Home / Aktualności / Procesory Intel z układami GPU Radeon już w 2017 roku?

Procesory Intel z układami GPU Radeon już w 2017 roku?

Serwis Hard|OCP udostępnił informację, z której wynika, że grudniowa plotka nt. współpracy AMD z firmą Intel nabiera realnych kształtów. Otóż coraz więcej wskazuje, że jeszcze w tym roku na rynek trafią jednostki łączące procesory marki Intel z układami graficznymi AMD Radeon.

Nie będą to jednak jednolite chipy jak ma to miejsce w przypadku APU AMD czy choćby tradycyjnych procesorów Intel z GPU z serii HD Graphics, ale coś bliższego idei procesorów Core 2 Quad, gdzie dwa osobne układy są ze sobą połączone np. za pomocą MCP (Multi-Chip Module). Za jądro ww. procesorów posłużyć ma obecna generacja CPU “Kaby Lake”.

Nowe informacje pokazują nam, że AMD nie przekaże swojej technologii Intelowi, ale będzie jedynie produkować (w fabryce Global Foundries lub TSMC) i dostarczać wyprodukowane rdzenie graficzne, które dalej będą już łączone z rozwiązaniami niebieskich, tak by stworzyć gotowy produkt przeznaczony przede wszystkim dla klientów detalicznych.

Intel with AMD Radeon GPU 01

Źródło: Hard|OCP

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.

Jeden komentarz

  1. Ciekawe co z tego wyniknie oraz czy to prawda. Z drugiej strony mając na uwadze to jak Intel przędzie (chodzi o biznes procesorowy), to może logiczne, że kieruje się do konkurentów po zastrzyk gotówki.