Home / Aktualności / Przejście na free-to-play przełożyło się dla PUBG na ogromny wzrost bazy graczy

Przejście na free-to-play przełożyło się dla PUBG na ogromny wzrost bazy graczy

Przechodzenie na darmowy tryb grania czyli tzw. free-to-play znanej gry Battle Royale PlayerUnknown’s Battlegrounds doszło do nas już w grudniu zeszłego roku. .  deweloper dotrzymał obietnicy i na podstawie wczesnych danych wydaje się, że firma podjęła właściwą decyzję przechodząc w końcu na model free-to-play (F2P) 12 stycznia 2022 r.

Krafton, bo o nim mowa powiedział, że w tygodniu po przejściu na F2P gra odnotowała 468-procentowy wzrost liczby nowych graczy. W niektórych regionach, takich jak Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Południowa, wzrost liczby nowych użytkowników osiągnął 537 procent. Co więcej, średni czas gry na PC i konsolach wzrósł o 100 procent z tygodnia na tydzień w porównaniu z tygodniem poprzedzającym zmianę F2P. Na PlayStation gracze odnotowali 400-procentowy wzrost czasu gry. Jak się również dowiedzieliśmy, w okresie przejściowym PUBG był również najwyżej ocenianą grą na Steamie.

Jak zapewne wiecie, PUBG pojawił się na Steam Early Access w 2017 roku i przewodził w popularyzacji gatunku battle royale. Do chwili obecnej, sprzedano ponad 75 milionów egzemplarzy gry zarówno jeśli chodzi o PC jak i konsole, plasując ten właśnie tytuł na piątym miejscu wśród najlepiej sprzedających się gier wszech czasów, za takimi znakomitościami jak Minecraft, Grand Theft Auto V czy Tetris.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.