Home / Gry / Premiery gier październik 2015

Premiery gier październik 2015

Premiery Gier pazdziernik 2015x

Witamy w kolejnym, już październikowym wydaniu najciekawszych premier gier, w którym znalazło się łącznie 35 premiery na komputery PC i konsole.

Jak zaraz zauważycie, październik wydaje się nie zwalniać z ilością nowych tytułów, które zwalą się na nas jak zimowa lawina, ale zostało wam przecież nieco złotych dukatów z zeszłego miesiąca, nieprawdaż?

Rozdrabniając premiery na poszczególne platformy, Pecetowi gracze otrzymają 14 nowych gier, PS3 / PS4 – 8, PS Vita – 2, Xbox 360 i XBOX ONE – 9 a Nintendo Wii U – 2.

Choć kilka z nich miało już premierę na inne platformy nieco wcześniej, to i tak uwzględniliśmy je w naszym zestawieniu, aby posiadacze konsol / pecetów wiedzieli co trafi niebawem w ich ręce tak czy inaczej. Bez zbędnego przedłużania rozpoczynamy nasze zestawienie grą…

Myriad (PS Vita) – 1 października

myriad-ps4-ps-vita

Myriad to stworzone z myślą o konsoli PlayStation Vita ciekawe połączenie gry muzycznej z shooterem, które już z miejsca wiem, że nie przypadnie wszystkim do gustu, lecz mimo tego zachęcamy do jej wypróbowania.

Sama rozgrywka polega na walce z kolejnymi falami przeciwników za pomocą tworzonego przez nas soundtracku. Pokonani wrogowie, cały czas się rozmnażają, a naszym zadaniem jest dotrwać do momentu, w którym po zgromadzeniu jak największej liczby wrogów wokół nas i zainicjowanie ogromnej reakcji łańcuchowej.

Elite: Dangerous (XONE) – 6 października
Elite Dangerous

Premiera tej gry na PC miała miejsce w grudniu zeszłego roku a teraz trafia ona na konsolę Xbox One. Elite Dangerous to propozycja zarówno dla tych, którzy uwielbiają kosmiczne podboje oraz tych, których rajcuje handel.

Na start gracz otrzymuje mały statek i sto kredytów, a następnie zostaje rzucony i na Drogę Mleczną , gdzie jest kowalem swojego losu.

Ciekawym aspektem tej produkcji jest to, iż sama gra oferuje dynamiczny system starć gwiezdnych, biorący pod uwagę zasady fizyki panujące w pustce kosmicznej. Gdy któraś z części naszego statku kosmicznego ulegnie uszkodzeniu, będzie to miało wpływ na jego zachowanie i osiągi, co w niektórych momentach gry stanowić może klucz do zwycięstwa lub porażki.

Kôna (PC) – 6 października
Kona

Kona czyli przedstawiciel survivalowych przygodówek wydaje się potwierdzać zapotrzebowanie na ten gatunek gier, co bynajmniej nie jest niczym złym. Każdy lubi się trochę pobać od czasu do czasu. A dla tych co przegapią tą grę zawsze pozostaje obawa przed ZUSem.

Akcja gry rozgrywa się w latach 70-tych, w północnych rejonach prowincji Quebec kiedy to dochodzi do konfliktu pomiędzy natywną ludnością a pewnym bogaczem. Mężczyzna ten jest oskarżany o niszczenie świętych miejsc w celu zwiększenia swoich zysków.

Gracz zajmować się będzie eksplorowaniem lokacji, gromadzeniem poszlak i przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek logicznych.

Rock Band 4 (PS4) – 6 października
Rock Band 4

Huraaa.. na PS4 trafia kolejna gra z popularnego cyklu muzycznych gier,która zamienia kontrolery na gitary, i tylko szkoda, że w zestawie nie znalazły się długowłose peruki, aby w pełni poczuć się jak gwiazda rocka.

W czwartej odsłonie cyklu pojawiły się także odświeżone wersje dotychczasowych instrumentów, choć z obiegu całkowicie wypadł keyboard wprowadzony w Rock Band 3. Jednak nadal można bez problemów korzystać z perkusji, mikrofonu czy gitary, które działały w poprzednich odsłonach i są w pełni kompatybilne także i z tą częścią.

Transformers: Devastation – 6 października
Transformers Devastation

Zainspirowana serialem animowanym The Transformers, gra wykorzystuje technikę celshadingu w sposób symulujący wygląd telewizyjnych animacji z lat 80-tych ubiegłego wieku. Co równie ważne, głosy postaci pochodzą także od oryginalnych aktorów, wprowadzając jeszcze więcej emocji do samej rozgrywki.

W kampanii stajemy po stronie szlachetnych Autobotów. Musimy zmierzyć się z podstępnymi Decepticonami. W grze do wyboru jest pięć Autobotów – Optimus Prime, Bubblebee, Sideswipe, Wheeljack oraz Grimlock, akażda z tych postaci posiada unikalne techniki ofensywne.

Mechanizmy potyczek, które są jednymi z obecnie dostępnych w grach, pozwalają wykonywać szereg różnorodnych ciosów i kontrataków oraz łączyć techniki w długie kombosy.

Beyond: Two Souls (PS4) – 8 października
Beyond Two Souls

No i kolejna premiera na PS4-kę. Beyond: Two Souls to utrzymana w konwencji thrillera przygodówka z elementami gry akcji, która przedstawia historię Jodi Holmes, młodej kobiety, posiadającej dar kontaktu z zaświatami.

Gracz kontroluje zarówno główną bohaterkę Jodie jak i Aidena (tajemniczą istotę, która przeniknęła do naszego świata). Ze względu na konstrukcję scenariusza, główna bohaterka nie może zginąć – gdy będziemy mieć problemy z przejściem gry, gra automatycznie wykona za niego wiele czynności.

Głównym aspektem gry jest klucz do odpowiedzi na odwieczne pytanie, co kryje się „po drugiej stronie”. No właśnie, co?

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth – Rising Tide – 9 października

Civilization Beyond Earth - Rising Tide

Zbieracze metalu, zwani równie pecetowcami, otrzymują niezwykle ciekawy dodatek to najnowszej cywilizacji.

Rising Tide wprowadza szereg nowości oraz usprawnień, pozwalając m.in. na ekspansję na morzach oraz bardziej zaawansowane działania dyplomatyczne. Nie jesteśmy więc już ograniczeni linią brzegową przy planowaniu swojego imperium. Poza tym zmianom uległy zasady działania doktryn oraz artefaktów.

Ponadto nowy dodatek to także dwa nowe biomy, jeden z nich to świat prymitywny, nadal w trakcie kształtowania, wstrząsany wulkaniczną aktywnością. Twórcy zapewnili nam także dostęp do czterech nowych frakcji.

Spectra: 8bit Racing – 9 października

Spectra 8bit Racing

Prosimy nie regulować odbiorników no a już na pewno nie stukać w Xboxa, który się nie popsuł. Spectra: 8bit Racing czyli minimalistyczna gra wyścigowa w futurystycznym klimacie, w której przemierzamy losowo generowane trasy, na podstawie jednego z 10 dostępnych utworów muzycznych , omijając różnego rodzaju przeszkody i zbierając rozrzucone po nich sfery z punktami.

Choć gra wydaje się nieco ograniczona pod względem ilości poziomów czy trybów rozgrywki, to na uwagę zasługuje model cross-buy, w którym kupując tytuł na jedną z platform, możemy bawić się bez ograniczeń na wszystkich korzystających z systemu Microsoftu urządzeniach.

Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4) – 9 października

Uncharted The Nathan Drake Collection

Konsola PlayStation 4 z pewnością nie mogła by się obyć bez kolekcja zawierającej odświeżone wersje trzech przygodowych gier akcji – Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves oraz Uncharted 3: Drake’s Deception gier.

Wszystkie trzy tytuły posiadają mocno ulepszoną oprawę graficzną i pozbawione są trybu multiplayer. Świeżych posiadaczy PS4 pragniemy poinformować, że gra wykorzystuje rzut z kamery umieszczonej za plecami bohatera, a rozgrywka składa się z dwóch podstawowych elementów.

Pierwszym z nich są potyczki z przeciwnikami, podczas których możemy korzystać z szerokiego wyboru broni palnej, systemu osłon oraz rozbudowanych mechanizmów walki wręcz, zaś drugi aspekt to eksploracja, w tym wspinaczka, przeszukiwanie poziomów i rozwiązywanie zagadek.

WRC 5 (PC) – 9 października

WRC 5

Piąta odsłona serii rajdowych gier mająca premierę na PC, a zarazem pierwsza powstała z myślą o platformach sprzętowych ósmej generacji to licencjonowane samochody i trasy, pokrywające się z sezonem 2015 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Posiadacze Pecetów dzięki skoncentrowaniu na grafice uzyskają przyjemniejsze dla oczy efekty wizualne, a konsolowcy solidną grę, która zaspokoi ich potrzebę wciskania gazu do dechy i wchodzenia bokiem w wąskie uliczki na naszych blokowiskach.

Sonic 2015 – 10 października
Sonic 2015

Ej, co to było? Chyba jeż. Jeż? Chyba jeżozwierz. Chłopaki z pewnością płakać nie będą gdy zagrają w tegorocznego Sonica. Zasad gry chyba nikomu nie trzeba przypominać. Biegamy, skaczemy i zbieramy monety. A kasę wpłacamy oczywiście do banku, na 4 procentowe oprocentowanie.

Aby za nie kupić gry w kolejnych miesiącach. Sonic rządzi, i niech nikt o tym nie zapomina, w szczególności posiadacze PS4, na których konsole trafia właśnie ta produkcja.

Football Tactics (PC) – 12 października
Football Tactics

Eliminacje do mistrzostw idą pełną parą, więc ta premiera wpada w nasze ręce w bardzo odpowiednim momencie. Ta turowa strategia piłkarska jest godną polecenia produkcją, aczkolwiek nie pozbawioną humorystycznego aspektu w postaci fikcyjni zawodnicy grający dla nieistniejących drużyn, które rywalizują ze sobą w wymyślonych ligach.

Dzieje się to z powodu nie wykupienia licencji na samych zawodników a także zespoły czy ligi, co jednak nie powinno być dla niektórych problemem. Zawsze można się skupić na zarządzaniu budżetem, werbowaniu nowych zawodników oraz rozwijaniu umiejętności poprzez wydawanie punktów doświadczenia wypracowanych podczas rozgrywek.

Back to the Future (Xbox 360) – 13 października

Back to the Future

Jeżeli oglądanie filmu powrót do przyszłości po raz tysięczny nie zaspokoiła waszego głodu na zmianę wydarzeń, które się już wydarzyły, to ta gra z pewnością to uczyni. Jednak Gra nie jest jednak interaktywną wersją filmowych wydarzeń, ale ich kontynuacją.

Gra opowiada o perypetiach dwójki przyjaciół – amerykańskiego nastolatka Marty’ego McFly’a oraz szalonego naukowca Emmetta „Doc” Browna.

Ta podzielona na odcinki gra przygodowa, polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu konwersacji, zbieraniu przedmiotów i wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek. Zgodnie z pierwowzorem rozgrywkę uatrakcyjniają też nieoczekiwane zwroty akcji z kolorową grafiką o nieco kreskówkowym nasyceniu.

Fable Legends – 13 października
Fable Legends

Fable Legends to nowa odsłona popularnej serii gier i będąca zarazem kluczową dla konsol i systemów Microsoftu. Rozgrywająca się w baśniowej krainie Albion, która została nawiedzona przez złe moce gra, i w której gracz staje albo po jednej, albo po drugiej stronie ruszając w nową przygodę.

Tytuł umożliwia wybranie jednego z 4 bohaterów, charakteryzujących się odmiennymi właściwościami i umiejętnościami.Należą do nich Prince Charming, magik, wojowniczka z wielką tarczą oraz kilku innych, w tym czarnym charakterem.

Co ciekawe, gra oferuje zabawę dla 5 osób naraz (4 bohaterów i 1 antybohater), a gdy zabraknie nam chętnych do gry, to ich role przejmie sztuczna inteligencja. Cool!

Minecraft: Story Mode (PC) – 13 października

Minecraft Story Mode X

Minecraft: Story Mode toepizodyczna gra przygodowa, której akcję osadzono w uniwersum legendarnego Minecrafta. Podczas rozgrywki wcielamy się w postać bohatera o imieniu Jesse, który wraz ze swoimi towarzyszami wyrusza w niebezpieczną podróż, której celem jest odnalezienie Zakonu i uratowanie świata.

Gra zrealizowana została w równie typowej, epizodycznej formule, przypominającej seriale telewizyjne i składa się z pięciu odcinków, a my sami będziemy musieli niejednokrotnie podejmować szereg niezwykle trudnych wyborów, które znajdą swoje odbicie w przebiegu fabuły oraz możliwych zakończeniach gry.

Talos Principle (PS4) – 13 października

Talos Principle

A to co?Ani to Portal, ani gra o smokach? Acha, to jedna z niezależnych produkcji łącząca oba te pomysły, czyli łamigłówki oraz świat średniowiecza.

Pomimo, że o grze The Talos Principle za dużo nie wiadomo, to z jego zwiastunu można wyrobić sobie, jako takie wrażenie (zwiastun dostępny w wersji wideo naszych premier). Grafika może nie olśniewa, ale i bez tego można się czasami obyć. Zresztą, gdy jakaś łamigłówka nie jest prosta to i dobra grafika nie pomoże.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia (PC / PS4 / XONE) – 13 października

Wiedźmin 3 Serca z Kamienia

Pierwszy duży dodatek do trzeciej wiedźmina nie mógł przejść koło nas (i zapewne z was) obojętnie. Geralta z Rivii, tym razem wynajęty przez Pana Lusterko, musi stawić czoła Olgierdowi von Everecowi,czyli szefowi rozbójników.Stał się on w tajemniczy sposób stał się nieśmiertelny i aby go pokonać Geralt będzie musiał wykonać trzy trudne zadania i zdjąć czar z Olgierda, czyniący go niepokonanym.

W nowym dodatku doszły nowe postacie, potwory, kolejne wybory i konsekwencje, dodatkowe przedmioty, bronie, artefakty, a nawet opcje romansowe. Dzięki temu zyskamy co najmniej 10 godzin dobrej zabawy.

Wasteland 2 (PS4 / XONE) – 13 października

Wasteland 2

Popularny post apokaliptyczny RPG trafia w końcu na PlayStation 4 i nowego Xboxa. W rozgrywanej się 15 lat od wydarzeń z poprzedniej części grze, wcielamy się w złonka oddziału Desert Rangers, jedynych pozostałych przy życiu przedstawicieli armii Stanów Zjednoczonych.

Gra pozwala nie tylko na personalizację bohatera, ale również broni, czy nawet interfejsu, co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej godna polecenia. Samą broń podzielono na szereg klas, charakteryzujących się określonym zastosowaniem. Walka toczy się w systemie turowym, świat a swoją postać obserwujemy z lotu ptaka.

Dragon Quest: Heroes (PS4 / PS3) – 16 października

Dragon Quest Heroes

Trójwymiarowa odmiana Dragon Questa, a więc jednej z najpopularniejszych serii gier japońskiego RPG to gra korzystająca z modelu rozgrywki znanego z cyklu slasherów Dynasty Warriors.

W grze walczymy z wieloma przeciwników naraz, przemierzając duże i otwarte lokacje. Zaś w trakcie rozgrywki zmierzymy się też z ogromnymi bossami, których pokonanie będzie wymagać nieco bardziej wysiłku i kombinowania.

Co ciekawe, gra od podstaw była przygotowywana z myślą o Xboksie One i PlayStation 4, dzięki czemu twórcom udało się m.in. zwiększyć liczbę przebywających jednocześnie na ekranie przeciwników.

Tales of Zestiria (PC / PS3 / PS4) – 16 października

Tales of Zestiria

No i mamy kolejnego przedstawiciela jRPG. Jak widać japońscy twórcy pracują pieczołowicie dzień i noc, ale to tylko dobra dla nas wiadomość. Akcja osadzona została w krainie Green Wood, a motywem przewodnim fabuły są smoki.

Rozgrywka w grze nastawiona jest na odkrywanie, a także na wykonywanie mniej lub bardziej rozbudowanych zadań oraz starcia z przeciwnikami. Nowością jest natomiast zmodyfikowany system bitew, który dostosowany został pod kątem sugestii fanów tej serii.

Atrakcyjna oprawa wizualna w stylistyce manga i kreskówkowe wstawki to niezaprzeczalne atuty tej produkcji.

Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki (XBOX ONE / PC) – 19 października

Nightmares from the Deep Wyspa Czaszki

Kochamy polskie produkcje, czyż nie tak? Tym bardziej spodoba nam się gra Nightmares from the Deep: The Cursed Heart czyli polska przygodówka na konsolę Xbox One.

Głównym zadaniem gracza właścicielki muzeum, jest odnajdywanie przedmiotów na ekranie w wyniku rozwikływania zagadki porwania jej córki przez pewnego pirata. Okazuje się, że korsarz porwał dziewczynę aby przywrócić do użycia swoją ukochaną.

Rozgrywkę urozmaicą nam proste minigierki logiczno-zręcznościowe w stylu. Mahjonga oraz interaktywne scenki fabularne.

Gravity Falls: Legend of the Gnome Gemulets (Nintendo 3DS) – 20 października

Gravity Falls Legend of the Gnome Gemulets

Gravity Fall czyli po polsku Wodogrzmoty Małe, to dwuwymiarowa gra przygodowo-zręcznościowa, oparta została na popularnym amerykańskim serialu animowanym telewizji Disney XD.

W grze zagramy tak jak w serial jako rodzeństwo Dipper i Mabel, i zbierać będziemy wskazówki oraz przedmioty potrzebne do rozwiązania licznych zagadek.

Dzięki współpracy z pomysłowymi gnomami, którym notabene będziemy również pomagać, posiądą oni bogaty arsenał fantastycznych gadżetów, otwierających drogę do różnych niezbadanych zakamarków Wodogrzmotów.

Guitar Hero Live (X360 / XBOX ONE / PS4 / PS3 / Wii U) – 20 października

Guitar Hero Live

Choć gra trafia w zasadzie na nie nowa bo konsole Xbox 360, to gitara, która będzie jej akompaniować została jak najbardziej odświeżona i posiadać będzie teraz 6 przycisków.

Wspominamy o tym nie bez powodu, gdyż pozwoliło to na lepsze imitowanie gry na prawdziwym instrumencie, a dodatkowo umożliwia dostosowanie zabawy do umiejętności różnych graczy.

Zasady jednak pozostały te same, wciskamy wyznaczone przyciski w odpowiednich momentach, a dokładnie w chwili, gdy w jedno z pól wyświetlanych na ekranie wpadnie lecąca z góry nutka.

Rebel Galaxy (PC) – 20 października

Rebel Galaxy

Kolejna nasza premiera jest dosłownie nie z tej ziemi, a to za sprawa tego, ze w tym RPGu kierujemy potężnymi krążownikami eksplorującymi wygenerowane proceduralne galaktyki.

Co więcej ścieżka kariery jaką obierzemy jest zależna tylko od nas, dzięki czemu całość jest jeszcze bardziej nieprzewidziana i trzymająca w napięciu. I tak możemy zostać m.in. najemnikami, gwiezdnymi kupcami, przemytnikami, żołnierzami lub też swobodnie łączyć różne profesje i źródła zarobku.

Równie ważny jest fakt, że dużo uwagi w grze poświęcono mechanice walki, dzięki czemu gwiezdne starcia są bardzo efektowne a krążowniki posiadające wiele różnorodnych części i podzespołów, reagują dynamiczniej na trafienia.

Just Dance 2016 (X360 / PS4 / PS3/ XONE / WiiU) – 20 października

Just Dance 2016

No ruszamy się z kanapy, odstawiamy pełnokaloryczną kolę i.. “ruszamy smiało ciało” w rytm naszej kolejnej premiery, czyli kontynuacji popularnej gry muzyczno-tanecznej.

Z tą częścią wprowadzono aplikację Just Dance Controller, dzięki której do zabawy nie jest wymagana np. kamera Kinect, tylko smartfon trzymany w prawej ręce oraz Just Dance Unlimited, serwis streamingowy z wieloma nowymi i ciekawymi utworami. Nie każdy może pic twista, ale każdy kto kupi ta grę będzie go mógł zatańczyć.

Assassin’s Creed: Syndicate (PS4 / XONE / PC) – 23 października

Assassins Creed Syndicate

Dziewiąta już pełnoprawna odsłona słynnej serii Assassin’s Creed wkracza na konsole Xbox One i PS4, zaznaczając tym razem swoje terytorium w wiktoriańskiej epoce gdzie pokazano czasy rewolucji przemysłowej i jej ciemnych stron w tym niedoli robotników, którzy zalewają stolicę imperium brytyjskiego Londyn.

Istotną nowością w grze jest wprowadzenie dwojga grywalnych bohaterów – Jacobowi towarzyszyć będzie teraz jego siostra bliźniaczka Evie. Rodzeństwo zasadniczo różni się od siebie, tym bardziej jeśli chodzi o charakter i styl prowadzenia działań w tym walki i używanego ekwipunku.

Ważnym elementem rozgrywki jest także kontrolowanie gangu Jacoba oraz jeżdżące karoce, które nasz Asasyn może „pożyczać” (podobnie do tego w GTA), w celu szybszego przemieszczania się nimi po mieście.

DiscStorm (PS Vita) – 23 października

DiscStorm

W DiscStorm wcielicie się w niej w wojownika miotającego specjalnym dyskiem, który biorąc udział w sieciowych pojedynkach na specjalnych, czteroosobowych arenach lub mierząc się ze sztuczną inteligencją w ramach osobnej kampanii.

Nietypowa gra, ktora z pewnoścą was rozluźni od czasu do czasu.

Guild Wars 2: Heart of Thorns (PC) – 23 października

Guild Wars 2 Heart of Thorns

Guild Wars 2: Heart of Thorns to pierwsze duże rozszerzenie do drugiej części niezwykle popularnego MMORPG z gatunku fantasy. Akcja rozgrywa się w niedostępnym wcześniej obszarze dżungli Maguuma, a wraz z nią na graczy czeka cała masa nowych zadań, w tym stawianie czoła kolejnym falom sługusów złego Mordremotha czy nowym przeciwnikom i bossom.

Dodatek niesie ze sobą również całą masę istotnych zmian w mechanice rozgrywki i systemie rozwoju postaci oraz opcje pozwalającą w sercu dżungli Maguuma wznieść siedzibę naszej gildii.
Również interesujący dla znawców tej serii okazać się może wprowadzenie nowego trybu rozgrywki PvP – Stronghold, polegający na atakowaniu i obronie tytułowych twierdz.

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes (Nintendo 3DS) – 23 października

The Legend of Zelda Tri Force Heroes

No i poczciwe Nintendo się nam rozkręca. Choć z drugiej strony nie można nazwać tańcem bujanie się na boki. Kolejna odsłona Zeldy jakby wyjątkowa nie była, tak jej korzenie sięgają do lat osiemdziesiątych, czyli kilkadziesiąt wstecz.

Elementem wyróżniającym Triforce Heroes jest tryb kooperacji, a której gracze muszą działać wspólnymi siłami, by pokonywać bossów, rozwiązywać łamigłówki oraz przechodzić kolejne pomieszczenia.

Jednak gdy nie mamy z kim grać, możemy kontrolować każdą z postaci osobno, rozwiązując zagadki w pojedynkę.

Cobalt (PC / XONE / X360) – 27 października

Cobalt

Nasza kolejna premiera jest nietypową nasyconą akcją i humorem dwuwymiarowa platformówką, w której przyjdzie nam się wcielić w robota ekspedycyjnego Metalface MK1, odnajdującego statek kolonizacyjny i muszącego wyjaśnić co zaszło na pokładzie zaginionej jednostki.

Na drodze naszego robocika stają setki groźnych przeciwników, w tym mordercze chomiki, ptaki, czy latające roboty, a on sam biedak musi sobie poradzić wykorzystując wszystko od karabinów plazmowych aż po granaty i na paralizatorach skończywszy.

Halo 5: Guardians (XONE) – 27 października

Halo 5 Guardians

Halo, Halo Halo, Halo Halo… OK Piąta już część gry z kuzynem Stiga MasterChiefem wkracza na konsolę Xbox One w październiku.Gra kontynuuje wątki, zapoczątkowane przez Halo 4, aczkolwiek pojawia się w niej nowa grywalna postać nowy Spartan Jameson Locke znany niektórym z waz z serialu Halo: Nightfall.

W trybie fabularnym Halo 5: Guardians przemierzać będziemy trzy zupełnie nowe światy, grając w pojedynkę (z innymi członkami drużyny, kontrolowanymi przez AI), lub też w trybie kooperacji do czterech osób trybie.

Nowe tryby multiplayer są trzonami najnowszej produkcji Microsoftu z trybem Areny i Warzone na czele. Pierwsza z nich to znana rywalizacja 4 na 4, zaś druga oferuje elementy PvP oraz PvE, w połączeniu z wykonaniem szeregu dodatkowych zadań.

Star Wars: The Old Republic – Knights of the Fallen Empire (PC) – 27 października

Star Wars The Old Republic - Knights of the Fallen Empire

Kolejne darmowe fabularne rozszerzenie dla niezwykle popularnego MMORPG osadzonego w świecie Star Wars trafia na pecety pod koniec tego miesiąca.

Gra stawia jeszcze większy nacisk na kampanię fabularną oraz zawartość przeznaczoną dla pojedynczego gracza i przedstawia losy doświadczonego wojennego weterana.

Producent gry znacząco poprawił dotychczasowe kampanie klasowe oraz pozostałe dodatki, a postacie zdobywają teraz łatwiej i szybciej doświadczenie oraz ekwipunek.

WWE 2K16  (X360 / PS4 / PS3/ XONE) – 27 października

WWE 2K16

Wrestling rządzi. To nic, że zawodnicy udają wszystko lepiej niż uczniowie chorobę i grają swoje role lepiej niż niejeden Hollywodzki aktor.

Nowe WWE 2K16 debiutujące w październiku na konsolę Xbox 360 wydaje się potwierdzać trend na popularność tego typu produkcji.

W grze ponownie powracamy na arenę zapaśniczych zmagań, stawiając czoła szerokiej gamie byłych i obecnych gwiazd tego sportu,także miejsce dla nieznanych jeszcze szerzej, wschodzących gwiazd NXT.

Kolejna edycja cyklu niesie ze sobą tradycyjnie mnóstwo nowości i poprawek w kwestii mechaniki, w tym przebudowany model sterowania, sposób wykonywania obaleń i tzw. „wałków”, nowy system celowania jak również nowe rodzaje „akcesoriów”, takich jak stalowe krzesła, stoliki, młoty czy kije baseballowe.

Bulb Boy (PC) – 31 października

Bulb Boy

Zestawienie kończymy polską produkcją Bulb Boy, czyli chłopcem żarówką z czego jesteśmy podwójnie dumni. Jak się okazuje po raz kolejny, stajemy się ekspertami w tzw. Survival horrorze, w którym pewien chłopiec musi przemierzać ciemne czeluści w Elektrycznym Lesie, gdzie znajduje się jego dom.

Gra bazuje na systemie point’n’click, co oznacza, że podczas przygody zwiedzamy kolejne lokacje i wykorzystujemy znalezione przedmioty do rozwiązywania zagadek logicznych.

Jak to zwykle w super produkcjach bywa, nasz bohater posiada specjalne moce w tym świecącą głowę, rozświetlającą ciemne pomieszczenia i emitującą ciepło jak również wyładowania elektryczne, którymi może razić napotkanych przeciwników.

 

Dziękujemy, dziękujemy po raz kolejny za uwagę i cierpliwość w przebrnięciu przez nasze po rak kolejny obszerne zestawienie najlepszych premier października jeśli chodzi o gry.

Jesteśmy pewni, że jesteście usatysfakcjonowani tak jak my zarówno ilością jak i ilością gier, które pojawią się na komputery PC i konsole, i mamy nadzieję, że poniekąd ułatwiliśmy wam decyzję o potencjalnym zakupie zaprezentowanych tu tytułów.

Tradycyjnie zachęcamy do komentowania gier, naszego zestawienia oraz obecność już za miesiąc.