Home / Aktualności / Procesory Intel Core 10-generacji wciąż w 14-nm procesie technologicznym!

Procesory Intel Core 10-generacji wciąż w 14-nm procesie technologicznym!

Firma Intel małymi krokami przygotowuje się do wprowadzenia do swojej oferty 10-generacji procesorów z serii Core. Kodowa nazwa nowej rodziny procesorów Intela nosić będzie nazwę Comet Lake i obejmować ma 4-rdzeniowe jednostki Core i3, 6-rdzeniowe układy Core i5, 8-rdzeniowe CPU z linii Core i7 oraz topowe, 10-rdzeniowe modele z linii Core i9.

Wszystkie ww. serie procesorów Comet Lake będą wspierać funkcję Hyper-Threading, a tym będą w stanie obsługiwać dwa wątki na rdzeń. Niestety w odróżnieniu do firmy AMD, która co generację swoich procesorów zmniejsza proces technologiczny – obecnie modele Ryzen 3-generacji produkowane są w oparciu o 7-nm proces litograficzny – Intel wciąż wytwarzać będzie swoje układy w 14-nm, który to proces wprowadził już w 2015 roku!

To jednak nie wszystko, ponieważ i na polu PCI Express AMD będzie jeszcze przez jakiś czas przed Intelem, bowiem 10-generacja CPU Intela wciąż będzie wspierała standard PCI Express 3.0, podczas gdy najnowsze Ryzeny wspierają już PCI-E 4.0.

Szczegółową specyfikację procesorów oraz nowego, topowego chipsetu Intela prezentujemy poniżej (kliknij aby powiększyć slajdy).

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.