Home / Aktualności / Przycisk start w Windows 8 powróci w 2015 roku?

Przycisk start w Windows 8 powróci w 2015 roku?

Na stronie internetowej WinSupersite pojawiła się informacja mówiąca o tym, że w kolejnej aktualizacji Windows Threshold dla rodziny systemów operacyjnych Windows 8 pojawi się wyczekiwany z utęsknieniem przez rynek przycisk Start.

Otóż rodzina Windows 8 na początku 2015 roku przejdzie 3-etapowy rozwój. Będzie on podzielony na produkty dedykowane urządzeniom mobilnym z ekranami dotykowymi, użytkownikom domowym oraz klientom biznesowym.

W wersji dla komputerów stacjonarnych (domowych) obsługiwanych za pomocą klawiatury i myszy, przywrócony zostanie przycisk Start w jego dotychczasowej formie lub formie jemu bliższej, niż uczynił to niedawno Microsoft w Windows 8.1. Ponadto zmiany wprowadzone w Windows 8.2 (nazwa umowna) mają przynieść nam możliwość uruchamiania aplikacji w stylu Metro na pulpicie popularnych „okienek” z dobrze już znanymi kafelkami. Opisane powyżej zmiany mające przywrócić przycisk start w Windows 8 powinny wejść w życie na wiosnę 2015.

Źródło: WinSupersite

Windows 8-1 Personalizacja kafelkow

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.

2 komentarze

  1. A co Microsoftowi tyle zajmuje? Wprowadzenie kilku linijek kodu czy przełknięcie kafelkowej porażki? 😉