Home / Aktualności / Prezenty świąteczne czyli co kupić na święta – Poradnik

Prezenty świąteczne czyli co kupić na święta – Poradnik

christmas-presents

Święta już dosłownie za rogiem, w raz z nimi nieodzowny ich element czyli prezenty. Z jednej strony to płacz i zgrzytanie zębów spowodowane wydaniem ogromnej ilości pieniedzy, a z drugiej radość w ich otrzymywania.

Na co więc się skusić aby po pierwsze nie wydać niebagatelnej kwoty, a po drugie zadowolić obdarowanego. Niestety w przypadku osób zainteresowanych technologiami czy grami, nie ma opcji budżetowych w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

W nimniejszymporadniku postramy się zaproponować naszym zdaniem pewniaki, aby jak już wsponieliśmy uniknąć po pierwsze rozczarowania, a po drugie dobrze wypaść w oczach obdarowanego, no i iczywiście względnie za dużo nie wydać.

 

Gry

 

Halo 5 (Xbox One) – ceny w granicach 240 zł Kup teraz

Halo 5

Ostatni z epizodów Microsofowego bestseleru z Masterchiefem w roli głownej, któremu tym razem towarzyszy Locke, nowy Spartanin, który otrzymuje zadanie znalezienia Master Chiefa i rozwiązania zagadki, która zagraża całej galaktyce. Gra jest wyjątkowo ciekawa, szczególnie w trybie wieloosobowym i gwarantuje wiele godzin dobrej zabawy.

 

Rise of Tomb Raider (Xbox One /Xbox 360) – przybliżona cena 220 zł Kup teraz

Rise of Tomb Raider

Należąca do gatunku survival action gra Rise of the Tomb Raider to najnowsze przygody Lary Croft, a w nich epickie, dynamiczne wydarzenia rozgrywające się w najpiękniejszych, choć nieprzyjaznych, sceneriach świata.

Środowisko czyli główny sprzymierzeniec pani archeolog, umożliwi po raz kolejny wspinanie się po drzewach lub nurkowanie pod wodą, w celu ucieczki przed wrogami. Co równie ciekawe, producent postarał się o możliwość konfigurowania sprzętu, broni i amunicji, w taki sposób aby pasowały do stylu gracza. Co za tym idzie w grze doświadczyć będzie można wybuchów z powietrza czy używaniem łuku.

 

Fallout 4 (PC / Xbox One / PS4) przybliżona cena wersji standardowej 159 – 240 zł 

Kup teraz [PC]  Kup teraz [PS4]  Kup teraz [Xbox One]

Fallout 4 01

Jeden z ostatnich hitów studia Bethesda, wydanego na konsole najnowszej generacji i PC, to wielogodzinna przygoda w otwartym świecie, w którym przyjdzie nam wcielić się w apokaliptyczną rzeczywistość po wybuchu nuklearnym.

Podczas krótkiego wstępu poznajemy rodzinę bohatera i kreujemy naszą postać (mężczyzny lub kobiety), dokonując zmian w wyglądzie zewnętrznym oraz przydziału punktów umiejętności. Chwilę później następuje wspomniany wybuch, po którym nasz protagonista rozłącza się z rodziną i trafia do przeciwatomowego schronu nr 111, z którego wychodzi on po 200 latach, musząc rozwiązać zagadkę co stało się z jego rodziną oraz gdzie jest jego nowo narodzony syn.

W grze dostępnych jest 50 bazowych typów broni, z których każdy poddać możemy ponad 700 modyfikacjom. W Falloucie 4 powraca też w udoskonalonej formie znany fanom serii organizer.

 

Star Wars: Battlefront (PC / Xbox One / PS4) przybliżona cena wersji standardowej 150 – 220 zł

Kup teraz [PC]  Kup teraz [PS4]  Kup teraz [Xbox One]

Star Wars Battlefront main

Produkcja studia DICE, w której zaznamy walki z pierwszego frontu Star Wars, to nasza kolejna propozycja nie tylko dla fanów samych gwiezdnych wojen, lecz również siecowego FPSa. W Star Wars: Battlefront przyjdzie nam stanąć zarówno po stronie Imperialistów jak i ciemnej strony mocy, w tym samego Lorda Vadera.

Co więcej, gra oferuje niespotykany doąd realizm, klimatyczną oprawę dźwiękową oraz możliwość wzięcia udziału w wieloosobowych starciach na Hoth, Endorze, Tatooine i na niezbadanej planecie Sullust. Interesująca jest także walka za sterami szerokiego wachlarza pojazdów, w tym szybkich skuterów repulsorowych,  maszyn kroczących AT-AT, X-winga, T-fightera i wielu innych. Nie mogło siętakże obyć bez walk na miecze świetlne i bardzo wciągającego trybu wieloosobowego.

 

Call of Duty: Black Ops III (PS3 / PS4 / Xbox 360 / Xbox One / PC) cena orientacyjna 159 – 239 zł

Kup teraz [PS3]  Kup teraz [PS4]  Kup teraz [Xbox 360]  Kup teraz [Xbox One]  Kup teraz [PC]

call of duty black ops III

Call of Duty: Black Ops III to gra FPS (first person shooter), która przenosi graczy w przyszłość, gdzie rozwinięta biotechnologia pozwoliła stworzyć nową generację żołnierzy Black Ops.

Po raz pierwszy tryb kampanii przygotowano z myślą o kooperacji dla 4 graczy (w trybie online), korzystając z podobnych rozwiązań jakie znamy z trybu Multiplayer i Zombie.

Każda postać w grze może być modyfikowana: poczynając od broni i wyposażenia, poprzez umiejętności i stroje. Nie zapomniano o systemie awansu i zbrojowni, w której poznacie swoje osiągnięcia, rozwijając postać w trybie kampanii.

 

FIFA 16 (PS3 / PS4 / Xbox 360 / Xbox One / PC) cena orintacyjna 155 – 228 zł

Kup teraz [PC]  Kup teraz [PS4]  Kup teraz [Xbox 360]  Kup teraz [Xbox One]  Kup teraz [PC]

FIFA-16

Serii FIFA nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jednak jeśli już, to warto wspomnieć o tegorocznych usprawnieniach w FIFA 16, wśród których pojawiły sięoczywiście aktualne skłądy wszystkich światowych drużyn, obronadostępu do swojej bramki z większą pewnością siebie i większa swoboda w poruszaniu się obrońcą. W końcu nasz zespół gra nad wyraz jednolicie, a jeczo członkowie tworzą jednolitą całość.

W grze na uwagę zasługuje także 25 nowatorskich zmian w systemie poruszania się, aby skuteczniej pilnować uzdolnionych napastników. Obrońcy mogą teraz lepiej się ustawiać, skracać pole gry i szybko zmieniać kierunek biegu, aby zawsze być blisko przeciwnika. Daje to wszystko jeszcze większą swobodę ruchu i efektywne rozbijanie ataków rywali.

Nowa sztuczna inteligencja obrońców z kolei pozwala piłkarzom lepiej identyfikować zagrożenia stwarzane przez rywali. Natomiast nowa mechanika odbierania piłki i nowe animacje pozwolą Ci lepiej odzyskiwać piłkę, a dzięki nowym wślizgom, nowym sposobom odbioru tradycyjnego i możliwości markowania, gra w defensywie będzie skuteczniejsza.

 

Just Dance 2016 (PX3 / PS4 / Xbox 360 / Xbox One) cena orientacyjna 149 – 199 zł

Just Dance 2016

Just Dance, czyli jedna z najpopularniejszych gier tanecznych na konsole, w której znajdziemy najlepsze hity, oferuje w tej edycji 40 piosenek, wśród kórych znalazły się takie hity jak „Uptown Funk” (Mark Ronson Ft. Bruno Mars), „All About That Bass” (Meghan Trainor) czy wiele innych. Dzięki Just Dance staje się absolutnym hitem do gry ze znajomymi czy naszą rodziną.

 

Co ważne i co odróżnia tą produkcję od jej podobnych, to to, że do zabawy z nią nie trzeba mieć kontrolera ruchowego, a jedynie smartfon, którego sensory posłuża grze na przełożenie naszych ruchów na te wirtualne.

 

Guitar Hero Live (PS4 / Xbox One) cena z gitarą ok. 350 zł

Guitar Hero Live

Guitar Hero Live, to realistyczna rockowa gra pierwszoosobowa, która pozwala graczowi całkowicie zanurzyć się grze, wyzwalając jego wewnętrzną gwiazdę rocka. Pierwszoosobowy punkt widzenia sprawia, że można się na własnej skórze przekonać, co czuje główna gwiazda koncertu.

Guitar Hero Live zawiera również GHTV, którym jest nowy, rewolucyjny i działający przez całą dobę tryb, który umożliwia grę równolegle z utworami ze stale zwiększającej się kolekcji oficjalnych teledysków z różnych gatunków muzycznych – od świeżo wydanych utworów po ulubione przeboje.

Nowoczesny, zaprojektowany od nowa kontroler w formie gitary został zaopatrzony w sześć przycisków podzielonych na dwa rzędy, co lepiej odzwierciedla naturalny sposób grania na gitarze. Nowy format zapewnia świetną zabawę graczom na każdym poziomie umiejętności.

Początkujący mogą się poczuć jak gwiazdy rocka po opanowaniu jedynie trzech dolnych przycisków. Bardziej doświadczeni gracze nie muszą już rozciągać palców na gryfie kontrolera i zamiast tego mogą opanować kombinacje dwóch rzędów przycisków, które naśladują prawdziwe akordy.

 

Need for Speed (PS4 / Xbox One / PC) orientacyjna cena 185 – 240 zł

Need for Speed 2015

Need for Speed, będący w zasadzie klasyką gier wyścigowych, to najnowsza odświeżona i stworzona praktycznie od nowa produkcja. Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym mieście Ventura Bay z krętymi drogami na zboczu góry i rojącymi się od policji ulicami miasta. Zycie w nim zaczyna się, gdy wszyscy idą spać.

Jako gracz, przydzie nam się spotkać z pięcioma prawdziwymi ikonami otoryzacji, bohaterami współczesnej kultury samochodowej i zdobywać reputację w drodze po końcowe zwycięstwo w takich kategoriach jak: Prędkość, Styl, Tuning, Ekipa i Bezprawie.

W Need for Speed znajdą się wszystkie klasyczne i wymagane przez fanów elementy serii: ogromne możliwości modyfikacji, otwarty świat przesycony autentycznym klimatem ulicznej kultury samochodowej i wciągająca fabuła.

 

GTA V (Xbox 360 / PS3 / Xbox One / PS4 / PC) orientacyjna cena 140 – 250 zł

GTA V

Bijące wszelkie rekordy popularności Grand Theft Auto V, rozgrywająca się w otwartym świecie gra studia Rockstar Games, dostępna zarówno na konsole jak i komputery PC.

W grze przyjdzie nam się wcielić w młodego opryszka, emerytowanego rabusia lub pewnego psychola, którzy wplątują się w gangsterskie porachunki i interesy świata zbrodni, rządu Stanów Zjednoczonych i przemysłu rozrywkowego. Zadaniem naszego bohatera jest wykonanie serii niebezpiecznych napadów, aby przetrwać w bezlitosnym świecie, w którym zdrada czyha na każdym kroku.

W Grand Theft Auto V na PC poza daleko idącymi zmianami technicznymi i w oprawie graficznej gracze zobaczą głębszy, bardziej szczegółowy świat Los Santos i hrabstwa Blaine.

Niezaprzeczalnymi zaletami GTA V w stosunku do poprzednich części są nowe uzbrojenie, pojazdy i rozrywki, dodatkowe zwierzęta,większy ruch uliczny czy lepszy model uszkodzeń i pogody.

Grand Theft Auto V na PC zawiera także tryb pierwszej osoby, który pozwoli zobaczyć niesamowicie szczegółowy świat Los Santos i hrabstwa Blaine z nieosiągalnej dotąd perspektywy.

 

Mario Kart 8 (Nintendo Wii U) orientacyjna cena 190 zł

Mario Kart 8

Mario Kart 8- to wyścigi bez grawitacji  popularnym hydraulikiem i innymi postaciami ze świata Nintendo dostępne na konsolę Wii U. W grze możemy jeździć po suficie i w dodatku w trójwymiarze, a w trakcie wyścigu będziemy w stanie latać, ścigać się pod wodą czy jeździć na motocyklach.
 
W wyścigu może wziąć udział 12 graczy. Będą działać w oparciu o 4 główne sposoby rywalizacji (Global, Regional, Friends i Rivals, Tournament). Co więcej w grze gracze mogą organizować publiczne i prywatne turnieje, wybierając konkretną datę, czas i zasady. Słynną rozgrywką jest rywalizacja ze znanym z serii Mario Kart, Ghost, którym możemy zostać 1 z 10 najlepszych, światowych graczy. 

 

 

Yoshi’s Wooly World (Nintendo Wii U) orientacyjna cena 160 zł

Yoshis Wooly World

Ta nietypowa ale jak najbardziej oryginalna platformówka na Wii U, zapewni godziny dobrej zabawy. Gra oferuje 50 poziomów wypełnionych ukrytymi przedmiotami i odblokuj nowe warianty wyglądu Yoshiego podczas swojej magicznej podróży. Fani Yoshiego będą mogli wejść do pięknego świata zrobionego z wełny.

W czasie trwania niesamowitej przygody nasz bohater przemierzy różnorodne Światy, pełne przepięknych krajobrazów, takich jak rozległe wełniane łąki czy puszyste szczyty górskie. A na końcu swojej drogi Yoshi może napotkać na jeszcze bardziej podłego złoczyńcę.

 

LEGO Jurassic World / LEGO Przygoda (PS3 / Xbox 360 / PS4 / XBOX One/ PC) orientacyjna cena 109 – 199 zł

lego movie videogame

Przekształcona w formę klocków LEGO Jurassic World, to opowiedziana z charakterystycznym dla TT Games humorem LEGO, porywająca przygoda rekonstruująca niezapomniane sceny i sekwencje akcji z filmów. W grze na graczy czekać będzie 20 dinozaurów, w tym przyjazny Triceratops, zabójczyRaptora, bezwzględny Kompsognat, a nawet potężny T. rex.

LEGO Przygoda (LEGO Movie) to kolejna odsłona popularnej serii gier platformowych. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie, któremu zagraża okrutny tyran. Gracz wciela się w Emmeta – zwykłego, prostego i całkowicie nijakiego chłopaka, który przez przypadek został wzięty za super herosa. Jego zadaniem jest ocalenie plastikowej ludności, z czym oczywiście będzie mieć wielki problem.

Gracz zwiedza więc kolejne lokacje, na których walczy z przeciwnikami i wykorzystuje unikalne umiejętności postaci (twórcy udostępnili około 90 grywalnych ludzików), do rozwiązywania prostych łamigłówek. Łącznie produkcja oferuje zabawę na 15 rozbudowanych poziomach (od Dzikiego Zachodu po etapy morskie), zaś odkrycie wszystkich sekretów, wymaga powracania do już wcześniej zaliczonych układów.

 

Subskrypcje / doładowania

 

Xbox Live Gold subskrypcje od 1 miesiąca (29 zł) do 12 miesięcy (150 zł)

xbox-live

Konto Xbox Live Gold to darmowe gry co miesiąc, najlepszy na świecie tryb wieloosobowy, ekskluzywne zniżki aż do 75% w sklepie Xbox Store i wiele więcej. To już nie jak było kiedyś ewentualność, lecz obowiązkowy dodatek każdej konsoli Microsoftu, który ponad wspomniane gry umożliwia rozmowy przez Skype i interakcje z naszymi znajomymi.

xbox live gold korzysci

PlayStation Plus subskrypcje od 1 miesiąca (27 zł) do 12 miesięcy (180 zł)

PS Plus majl 2015

Odpowiednik Sony na usługi sieciowe i możliwość uzyskiwania trzech darmowych tytułów co miesiąc, które co więcej umożliwia uzyskanie gier na wszystkie posiadane przez nas systemy wśród których znalazły się PS Vita, PS3 i PS4.

Tak jak przy Xbox Live, posiadając PS PLus uzyskujemy zniżki w sklepie Sony na gry i dodatki do nich, co zdecydowanie zmniejszy koszty elektronicznej rozrywki.

playstation plus

 

Doładowanie Steam Wallet

doladowanie karty steam wallet

Jeżeli pragniemy obdarować gracza posiadającego typowego peceta, to bardzo prawdopodobne, że używa on platformy Steam, na której dostępna jest chyba największa na blaszaki biblioteka gier. Kupując kartę doładowania konta Steam (tzw. Steam Wallet) zaoferujemy naszemu obdarowywanemu wybór co do tytyłu gry jak i ich ilości (będzie on mógł również wybrać kiedy je kupić, np. kierując się promocjami).

 

Konsole

Xbox One (Microsoft) ceny od 1500 zł

Konsola Xbox OneXbox One to najnowocześniejsza konsola do gier, system nowej generacji służący do zarządzania programami TV i filmami i nie tylko.Gry na najnowszą konsolę Microsoftu są niezwykle realistyczne, a sama konsola stopniowo się uczy zachowań użytkownika.

Konsola ta występuje w wersjach 500 GB lub 1TB oraz z / bez kontrolera ruchowego Kinect, a ostatnio także z bardziej zaawansowanym kontrolerem Elite, który polecamy zaawansowanym graczom oraz osobom z grubszym portfelem.

Niezaprzeczalnym atutem konsoli Xbox One jest system Windows 10, usługi sieciowe Xbox Live, w której gracze w ramach abonamentu uzyskują darmowe gry a także integracja komunikatora Skype i niebawem asystenta osobistego Cortany. Za pomocą kontrolera ruchowego Kinect można grać w gry ruchowe, których listę możecie zobaczyć tutaj, jak również nawigować po menu konsoli czy też rozmawiać na Skypie.

Nie można także przejść obojętnym obok ostatnio zaimplementowanej kompatybilności wstecznej, dzięki której można uruchamiać część z potężnej biblioteki gier Xboxa 360.

Kolejnym atutem niedostępnym u konkurencji jest także możliwość strumieniowego presyłąnia gier na komputer czy laptop z systemem Windows 0, co oznacza, że nie musimy zajmować rodzinie telewizora, właśnie wtedy gdy chcemy sobie pograć.

 Wśród ekskluzywnych tytułów na tą konsolę należy wymienić Halo 5, Forza Motorsport 6, Rise of Tomb RAider (przynajmniej do 2016), Sunset Overdrive czy Quantum Break.

 

PlayStation 4 (Sony) ceny od 1400 zł

PlayStation 4 aktualizacja 2.0

Wyposażona w podobne do Xboxa podzespoły konsola Sony oferuje nieznacznie większą moc graficzną, co przekłada się na nieco wyższe rozdzielczości w niektórych grach czy też większą liczbę klatek.

Konsola Sony to także dobry kontroler Dual Shock 4 z innowacyjnym touchpadem i mikrofonem, służacym do interakcji z grami a także na razie mało wykorzystywana opcjonalna kamera.

Tak naj z konsolami Xbox, tak i przy PS4 nieodzownym kompanem tej konsoli jest PS Plus czyli usługi sieciowe umożliwiające comiesięczne uzyskiwanie gier czy granie po sieci ze znajomymi (również oferujące pomoc znajomego w grze, która sprawia nam kłopot).

Wśród tytułów dostępnych tylko na konsolę PlayStation 4 warto wymienić God of War III Remastered, Until Dawn, No Man’s Sky, Drive Club czy Killzone: Shadow Fall.

 

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

 Niekwestionowany lider jeśli chodzi o konsole dedykowane dzieciom, zaraz po mdelach 3DS i 2DS, czyli Nintendo Wii U. Konsola wyposażona w dodatkowy ekran / kontroler, dzięki któremu możemy kontynuować grę rozpoczętą na dużym ekranie.

Pomimo, że Wii U nie ma możliwości używania kontrolerów ruchowych, to seria czujników w kontrolerze nadwymiar dobrze to rekompensuje. Co więcej, do konsoli można sobie doposażyć Wii U Remote Plus, Wii U Nunchuk czy Wii U Pro Controller zbliżających doznania do tych znanych z konsol Sony czy Microsoftu.

Nie można też zapominać o superprodukcjach czyli grach dostępnych tylko na konsole Nintendo, śród których nie może zabraknąć Mario, Mario Kart, Zombi U czy Nintendo Land.

 

PS Vita – orientacyjna cena 750 zł

PlayStation VitaKonsola Sony PS Vita to nadal bardzo solidny konkurent na rynku mobilnych konsol, pomimo stopniowego jej wypierania przez smartfony i tablety. Jest tak ponieważ możesz zacząć grę na PlayStation3, zatrzymać ją, po czym dzięki funkcji gry międzyplatformowej wznowić ją na PS Vita od miejsca, w którym została przerwana.

Co równie ważne, PS Vita posiada tylny panel dotykowy, który umożliwia ręczne sterowanie jest teraz bardziej precyzyjne, a ruchy w trzech wymiarach dają możliwość lepszej integracji z grami, w których możesz używać chwytania, śledzenia, ściskania, popychania i pociągania.

 

Nintendo 3DS XL / 2DS – orientacyjna cena modelu postawowego 2DS to 420 zł, a 3DS XL 800 zł

Nintendo 3DS

Konsola Nintendo 3DS XL umożliwi Ci grę w 3D bez użycia specjalnych okularów. Sam wyregulujesz poziom głębi 3D. Możesz także wybrać grę w wymiarze 2D. Jeśli jednak wolisz nie płacić za możliwości trójwymiarowe, opcją pozostaje tańszy model 2DS, który poświęca jednak mobilność (do pewnego stopnia), a to przez nie składany jak w przypadku pozostałych konsol Nintendo (np. 3DS, 3DS XL, DS Lite) ekran.

Na konsoli Nintendo 3DS XL możesz uchwycić także wiele wyjątkowych chwil dzięki trzem kamerom pozwolą pozwalających robić zdjęcia 3D i nagrywać filmy 3D.
 
Nintendo 2DS
 
Zarówno Nintendo 3DS XL jak i 2DS umożliwiają dostęp do setek klasycznych gier takich jak Zelda, Mario, Star Fox, seria Pokemon i wiele innych.

Konsola 3DS XL posiada dotykowy wyświetlacz, ale też funkcję dotykowego sterowania oraz górny wyświetlacz 3D i czujnik żyroskopowy oraz tryb rzeczywistości rozszerzonej i a jej gry są kompatybilne z moelem 2DS.

 

Smartfony

Cheap-Smartphones-2015Microsoft Lumia 640 – orientacyjna cena 550 zł

Lumia-640-4g-SIM 02Smartfony Lumia cieszą się niesłabnącą popularnością, która po pierwsze wynika z ich ceny (przynajmniej serii 500, 600 czy 700), a po drugie stabilnością systemu i jego integracją z ekosystemem Windows. Co więcej spora część modeli Lumia, w tym 640, zostały uwzględnione w aktualizacji do systemu Windows 10 mobile, który pomału zaczął się pojawiać na niektórych urządzeniach.

Naszym zdaniem solidnym i pewnym prezentem świątecznym jeśli chodzi o smartfony będzie Microsoft Lumia 640, czyli 5 calowy smartfon z ekranem 720p (294 ppi), czterordzeniowym procesorem z taktowaniem 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM czy 8 GB pamięci masowej, którą możemy rozszerzyć przez micro SD.

Kolejnymi atutami są 8 i 1 MP kamera (0.9 MP dokładnie), które oferują dosyć dobre jak na końcową cenę urządzenia zdjęcia i filmiki, wspomagane dodatkowo przez LED flash.

Nie można również zapominać o szeregu czujników, w tym GPS, który wspomaga zainstalowane i dostępne także w trybie offline mapy i nawigację. Co niektórych zaciekawi także dostępny osobisty asystent Cortana, która obsługuje całkiem pokaźną ilość komend i funkcji w systemie Lumii 640.

Kup teraz

 

 

Tablety

tanie tabety

Nexus 7 

Nexus7_1

Nie bez powodu mówi się, ze stary ale jary, czego niezaprzeczalnym potwierdzeniem jest Nexus 7 od Google.

Zaprezentowany ponad 2 lata temu flagowy tablet Google, nadal trzyma się nieźle, a to za sprawa wysokiej rozdzielczości wyświetlaczowi, szybkiemu 4 rdzeniowemu procesorowi czy 2 GB pamięci RAM.

Na jego korzyść przemawia także wsparcie Google w postaci system Android 5.0 Lollipop, który według niektórych źródeł zostanie zaktualizowany do klejnej wersji 6.0 w niedalekiej przyszłości. W polskich sklepach na chwile obecna ten 7 calowy tablet można kupić za ok. 550 zł.

Kup teraz!

 

Specyfikacja:

 • ekran: 7-cali LCD IPS, rozdzielczość  1920 x 1200 (323 ppi)
 • procesor: czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 Pro z zegarem 1.5GHz
 • układ graficzny: Adreno 320 GPU
 • pamięć RAM: 2GB RAM
 • pamięć masowa: 16/32GB
 • kamery: 5 MP z tyłu, 1.2 MP z przodu
 • wymiary i waga: 200 x 114 x 8.7 mm, 290 g
 • bateria: 3,950 mAh
 • OS: Android 6.0 Marshmallow

 

 

NVIDIA SHIELD K1

NVIDIA SHIELD K1Ciężko zaprzeczyć mocnej pozycji kart graficznych NVIDIA, tym bardziej sensownym posunięciem ze strony tej firmy okazała sie premiera tabletu Shield K1 jakiś czas temu.

W 8 calowym mobilnym monstrum rozrywkowym, do którego można dokupić także dedykowanego pada znalazł się 8 calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, procesor Tegra K1, uklad graficzny Kepler 1 SMX, 2GB RAM, oraz 16GB pamięci masowej.

Specyfikacja:

 • ekran: 8-cali IPS LCD z rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli (283 ppi)
 • procesor: czterordzeniowy NVIDIA Tegra K1 z zegarem 2.2 GHz
 • układ graficzny: Kepler 1 SMX GPU
 • pamięć RAM: 2 GB RAM
 • pamięć masowa: 16 GB  (rozszerzalna)
 • kamery: 5 MP z tyłu, 5 MP z przodu
 • wymiary i waga: 221 x 126 x 9.2 mm, 390g
 • bateria:19.75 Wh
 • OS: Android 5.1.1 Lollipop

Obecnie tablet ten można nabyć w cenie ok. 850 zł, co ze względu na wspomnianą specyfikację, możliwość użycia dedykowanego pada oraz ogromnej biblioteki gier czy streamowania gier na niego z naszego PC wyposażonego w kartę tego producenta wydaje się rozsądna.

Kup teraz!

 

Podzespoły komputerowe i peryferia

podzespoly komputerowe

Jeśli zdecydujemy się komuś zrobić przyjemną niespodziankę (lub samemu sobie) w postaci podzespołów komputerowych, to zdecydowanie możemy w tym miejscu polecić produkty, które już opisywaliśmy przy okazji polecanych zestawów miesiąca, a konkretnie – klawiatury, myszki, zestawy głośnikowe czy zestawy słuchawkowe. Na naszym portalu znajduje się także Top10 obudów PC, które są nie tylko funkcjonalne ale również ładnie wyglądają, a co więcej dzięki sporej rozpiętości cenowej, wpasują w każdy budżet.

W ciągu najbliższych kilku dni postaramy się uaktualnić tą sekcję o warte uwagi karty graficzne, procesory, pamięci RAM, dyski HDD /SSD (w tym zewnętrzne).

 

Dodatkowo polecimy i opiszemy najlepsze naszym zdaniem pendrivy, głośniki (Trust Raina 2.1), (Logitech Z232) oraz słuchawki (Sony MDR-ZX310).

 

Fitness trackery i smartwatche

smartwatches fitness trackers

Smartwatche oraz tzw. Fitness Trackery czyli bransoletki monitorujące naszą aktywność fizyczną czy sen zadomowiły się w naszym życiu, dzięki czemu jest ono bardziej aktywne. Te pierwsze już jakiś czas temu zaczęły wypierać tradycyjne „czasomierze” i choć nadal stanowią dodatek do smartfonów, to i tak radzą sobie całkiem nieźle.

 

MyKronoz ZeWatch 3 – orientacyjna cena 399 zł

ZeWatch3 - BLACK - Full collectionZeWatch3 to najnowszy i naszym zdaniem warty uwagi smartwatch z funkcjami fitness trackera oraz monitorwania snu. Najważniejszymi zmianami w stosunku swojego poprzednika jest zastosowanie dotykowego ekranu, który ułatwi obsługę jego obsługę. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej i przede wszystkim instynktownie będzie można odczytywać wiadomości czy powiadomienia z portali społecznościowych.

Stylistyka nie odbiega mocno od poprzednich modeli serii, ale jest jednak pewnym krokiem w stronę coraz bardziej eleganckiego stylu, do którego dąży szwajcarski producent. Wprawne oko zauważy designerskie wykończenie oraz stylowy pasek. Co istotne ułatwiono także ładowanie poprzez kabel USB.

Oprócz tego ZeWatch3 posiada wszystkie możliwości poprzednika. Umożliwi odbieranie połączeń przychodzących, śledzi aktywność, a także monitoruje sen. To w połączeniu z dotykowym ekranem oraz niewygórowaną ceną powoduje, że nowy model od MyKronoz zapowiada się naprawdę ciekawie.

Warto wspomnieć także o tym, że darmowa aplikacja MyKronoz działa nie tylko z systemami Android oraz iOS, ale jest także kompatybilna z urządzeniami korzystającymi z systemu Windows Phone.

ZeWatch3 dostępny jest w trzech kolorach – srebrnym, czarnym oraz różowego złota.

 

Mamy nadzieję, że chociaż poniekąd ułatwiliśmy wam wybór prezentów oraz odpowiedź na odwieczne pytanie „Co kupić na święta”. Prezenty świąteczne to jedne z najważniejszych rzeczy jakie spotykają nas i naszych najbliższych w ciągu roku, a już na pewno dla dzieci, dla których święta bez prezentów nie mogły by istnieć.

Jeśli macie jakieś sugestie co powinno się w owym poradniku znaleźć, achęcamy do komentowania, a ze swojej strony postaramy się je umieścić w kolejnej aktualizacji tego artykułu. Pomoże to z pewnością naszym pozostałym czytelnikom w podjęciu jakże ważnej „życiowej” decyzji.