Home / Aktualności / Procesor Exynos w Galaxy Note 4 szybszy niż w przypadku Snapdragon 801

Procesor Exynos w Galaxy Note 4 szybszy niż w przypadku Snapdragon 801

Samsung-Galaxy-Note-4
Procesor Exynos w Galaxy Note 4 pojawił się w jednej z ostatnich wycieków specyfikacji flagowego phabletu Samsunga. Choć do chwili obecnej nie wiadomo czy pojawi się on z tym czy jednak procesorem Qualcomm Snapdragon 801 (lub może z obydwoma) to udało się już uzyskać wyniki ich porównania w programie AnTuTu.

Teoretycznie zatem wygrywa procosor Samsung Exynos. Należy jednak wspomnieć o dwóch faktach. Pierwszym z nich jest posiadanie przez Exynosa 8 rdzeni (kontra 4 rdzenie w Snapdragonie 801), drugim zaś fakt oszukiwania w przeszłości jeśli chodzi o testy smartfonów Samsunga (w tym Galaxy S4).

Odkładając na bok te informacje udało się potwierdzić specyfikację w postaci 3 GB pamięci RAM czy ekranu o rozdzielczości 2560×1440 pikseli (2K). Poniższe zdjęcia prezentują wyniki porównawcze Galaxy Note 4 zarówno z procesorem Exynos jak i Snapdragon.

Można z nich zauważyć deklasujące zwycięstwo Samsunga nad swoim rywalem oraz wyższe wyniki procesora NVIDIA Tegra K1, który jednak jeśli popatrzeć na użytą rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli jest niższą od testowanej przez Samsunga. W rezultacie korona zwycięstwa należy się Exynosowi w tym przypadku.

Także procesor graficzny Mali-T760 będący na wyposażeniu GN4 działającego z procesorem Exynos jest również szybszy niż Adreno 420, ktróry znajdował się w Note 4 wyposażonym w procesor Snapdragon 801. Wyniki choć może nie kolosalne to jednak dotyczą one grafiki 3D, w której jak wiemy każda odrobina mocy się liczy.

Galaxy Note 4 Exynos Snapdragon porownanie

Galaxy Note 4 Exynos Snapdragon porownanie 01

Galaxy Note 4 Exynos Snapdragon porownanie 02

Źródło: AnTuTu