami LED w górnej części obudowy. Umożliwia to złożone konfiguracje oświetlenia, za pomocą kompatybilnych płyt głównych lub za pomocą specjalnego przycisku kontrolera na panelu przednim, który obsługuje sześć różnych kolorów z czterema ustawieniami oświetlenia i trzema trybami kolorów tęczy. Oświetlenie można również całkowicie wyłączyć.

Jeśli chodzi o panel I /O Pure Base 500DX nie mamy rewolucji a raczej bezpieczną konfigurację w postaci  złącze USB 3.1 Gen.2 Type C na przednim panelu.

Obudowa Pure Base 500DX będzie dostępna w kolorach czarnym lub białym oraz ze szklanym panelem bocznym już 28 kwietnia w cenie 410 zł. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.