Home / Aktualności / Przewidywane ceny PS5 i jej peryferiów

Przewidywane ceny PS5 i jej peryferiów

Dzięki uprzejmości znanego z wiarygodności leakera IronManPS5, do sieci wyciekły ceny konsoli Sony PlayStation 5 oraz jej dodatków. Rozpoczynając od standardowej konsoli PlayStation 5 zawierającej jeden kontroler Dual Sense, kosztować ma ona 2200 zł. Jest to oczywiście wersja z napędem Blu-ray, dzięki czemu będzie można przechowywać fizyczną bibliotekę wszystkich gier a przy okazji oglądnąć film na optycznym nośniku (ciekawe czy ktoś jeszcze to robi).

Dodatkowe kontrolery Dual Sense można będzie kupić za 250 zł za sztukę, podobnie jak w przypadku kamery HD Cam stereo kosztującej tyle samo. Dobrze, że Sony nie dodało jej do standardowego wyposażenia konsoli, podzielając los z Microsoftem (pierwsza premiera Xbox One).Wersja PlayStation 5 Digital, która nie ma napędu optycznego, kosztuje tylko nieco mniej, bo 20%, przynosząc rachunek do sumy ok. 1700 – 1800 zł. Inne peryferia takie jak elegancka stacja ładowania kontrolerów Dual Shock czy Media Remote, który pozwala używać PS5 jako urządzenia rozrywkowego kosztować ma ok. 130 zł. 

Jednym z wyróżniających się akcesoriów jest bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Pulse 3D do PS 5, który wykorzystuje wysokiej jakości zestaw audio Sony. Zestaw ten można będzie nabyć w cenie 179 euro. Jeśli informacje są prawdziwe, konsole PlayStation 5 mają pojawić się w sprzedaży od 14 listopada 2020 r.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.