Home / Aktualności / Przyjmowanie zamówień na nowy smartfon Sony Xperia 10 II rozpoczęte

Przyjmowanie zamówień na nowy smartfon Sony Xperia 10 II rozpoczęte

Firma Sony rozpoczęła przyjmowanie zamówień na smartfon Xperia 10 II. Powstał on z myślą o pełnej rozrywce, a wyróżnia go bogactwo technologii Sony, niespotykane dotąd w segmencie super-mid-range. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 10 i jest oparte na platformie mobilnej Qualcomm Snapdragon 665 — niezawodnej i zapewniającej szybką łączność.

Dzięki 6,0-calowemu, panoramicznemu wyświetlaczowi OLED 21:9 łatwiej jest poczuć się uczestnikiem akcji. Zapożyczona z telewizorów BRAVIA technologia TRILUMINOS oraz optymalizacja obrazu filmowego wzmacniają głębię czerni i polepszają kolorystykę, przez co oglądanie sprawia jeszcze więcej przyjemności. 6,0-calowy wyświetlacz OLED w formacie ultrawide ma także inne zalety m.in. pozwala na równoczesne wyświetlenie dwóch aplikacji w unikatowym systemie obsługi Sony z wieloma oknami oraz na użycie funkcji Boczny sensor, służącej do wygodnego przełączania aplikacji. W modelu Xperia 10 II nie zabrakło technologii audio Sony. Obsługiwany jest dźwięk o wysokiej rozdzielczości, reprodukowany zarówno przez gniazdo 3,5 mm, jak i bezprzewodowo.

To nie koniec możliwości rozrywkowych: smartfon Xperia 10 II wyposażono w nowy aparat z trzema obiektywami, z których jeden rejestruje obraz o rozdzielczości 12 megapikseli, a pozostałe dwa — 8 megapikseli. Poszczególne obiektywy mają ogniskowe 16 mm (superszerokokątny), 26 mm (szerokokątny) i 52 mm (teleobiektyw), otwierają więc pole do twórczych eksperymentów z fotografią. W uzyskaniu udanych zdjęć pomagają fabrycznie zaprogramowane ustawienia, takie jak Potrawy czy Portret. Nowością jest Tryb nocny, zapewniający wysoką jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu.

Xperia 10 II posiada również pojemny akumulator — 3600 mAh, co gwarantuje zapas energii na cały dzień rozrywki lub tworzenia. Nowy model ma 69 mm szerokości i tylko 151 g wagi, dzięki czemu wygodnie leży w dłoni. 

Smartfon Xperia 10 II jest dostępny w wersji czarnej i białej w sieciach handlowych: Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Sony Centre. Przedsprzedaż potrwa dwa tygodnie lub do wyczerpania puli. Osoby, które złożą zamówienie do 24 maja, będą mogły skorzystać ze specjalnej oferty i otrzymać razem ze smartfonem wspaniały głośnik SRS-XB22.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.