Home / Komputery Stacjonarne / Procesory / Procesor AMD A12-9800 “Bristol Ridge” poddany pierwszym testom

Procesor AMD A12-9800 “Bristol Ridge” poddany pierwszym testom

amd-logo

Długo nie trzeba było czekać na pierwsze testy procesora AMD A12-9800 “Bristol Ridge” wykorzystującego podstawkę AM4, które wykonał niemiecki serwis “Crashtest” wykorzystując płytę główną ASUS A320M-C. Jednostka CPU to czterordzeniowy “Excavator” x86-64 taktowany zegarem 4,2 GHz. Jak się dowiadujemy, te ciekawe combo udało im się zdobyć za jedyne 200 euro. Całości dopełniło 8GB pamięci DDR4 2133MHz, po czym przeprowadzono testy z użyciem programu AIDA64.

Zintegrowany kontroler pamięci, który wykorzystuje AMD niestety nie jest w stanie dostarczyć takiej przepustowości jak np. Core i7-6700K przy wykorzystaniu tak samo taktowanej pamięci. Co więcej, jeśli spojrzycie na poniższe zdjęcia testów, możecie zauważyć, że wyniki wydajności procesora AMD A12-9800 są bardzo zbliżone do tych osiąganych przez A10-7850K.

Jeśli więc szykowaliście się na zakup tego właśnie modelu procesora AMD i płyty z podstawką AM4, to czy po tych testach, nie zbiło was to trochę z tropu? Czy nadal rozważacie jego zakup (tak samo jak platformy AMD), czy może udacie się do konkurencji?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.