Home / Aktualności / PS Plus vs Games with Gold – które konsolowe grudniowe darmówki są lepsze

PS Plus vs Games with Gold – które konsolowe grudniowe darmówki są lepsze

Rozpoczynamy grudzień, a z nim nową pulę gier zarówno dla konsol Xbox Microsoftu, jak i PlayStation. Jeśli chodzi o te pierwsze czyli Xbox One i Xbox 360, gratyfikowane są one tytułami Games with Gold, zaś w przypadku drugich tj. PlayStation 4, PS3 i PS Vita, programem PS Plus.

Dla konsol Xbox przewidziano cztery gry (Xbox One, z czego dwie dzięki kompatybilności wstecznej), zaś Xbox 360 zyska dwie. Przez Cały  miesiąc, posiadacze XONE mogą pobrać grę Q.U.B.E. 2, która zawiera wiele łamigłówek nie będących takimi prostymi na pierwszy rzut oka jak by się mogły wydawać. Pomiędzy 16 grudnia i 15 stycznia, dostępna będzie przygodówka Never Alone. Opowiada ona niesamowita historię pewnej dziewczynki i jej psa i rozgrywa się w bardzo ciekawych ale niebezpiecznych, śnieżnych sceneriach.

Xbox 360 z kolei (oraz jak wspominaliśmy Xbox One), otrzyma Dragon Age II, tytuł fantasy osadzony w średniowiecznych realiach (1-15 grudnia), oraz strzelankę Mercenaries: Playground of Destruction (15-31 grudnia).


Jeśli chodzi o konsole Sony, również nie jest zbyt dobrze. Dane graczom gry nie są topowymi tytułami a jedynie próbą przeczekania do nowego roku (mamy nadzieję, że styczeń rozpocznie się z impetem).

Posiadacze PS4 dostaną w grudniu dwie gry Onrush oraz Soma, z których pierwsza jest nawet nienajgorszą “ściganką”, w której wykorzystamy zarówno motocykle jak i inne samochodo-podobne pojazdy, zaś druga RPG-iem z horrorowatą otoczką. 

Starsza generacja konsoli, PS3, musi zadowolić się Steredennem oraz Steinsgate.  Steredenn to retro strzelanka w kosmosie, natomiast Steinsgate zadowoli fanów japońskich produkcji, a dokładnie mangi.

Jeśli zaś chodzi o przenośną konsolę PS Vitę, Sony przygotowało Iconoclasts (platformówka w stylu Giana Sisters lub podobnej) i Papers, Please (w której wcielimy się w pikselowatego konsula przyznającego lub odmawiającego wjazdu do kraju obcokrajowcom).

Jak więc widzicie, w grudniu ani Microsoft, ani Sony nie ma się czym chwalić. Poprzedni miesiąc dał nadzieję na niezłe zakończenie roku konsolowymi tytułami, zaś ostatni miesiąc pokazał, że obaj zawodnicy dostali zadyszki i zaczeli się czołgać do mety. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.