Home / Aktualności / PS5 już wkrótce otrzyma możliwość dodania kolejnego dysku M.2

PS5 już wkrótce otrzyma możliwość dodania kolejnego dysku M.2

PS5 to niewątpliwy sukces firmy SONY, który na rynku przyjął się lepiej niż tego mogli oczekiwać nie tylko włodarze firmy, ale i sami gracze. Poza niedoborem konsol na rynku najnowszy „Plejak” zmaga się z jeszcze jednym problemem, którym jest niewystarczająca pojemność dysku SSD M.2, który bazowo oferuje 825 GB, lecz dla użytkowników dostępne jest zaledwie 667 GB. W czasach gdy gry potrafią pochłonąć ponad 100 GB przestrzeni dyskowej, taka pojemność wystarczy zaledwie na około 5 tytułów.

Choć PlayStation 5 ma możliwość rozbudowy przestrzeni na dane poprzez karty M.2, to na chwilę obecną taka możliwość jest zablokowana. Na szczęście z informacji, które pochodzić mają od pragnących zachować anonimowość pracowników japońskiego giganta wynika, że w okolicach drugiego kwartału tego roku PS5 otrzyma aktualizację, którą umożliwi instalację dodatkowej karty SSD M.2 (jednej z zaaprobowanych przez producenta) poprzez zdjęcie plastikowego boku konsoli i umieszczeniu jej w specjalnie zarezerwowanym na ten cel złączu M.2.

Ponadto wspomniana powyżej aktualizacja wprowadzi zmiany w zakresie prędkości pracy wentylatorów, tak aby mogły one pracować z większą prędkością w celu uniknięcia przegrzania się konsoli w bardziej wymagających tytułach, które będą stopniowo pojawiały się w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.