Home / Aktualności / Procesor Intel Core i7-8086K 40th Anniversary pojawia się w kilku sklepach internetowych

Procesor Intel Core i7-8086K 40th Anniversary pojawia się w kilku sklepach internetowych

Jakiś czas temu donosiliśmy wam o rzekomych planach Intela mających uczczenie 40 letniej rocznicy procesora 8086 w postaci procesora Core i7-8086K, a teraz wygląda na to, że potwierdza to kilka sklepów internetowych, czego przykładem mogą być poniższe zdjęcia. Bez wnikania w szczegóły czy informacje na temat układu przypominającego pierwsze pojawienie się mikroprocesora x86 wyciekły przypadkowo czy nie, fakt ten wydaje się potwierdzać zarówno kanadyjskie, jak i rosyjskie źródło. Jak się również dowiedzieliśmy, pewien sklep internetowy z Włoch, wycofał już „przypadkowy” listing tego modelu, co nie zmienia faktu iż miałby się on nie pojawić.

 

Poza informacjami, które podajemy wam poniżej, zbyt dużo na temat tego układu. Potwierdziły się takie informacje jak użycie podstawki LGA 1151 czy bazowe taktowanie na poziomie 4 GHz. Dobrą informacją jest również ta, że informacje wyraźnie opisują ten model z literką „K”, co oznacza, że będziemy go mogli dodatkowo przetaktować. O ile, tego jeszcze nie wiadomo. Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że choć limitowane lub specjalne wersje procesorów mogą posiadać większy potencjał, to jednak jak okazuje się w praktyce, zależy to od konkretnego sampla.

  • 14nm Coffee Lake-S, LGA 1151
  • 6 Cores / 12 Threads
  • Base / Boost of 4.00GHz / 5.10GHz, Unlocked
  • L3 cache: 12MB
  • Wbudowany układ graficzny: UHD630
  • 95W TDP

Jeśli chodzi o cenę Intel Core i7-8086K 40th Anniversary Edition, to wygląda na to, że przyjdzie nam za niego zapłacić ok. 2 tys. zł. To z pewnością sporo, aczkolwiek nie wątpimy aby układ ten słabo się sprzedawał. W końcu kolekcjonerzy lub pasjonaci niejednokrotnie udowodnili, że są w stanie wyłożyć nieco ze swoich portfeli gdy na szali jest rzadki, limitowany kąsek. Jeśli Intel będzie miał zaprezentować opisywany tu modelu swojego procesora, to jedną z lepszych do tego okazji może być tegoroczny Computex 2018, który będzie miał tradycyjnie miejsce w Taipei między 5 a 9 czerwca.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.