Home / Aktualności / Projekt Borderlands Online zamknięty.

Projekt Borderlands Online zamknięty.

Borderlands Online

Gra Borderlands Online umarła śmiercią naturalną, Chiński oddział 2k Games, odpowiedzialny za jej produkcję, definitywnie przerwał pracę nad nią.

Nigdy o tej grze nie słyszeliście ? Nic dziwnego, wydawca – 2k Games zdecydował się na wypuszczenie swojej produkcji tylko na rynek azjatycki, w przypadku gdyby odniosła na nim sukces zostałaby również rozpowszechniona na  pozostałą część globu.

Jednak tak się nie stało, 2k Games China zostało zamknięte, a prace nad grą przerwane. 

Jaki był tego powód? Otóż cytując przedstawiciela 2k Games:Uznaliśmy że, potrzebujemy poświecić więcej czasu na większe, bieżące projekty, zwłaszcza że Borderlands Online, nie rokowało odniesienia sukcesu, gwarantującego zwrotu inwestycji.”

Studio Gearbox Software’s odpowiedzialne za serie Borderlands, aktualnie skupia się nad nową grą o tytule Battleborn, reprezentującą połączenie gatunków FPS oraz MOBA. 

Co ciekawe. studio w planach ma wydanie kolejnej gry z serii Borderlands, oznaczonej numerem „3”, niestety prace na nią nie zostaną rozpoczęte przed ukończeniem Battleborn’a

Borderlands Online, pomimo przyciągającego uwagę graczy tytułu, nie okazał się na tyle dobrym produktem ażeby studio kontynuowało nad nim pracę. 

Dla fanów serii pozostaje tylko czekać na nową grę studia jaką będzie Battleborn, jak i na wiadomości dotyczące rozpoczęcia prac nad Borderlands 3.

O użytkowniku Aleksander Radwan-Pragłowski

Student Politechniki Krakowskiej, zapalony gracz, fan nowych technologii.