Home / Aktualności / Próbka inżynieryjna nowej generacji procesora mobilnego AMD Ryzen „Phoenix Point” ujrzała światło dzienne

Próbka inżynieryjna nowej generacji procesora mobilnego AMD Ryzen „Phoenix Point” ujrzała światło dzienne

Kolejna próbka inżynieryjna ujrzała światło dzienne a tym razem był to mobilny układ nowej generacji – AMD Ryzen „Phoenix Point”. Egzemplarz trafił oczywiście na testy i pojawił się w bazie danych użytkowników Geekbench. „Phoenix Point” to monolityczny krzemowy procesor mobilny zbudowany w procesie TSMC N5 (5 nm EUV), wyposażony w rdzenie procesora „Zen 4” i znacznie szybszy iGPU oparty na architekturze graficznej RDNA3 oferując ponadto interfejsem pamięci DDR5/LPDDR5 i obsługę PCI-Express Gen 5.0.

Próbka inżynierska posiadała 8-rdzeni/16-wątków i oznaczona była kodem OPN „100-000000709-23_N”. Spekuluje się, że zaplanowana przez AMD premiera procesorów z tej serii może mieć miejsce w pierwszym kwartale 2023 r., prawdopodobnie wraz z międzynarodowymi targami CES 2023 w Las Vegas. Na chwilę obecną nie ma nawet wzmianek o przewidywanych cenach.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.