Home / Aktualności / Przezroczysty 55-calowy Mi TV LUX Transparent Edition od Xiaomi nowym wyznacznikiem trendów

Przezroczysty 55-calowy Mi TV LUX Transparent Edition od Xiaomi nowym wyznacznikiem trendów

Jeśli macie nieco ponad 6 tys. dolarów wolnej gotówki i akurat zepsuł wam się wasz telewizor, to zaciekawić was może najnowszy 55-calową wersję Mi TV LUX Transparent Edition charakteryzujący się przezroczystą obudową.

Właśnie dziś, Xiaomi zaprezentował to, co uważa za trzecią definiującą technologię na 10. rocznicę tej marki – 55-calową wersję Mi TV LUX Transparent Edition. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pierwsza na świecie w pełni zaawansowany, przezroczysty wyświetlacz OLED, dzięki któremu obrazy są wyświetlane na jego przezroczystym ekranie i dlatego wydają się „unosić w powietrzu” – nawiązując do scen znanych w większości z filmów science fiction. Xiaomi skorzystało również z okazji, aby ogłosić, że stało się pierwszą Chińską firmą na świecie produkującą przezroczyste telewizory OLED, a także największym w Chinach producentem modułów OLED (OBM).


Nowy, 55-calowy telewizor Mi TV LUX Transparent Edition jest wyposażony w 10-bitowy panel OLED 120 Hz oferujący obraz w rozdzielczości 4K ze statycznym współczynnikiem kontrastu 150 000: 1 (dynamicznym). Xiaomi twierdzi, że jest kontrast ten jest nieskończony, podobnie jak inni producenci OLED w odniesieniu do tej konkretnej technologii.

Panel nowego telewizora Xiaomi obsługuje 93%  kolorów spektrum DCI-P3. Przezroczystość została osiągnięta poprzez przeniesienie całej elektroniki do podstawy telewizora, w sposób nigdy wcześniej nie spotykany w tej kategorii konsumenckiej. Sercem tego niestandardowego telewizora jest chip TV MediaTek 9650 odpowiedzialny za przetwarzanie obrazu i jest sparowany z Dolby Atmos, aby zapewnić wszechstronne wrażenia w dziedzinie obrazu i dźwięku. Telewizor jest wyposażony w funkcję zawsze włączoną, dzięki czemu użytkownicy mogą używać zestawu jako prezentacji sztuki. Telewizor będzie dostępny od 16 sierpnia  w cenie ponad 6000 dolarów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.