Home / Konsole / PS Plus październik 2015 – PS Network w odwrocie?

PS Plus październik 2015 – PS Network w odwrocie?

PS Plus pazdziernik 2015

Nie da się nie odnieść wrażenia, że program PS Plus dla konsol PlayStation w październiku nieco spowolniło z „Holywoodzkimi” chciałoby się powiedzieć produkcjami. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że ciężko jest co miesiąc oferować najlepsze produkcje, które jakby nie było obciążają przychody, gdyż po prostu oferowane są za darmo.

Sony jednak pomimo to oferuje nadal dobre, grywalne tytuły na swoje konsole PS4, PS3 oraz PS Vita. Przyjrzyjmy się zatem co będzie można pobrać już od 6 października na nasze konsole.

  • Broken Age (PS4/PS Vita)
  • Super Meat Boy (PS4/PS Vita)
  • Unmechanical Extended (PS4/PS3)
  • Kickbeat (PS Vita/PS3)
  • Kung Fu Rabbit (PS Vita/PS3)
  • Chariot (PS3)

 

Broken Age (PS4/PS Vita)

Pochodząca od twórcy klasyka gatunku Grim Fandango gra Broken Age, przedstawia historię dwóch nastolatków postawionych w podobnych sytuacjach, lecz w zupełnie innych światach. Historie, które opowiadają swoim zachowaniem i które my kreujemy, pomagają im przebrnąć przez przygody stawiane im przez życie.

 

Super Meat Boy (PS4/PS Vita)

Grę Super Meat Boy opisywaliśmy już kilkukrotnie na łamach naszego portalu, więc tylko na szybko wspomniemy iż w grze poruszamy się kawałkiem krwawiącego mięsa, które musi uniknąć wielu pułapek, które czekają na nie w nieco wyimaginowanym świecie. Gra nie tylko dla rzeźników, choć ci z pewnością już zacierają ręce mając na uwadze ponad 300 poziomów.

 

Unmechanical Extended (PS4/PS3)

Osadzona w świecie kamieni, metalu i innych dziwnych materiałów gra śledzi losy samotnego robota uwięzionego w podziemnym świecie. Gracze, którzy ją pobiorą doświadczą niesamowitej grafiki, wciągającej akcji częściowo zawdzięczanej przez wiele zagadkowych elementów oraz łatwości w graniu, zostawieniu gry i ponownym jej rozpoczęciu. Zagadki wycisną z was ostatnie soki testując logikę, pamięć oraz przytomność umysłu.

 

Chariot (PS3)

Osadzona w bajkowym świecie gra Chariot to niesamowite połączenie gry z zasadami fizyki, w której dwójka bohaterów musi doprowadzić rydwan ze zwłokami zmarłego króla do najbardziej odpowiedniego dla głowy państwa miejsca. W grze nie zabrakło potężnej dawki humoru (ze strony zmarłego króla) oraz królewskiego sklepu, w którym stuningujemy nasz rydwan, aby umilić sobie z nim podróż.

 

Kung Fu Rabbit (PS Vita, PS3)

Kolejna bardzo kolorowa i dosyć prosta platformówka z królikiem ninja w roli głównej. Dzięki tej produkcji poczujecie się jak dzieci i dopłynie do was totalne rozluźnienie. Poza radosnym skakaniem będzie trzeba wykańczać chordy przeciwników na ponad 70 poziomach z dwoma trudnościami.

 

Kickbeat (PS Vita, PS3)

Co jak co ale trzeba przyznać odrobinę oryginalności tej grze, w której do rytmu będziemy musieli wymierzać ciosy i kopniaki okrążającym nas przeciwnikom. Niektórzy z pewnością poczują się jak Bruce Lee. Jest to bardzo ciekawa i wciągająca gra, która sprawdz się zarówno na PS3 jak i PS Vita.

 

 

I to już wszystkie 6 tytułów, które zagoszczą już za niecały tydzień na konsolach Sony. Słowem zakończenia pragniemy nadmienić, że z wejściem tych gier 6 października, z PS Plus zniknie darmowa wersja Drive Club PS Plus Edition, w związku z czym radzimy tą grę pobrać (nawet jeśli ją później usuniemy), aby pozostała w naszej bibliotece i byśmy mogli jeszcze w nią kiedyś zagrać.

Mamy nadzieję, że choć nie topowa selekcja gier, to jednak sprawi, że rozluźnicie się z tymi niezwykle kolorowymi produkcjami, które jakby nie było są darmowe, a jak wiemy „darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”.