Home / Aktualności / PS5 sprzedaje się dwa razy lepiej od Xbox-ów, ale to Nintendo jest numerem jeden!

PS5 sprzedaje się dwa razy lepiej od Xbox-ów, ale to Nintendo jest numerem jeden!

Choć PlayStation 5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki osiągając w pierwszym kwartale wynik dwukrotnie lepszy od duetu Xbox Series S oraz Xbox Series X, to nie SONY dzierży w tym roku palmę pierwszeństwa pod względem ilości sprzedanych konsol. Najnowszy raport Ampere Analysis ujawnia bowiem, że to Nintendo jest na pierwszym miejscu na świecie pod względem sprzedanych konsol do gier.

Podium pierwszego kwartału 2021 zamykają produkty firmy Microsoft w postaci Xbox-ów serii S oraz X. Sprzedaż na poziomie 1,31 miliona sztuk nie pozwala „zielonym” odtrąbić przysłowiowego sukcesu, bowiem sprzedaż PlayStation 5 daje produktowi SONY drugą pozycję z ponad dwukrotnie lepszym wynikiem (2,83 miliona sprzedanych egzemplarzy).

Wydawać by się mogło, że to konsole dziewiątej generacji będą wiodły prym pod względem sprzedanych systemów, ale pozycja lidera przypadła jednak staremu wyjadaczowi rynku konsol, którym jest firmie z Kioto. Nintendo Switch sprzedało się ponad dwukrotnie lepiej od PS5 i prawie 4,5 razy lepiej od połączonych sił Xbox-ów serii S i X, osiągając sprzedaż na poziomie 5,86 miliona sztuk.

Wiele wskazuje na to, że w bieżącym roku sytuacja nie ulegnie zmianie, bowiem zarówno Microsoft, jak i SONY mają problemy z dostawami swoich konsol, które w zasadzie nie zdają się dotyczyć produktów Nintendo, dzięki czemu pozycja Switch-a pozostanie niezagrożona. Być może na większe zmiany w układzie sił będziemy musieli poczekać co najmniej do 2022 roku, a może nawet dłużej, bowiem Nintendo Switch jest szczytowej formie cyklu produkcyjnego, a ponadto oferuje to czego nie ma konkurencja – mobilność.

Źródło: Ampere Analysis, Internet

 

 

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.