Home / Konsole / PS4 Update 4.50 – ważne zmiany z nową aktualizacją

PS4 Update 4.50 – ważne zmiany z nową aktualizacją

PS4 Update 4.50

Aktualizacja 4.5 dla PS4 zwana również PS4 Update 4.50 jest już dosłownie za rogiem, w związku z czym warto zapoznać się z tym co ona wprowadzi do funkcjonowania tej właśnie konsoli.

PS4 Update 4.50 01

Najważniejszą chyba nową funkcją tej aktualizacji, aczkolwiek nie kluczową z uwagi na łatwą rozbudowę pamięci masowej PS4-ki jest obsługa zewnętrznych dysków za pomocą złącza USB 3.0. Teraz w jeszcze łatwiejszy sposób bez otwierania konsoli będziecie mogli powiększyć miejsce na nowe gry, aplikacje czy inną treść dostępną dla swojej konsoli. Jedynym ograniczeniem ma być 8TB, aczkolwiek to powinno wam chyba na trochę wystarczyć. Ważne jest to, że osobiste pliki użytkownika nadal są składowane na bazowym dysku konsoli a nie na zewnętrznym.

PS4 Update 4.50 03

Drugą nowością jest możliwość ustawienia dowolnej na styl Xboxa tapety. Wraz z samą tapetą (wallpaper) otrzymamy tekst z cieniami, możliwość ściemnienia opcji – przełoży się to na lepszą czytelność ikon i tekstu, a także możliwość edycji tapety w trybie zdjęcia w Sharefactory w celu stworzenia indywidualnego podkładu dla naszego ekranu Home screen.

PS4 Update 4.50 02

Ciekawymi funkcjami aktualizacji 4.5 dla PlayStation 4 będą z pewnością uproszczenia systemu powiadomień (otrzymamy teraz uproszczoną listę zamiast wielu zakładek np. Downloads, uploads itp.), większą dostępnością kluczowych opcji menu w tym tych dotyczących naszych znajomych i ich dostępności w sieci, możliwości zapraszania ich czy dołączania się do grup, a nie gmatwaniu się po ustawieniach i menu. Co więcej, z nowym updatem będziecie wszystko mieli pod kontrolą, włączając i wyłączając powiadomienia, które potrzebujecie.

Niezaprzeczalnym usprawnieniem będzie również możliwość pisania wiadomości bezpośrednio do centrum aktywności, z takimi korzyściami jak używanie tekstu, zrzutów ekranu czy animowanych gifów, nie zapominając o tagowaniu gier i innych użytkowników. Te ostatnie z pewnością zwiększy widownię naszych osiągnięć, z zaznaczeniem, że Sony będzie teraz promować aktywność użytkowników globalnie.

Dla fanów filmów 3D, którzy jednocześnie posiadają zestaw PS VR nowa aktualizacja ma dodatkową niespodziankę. Teraz to bowiem będą oni mogli oglądać filmy trójwymiarowe (także te z nośników Blu-ray) na goglach do wirtualnej rzeczywistości. Wspaniałe, czyż nie tak?

Tak więc widzicie, Sony wraz z aktualizacją 4.5 dla PS4 wprowadziło kilka, bardzo ważnych funkcji, które nawet jeśli nie zrewolucjonizują używania tejże konsoli, to z pewnością usprawnią jej użytkowanie. Jesteśmy ciekawi co o niej sądzicie, oraz czy jest jeszcze coś co byście w tym update widzieli, a czego Sony nie uwzględniło.

 

 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.