Home / Aktualności / Problemy z iPhone X w niskich temperaturach? Apple pracuje nad rozwiązaniem problemu

Problemy z iPhone X w niskich temperaturach? Apple pracuje nad rozwiązaniem problemu

Podobnie do konkurencji, niemniej jednak w negatywnym tego słowa znaczeniu najnowszy smartfon Apple iPhone X doświadcza problemów z ekranem oraz optymalizacją.

Oczekiwany od dawna na 10-cio lecie iPhone model X nie ma łatwego startu, tak samo jak Pixel 2 od Google. Produkt Apple jak informują osoby, które od daty premiery kupiły 10-tkę, zmaga się z brakiem reakcji na dotyk w temperaturach rzędu 0 stopni Celsjusza. Z kolei aktualizacja iOS 11.1 powoduje szybkie wyczerpywanie się baterii (tym problemem objęte są wszystkie urządzenia korzystające z tej wersji w tym iPad). Tłumacząc się w sprawie ekranu iPhone X, Apple informuje, że idealna temperatura pracy dla urządzenia to 0 – 35 stopni Celsjusza.

Wychodzi na to, że urządzenie z jabłuszkiem kosztujące bagatela 5 tys. zł należy na okres zimy zostawić w ciepłym mieszkaniu i korzystać z niego w pozostałe pory roku (z wyłączeniem upałów). Jest to trochę dziwne z uwagi na fakt, że ekrany OLED do jubileuszowego iPhone dostarcza Samsung, którego urządzenia wydają się działać bez zarzutu, w niskich lub wyższych temperaturach. 

Koniec końców zapewne problem zostanie rozwiązany z kolejną aktualizacją, która jednak nie została jeszcze zapowiedziana.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.