Home / Gry / Premiery Gier listopad 2015

Premiery Gier listopad 2015

Premiery gier listopad 2015 

No i pomału zbliżamy się do gwiazdki. Listopad pomimo wyciśnięcia przez poprzednie miesiące wielu złociszy z kieszeni graczy, nie będzie niestety inny pod tym względem.

Nie chodzi tu nawet o ilość premier w tym miesiącu, która jest znacznie niższa niż we wrześniu / październiku, lecz pod względem kalibru gier, wśród których wspomnieć warto o Need for Speed, Black Ops III, Fallout 4, Raise of Tomb Raider czy Star Wars: Battlefront.

No i jak tu zaoszczędzić na prezenty świąteczne? Nie damy przecież gier z zeszłego miesiąca, nieprawdaż? Jesteśmy pewni, że jakoś wszyscy damy radę.

W listopadzie pod względem statystyk mamy 14 premiery na PC, 11 na konsole PS3 / PS4, 2 na PS Vitę, 9 pomiędzy Xbox 360 / XBOX ONE oraz jedną na 3 DS.

Wśród premier tego listopada chcielibyśmy zwrócić uwagę na produkcję rodzimego studia iFun4all, która stworzyła ciekawą grę na PS Vitę, a mianowicie Red Game Without a Great Name czyli Czerwona Gra bez wyjątkowego tytułu.

 

 

Anno 2205 (PC) – 3 listopada

Anno 2205

Najciekawsze premiery listopada roku 2015 a nie jak sugeruje gra Anno – 2205 rozpoczynamy strategią z domieszką ekonomii.

Akcja tej gry rozgrywa się w odległej przyszłości, co oznacza obcowanie z futurystycznymi budowlami i rozwiązaniami technologicznymi. Naszym zadaniem jakogłówno dowodzącegonowo powstającej metropolii, będzie stworzeniejej od podstaw i doprowadzenie do rozkwitu, aby w późniejszym czasie móc wyruszyć w kosmos.

Gra poza ekonomią i strategią skupia się mocno na symulacji, co tylko polepsza te wrażenia w grze. Części graczy przypadną do gustu korzenie gry Anno, u części natomiast spowoduje to grymas na twarzy. Niemniej jednak polecamy sprobować, co w końcu macie do stracenia.

 

Need for Speed (PS4 / XONE / PC) – 3 listopada

Need for Speed

Bez względu czy na co dzień dojeżdżasz do pracy czy szkoły deskorolką, skuterem, motorem czy samochodem, to z pewnością posiadasz w sobie „rządzę prędkości”.

O ile ile koni w twoim rydwanie może okazać się nie adekwatna to owej potrzeby, to gra Need for Speed, która sięga do korzeni tej serii zaspokoi ją w całości.

Ilość rumaków w twojej stajni będzie się sukcesywnie rozwijała, jako że wcielisz się w młodego, żądnego sukcesu w mieście Ventura Bay kierowcę. Tam też będziesz próbował wpasować się w jedną z kategorii, których ikonami stali się m.in. Ken Block, Magnus Walker czy Nakai San.

Oprócz typowych wyścigów do dyspozycji będziemy mieć drifty czy ucieczki przed Policją, ale na nich nie przyjdzie nam poprzestać. A więc wroom, wroom koleżanki i koledzy.

 

The Peanuts Movie: Snoopy’s Grand Adventure (XBOX 360) – 3 listopada

The Peanuts Movie Snoopys Grand Adventure

Jeśli jesteś przerośniętym dzieckiem, lub po prostu potrzebujesz chwili spokoju z dziećmi wokół siebie, to powinieneś nabyć tą ciekawą platformówkę, w której sympatycznym pieskiem Snoopym będą one przemierzały wiele poziomów w poszukiwania swojego pana.

Podczas naszej przygody będziemy zdobywać różnego rodzaju kostiumy, dzięki którym zyskamy przydatne umiejętności, pozwalające pokonać przeszkody stojące na jego drodze. Gra jest także możliwa w dwie osoby jednocześnie.

 

Fairy Fencer F: Advent Dark Force (PS4) – 5 listopada

Fairy Fencer F Advent Dark Force

Jeden z nielicznych ale zawsze „odgrzewanych kotletów” z konsoli PS3 trafia właśnie w odświeżonej i rozszerzonej edycji na PlayStation 4.

W tej to tradycyjnej trójwymiarowej jRPG osadzonym w świecie fantasy przyjdzie nam się wcielić w zwolennika jednego z dwóch potężnych bóstw, które oddały w ręce swoich żołnierzy magiczne bronie mające przeważyć szalę zwycięstwa właśnie na ich stronę.

Mangowa grafika i taki właśnie klimat gry z pewnością trafi w gusta „koneserów” tego gatunku.

 

Call of Duty: Black Ops III (PC / PS4 / XONE / X360 / PS3) – 6 listopada

Call of Duty Black Ops III

Już widzimy oczami wyobraźni jak członkowie służb specjalnych na całym świecie sięgają po tą grę, rządni przećwiczenia właśnie skończonych zajęć teoretycznych.

A tak na poważnie, w trafiającą właśnie na komputery PC i konsolę kolejną odsłonę Call of Duty, gracze będą mogli w akcji mającej miejsce 40 lat po wydarzeniach z poprzedniej części, poznać jeszcze bardziej mroczną przyszłość.

W niej wszyscy członkowie specjalnych oddziałów Black Ops będą korzystać z gigantycznej Sieci umysłowej, dzięki czemu będą oni w stanie na wykonywanie najtrudniejszych zadań i nadludzką wręcz koordynację.

Jako jedną z pierwszych misji, które będziemy musieli przeprowadzić jest wyjaśnienie przecieku danych, po „tajemniczym” zaginięciu jednego w wcześniej wysłanych na akcję zespołów.

Na uwagę zasługuje także tryb wieloosobowy, dzięki możliwości wcielenia się w jednego z dziewięciu specjalistów, z własną unikalną dodatkową bronią i specjalnymi umiejętnościami oraz możliwością biegania po ścianach oraz strzelania pod wodą.

 

Fallout 4 (PC / PS4 / XONE) – 10 listopada

Fallout 4 x

Kolejna, niezwykle oczekiwana odsłona kultowego cyklu post-apokaliptycznych gier RPG jest naszą kolejną premierą.

Chwilę po sielankowym czasie spędzonych przez głównego bohatera ze swoją rodziną, następuje wybuch, po którym nasz protagonista rozłącza zostaje sam i trafia do przeciwatomowego schronu nr 111. Po wyjściu ze schronu okazuje się, że minęło 200 lat a my rozpoczynamy walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym, post apokaliptycznym środowisku.

Co równie ważne, akcję możemy obserwować z perspektywy pierwszo lub trzecioosobowej, a mechanika rozgrywki bazuje także na rozwiązaniach znanych z Fallouta 3. W grze powracają m.in. system atrybutów S.P.E.C.I.A.L., czy system celowania V.A.T.S., pozwalający na precyzyjne oddanie strzału.

Pomimo szeregu zmian w mechanice oraz interfejsie w grze udało się zachować najważniejsze elementy oraz niepowtarzalny klimat całej serii.

 

Rise of the Tomb Raider  (PC / XONE / X360 / PS4 / PS3) – 10 listopada

Rise of the Tomb Raider

Jedenasta już produkcja o przygodach Lary Croft, która pomimo współpracy studia zajmującego się grą z Microsoftem, ukaże sie także na pozostałe platformy w tym console poprzedniej generacji.

Nieustraszona pani archeolog, gnębiona niepokojem spowodowanym przez doświadczenia opisane w poprzednich częściach, rusza na Syberię, w celu poszukiwania legendarnego, spowitego aurą niewidzialności miasta Kitież, które kryć ma tajemnicę nieśmiertelności. Będzie to jednak tylko pierwszy przystanek na drodze Lary Croft, bowiem w późniejszych etapach odwiedzi ona także inne zakątki świata.

W najnowszej odsłonie Tomb Raidera, nadal spore znaczenie odgrywać będzie ciche przemykanie i posługiwanie się np. łukiem, lecz nie zabraknie również momentów tradycyjnej wymiany ognia.

Dzięki zwiększeniu rozmiarów lokalizacji, sporo czasu spędzimy na eksploracji, w tym również tworzeniu przeróżnych materiałów rzemieślniczych oraz rozmaitych przedmiotów, ktore bedziemy mogli stworzyć od podstaw.

 

StarCraft II: Legacy of the Void (PC) – 10 listopada

StarCraft II Legacy of the Void

Ostatnia odsłona kosmicznej trylogii StarCraft II, Legacy of the Void czyli dodatek DLC w odróżnieniu od poprzednich części położy nacisk na dyplomacji.

Niemniej jednak nadal grajac rasami Terranow, Zergów i Protossów musimy doprowadzić je do zwycięstwa, rozbudowując bazę, zbierając surowce, rozwijając własne możliwości technologiczne oraz oczywiście pokonując wroga.

W Legacy of the Void gracz wcieli się w Artanisa, który jest dowódca potężnych i technologicznie zaawansowanych wojsk rasy Protossów. I tak jego zadaniem będzie ulepszać swoją zaawansowaną armię, której jednostki będą mogły nie tylko teleportować ale również znikać. Możliwości innych ras będą również poniekąd unikatowe, sprawiając, ze rozgrywka będzie jeszcze bardziej ekscytująca.

Dodatek doczekał się także kilku całkowicie nowych oddziałów, zaś istniejące uzyskały kilka znaczących zmian. Co więcej, do dotychczasowych trybów, dołączyły dwa całkowicie nowe – Sprzymierzeni Przywódcy oraz Tryb Archonta.

 

The Sims 4: Spotkajmy się (PC) – 10 listopada

The Sims 4 Spotkajmy sie

Oj życie jest coraz trudniejsze, nie dość że musimy się potykać w realnym świecie, to jeszcze w wirtualnym. Witamy w 100 odcinku mody na sukces, oj przepraszam którejś tam części Simsów.

W Spotkajmy się, trafiamy do nowej lokacji Windenburg, inspirowanej europejską architekturą, i w której znajduje się ogromny „integracyjny” labirynt z żywopłotu, stare ruiny i piękne stawy.

Oprócz dodatkowych lokacji , twórcy postarali się także o przeróżne aktywności takie jak rozgrywanie meczów w piłkarzyki, palenie ognisk, czy też branie udziału w ukrytych imprezach. Oj chyba odwołam swoja, ta wirtualna z Simami wydaje się bardziej interesująca, będzie poza tym tańsza i głowa mnie bolec nie będzie.

 

Tony Hawk’s Pro Skater 5 (XBOX 360 / PS3) – 10 listopada

Tony Hawks Pro Skater 5

Tu deska, tam deska szykuje się chyba imprezka. No ale zanim się na nią wybiorę chyba poćwiczę w piata już odsłonę Tonego Hawka. Nigdy przecież nie wiadomo do czego zmusza nas nasi znajomi, czyż nie tak?

Trafiająca właśnie na konsole Xbox 360 i PS3 gra oferuje powrót do korzeni serii, w tym możliwość stworzenia własnego skatera od podstaw dzięki rozbudowanemu edytorowi, lub wcielenia się w jednego z 10 znanych zawodników.

W grze znajdziemy także 8 rożnych lokacji, będących odmiana elementów i miejsc, które pojawiły się w poprzednich odsłonach serii w tym szkoły czy magazynu. Na mapach tradycyjnie znajdziemy różnego rodzaju power-upy i przedmioty kolekcjonerskie dopalające jeszcze bardziej i tak ekscytująca jazdę na deskorolce.

 

Project X Zone 2  (Nintendo 3DS) – 12 listopada

Project X Zone 2

Czy jeśli posiadacie Nintendo 3DS to musicie być fanami japońskiej mangi, czy to pod względem grafiki czy samych gier z tego gatunku?

Wydają się tak myśleć producenci kolejnej premiery, w której możemy pokierować drużyną postaci pochodzących z popularnych tytułów takich jak Resident Evil, Tekken, Megaman X, Devil May Cry czy Sakura Wars.

Podzielona na dwa segment rozgrywka polega m.in. na przemierzaniu świata oglądanego z perspektywy izometrycznej, szukaniu przedmiotów, przeciwników oraz rozmawianiu z innymi postaciami.

Do pewnego momentu gra jest typowa turówka, zmieniająca zasady w momencie rozpoczęcia walki, ma miejsce na specjalnej arenie, i na której walczyć będą nasze postacie. Interesujące okazać się może kontrolowanie dwóch postaci jednocześnie.

 

Football Manager 2016  (PC) – 13 listopada

Football Manager 2016

Football Manager 2016, to najnowsza odsłona popularnego menadżera piłki nożnej, w której wcielimy się w role menadżera wybranej drużyny a) piłkarskiej, b) koszykarskiej, c) hokejowej .. no szybko, szybko moi drodzy.. czas tyka

OK, dobra odpowiedz! ..drużyny piłkarskiej walczącej w rozgrywkach ligowych jednego z 50 wybranych państw. Poza dwoma nowymi trybami, ponownie otrzymamy zaawansowane narzędzia trenerskie, rozwinięto sposób przedstawiania statystyk, a także zmodyfikowany system kontuzji.

Nie mogło oczywiście zabraknąć biznesowej strony prowadzenia drużyny, oraz rozszerzonego kontaktu z mediami, w tym organizowaniem konferencji prasowych oraz udzielaniem wywiadów.

 

Star Wars: Battlefront   (PC / PS4 / XONE) – 17 listopada

Star Wars Battlefront

Głęboki wdech, a teraz wydech, znów wdech, wydech. Jak słyszę cześć z was nadaje się na następcę Darth Vadera, natomiast pozostali mogą co najwyżej zagrać w nasza kolejna premierę, czyli grę Star Wars: Battlefront.

Tam będziecie mogli wziąć udział w widowiskowych bitwach, których stawką jest zwycięstwo w wojnie o panowanie nad galaktyką.

Podczas gry będziemy mogli przejąć kontrolę nad takimi postaciami Star Wars jak Darth Vader, Luke Skywalker, Han Solo oraz Boba Fett, a także zobaczyć niegrywalne postacie R2-D2 i C-3PO.

Rozwój akcji obserwować będziemy mogli z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, a pomiędzy nimi przełączali sie w dowolnym momencie zabawy.

Zabawa w Star Wars: Battlefront odbywa się w dwóch głównych trybach – offline i online. Niemniej jednak nie ma co ukrywać, ze tryb wieloosobowy jest znacznie bardziej interesujący. W niej bowiem wcielimy się w walkę za sterami X-wingów, myśliwców TIE, Sokole Millenium (tryb eskadry), odbędziemy typowy deathmatch, spróbujemy zdobyć kluczowe punkty czy doznać drużynowych bitew dla czterdziestu graczy.

 

The Crew: Wild Run       (PC / PS4 /XONE) – 17 listopada

The Crew Wild Run

Wild Run, to pierwsze duże rozszerzenie do The Crew, gry z dużymi aspiracjami, która niestety nie osiągnęła oczekiwanego z pewnych względów pułapu.

Oprócz standardowych samochodów producent postarał się także o możliwość jazdy motocyklami, szybkimi dragsterami, czy ogromne monster trackami oraz auta przystosowanymi do driftu.

Co więcej, do każdego ze zmagań przypisana jest również zupełnie inna lokacja, co przy wyjątkowo atrakcyjnej grafice, jeszcze bardziej uprzyjemni nam czas na konsoli czy komputerze.

 

Assassin’s Creed: Syndicate    (PC) – 19 listopada

Assassins Creed Syndicate

Tytuł ten omawialiśmy już w poprzednim zestawieniu, teraz jednak nieco go przypominamy gdyż trafia on z małym opóźnieniem na komputery PC.

Dziewiąta juz pełnoprawna odsłona słynnej serii Assassin’s Creed wkracza na konsole Xbox One i PS4, zaznaczajcc tym razem swoje erytorium w wiktorianskiej epoce gdzie pokazano czasy rewolucji przemysłowej i jej ciemnych stron w tym niedoli robotników, którzy zalewają stolicę imperium brytyjskiego Londyn.

Istotną nowoscią w grze jest wprowadzenie dwojga grywalnych bohaterów – Jacobowi towarzyszyćbędzie teraz jego siostra bliźniaczka Evie. Rodzenstwo zasadniczo różni się od siebie, tym bardziej jeśli chodzi o charakter i styl prowadzenia działań w tym walki i używanego ekwipunku.

Ważnym elementem rozgrywki jest także kontrolowanie gangu Jacoba oraz jeżdżące karoce, które nasz Asasyn może „pożyczać” (podobnie do tego w GTA), w celu szybszego przemieszczania się nimi po mieście.

 

Bloodborne: The Old Hunters    (PS4) – 24 listopada

Bloodborne The Old Hunters

Kolejne duże rozszerzenie DLC w naszym zestawieniu dotyczy gry Blodborne na konsole PS4. Uzyskamy z nim dostęp do nowej przygody, opowiadającej o łowcach, niegdyś strzegących tajemnic Byrgenwerth i pozwala odkryć nieznaną do tej pory stronę świata Bloodborne.

Poza nowymi przeciwnikami i bossami, w tym Ludwigiem, będziemy w dodatku pojawiły się nowe bronie, zaklęcia oraz stroje.

 

The Banner Saga 2  (PC / PS4 / XONE) – 27 listopada

The Banner Saga 2

Turowym RPG, The Banner Saga 2 przeniesiemy się do fantastycznej krainy inspirowanej mitologią skandynawska, i obejmujemy dowództwo nad karawaną ludzi i innych stworów próbujących przetrwać koniec świata.

Tradycyjnie przyjdzie nam toczyć turowe bitwy na pokrytych siatką kwadratów mapami, nie zapominając o rozwoju bohaterów, w ramach którego wydajemy zgromadzone w trakcie walk punkty doświadczenia na zakup nowych umiejętności czy ulepszanie statystyk.

 

Red Game Without a Great Name    (PS Vita) – 28 listopada

Red Game Without a Great Name

Czyż nie wszystko co polskie jest piękne? Red Game Without a Great Name, czyli kolejna polska produkcja, z której można być dumnym, choć jak sama mówi, nie posiada chwytliwego tytułu ale ma bardzo ciekawe wnętrze.

Akcja gry toczy się w świecie przyszłości, w którym wykorzystuje się przestarzałe metod komunikowania, w tym poczty, do której używa się mechanicznych ptaków.

Naszym zadaniem jest bezpieczne dostarczenie przesyłki oraz zebranie rozsianych po planszy kółek zębatych, za pomocą wcale nie bezbronnego ptaszyska, które może teleportować się oraz ma możliwość korzystania z dodatkowych power-upów.

 

Knights of Pen & Paper 2  (PC) – 30 listopada

Knights of Pen and Paper 2

Nasza kolejna premiera, Knights of Pen & Paper 2 wkraczamy w finalna trojkę. Gra pozwala na wzięcie udziału w symulowanych partiach stołowych gier fabularnych, podczas których przejmujemy kontrolę nad mistrzem gry, oraz pozostałymi przy stolach graczami.

Podczas zabawy tworzyć będziemy nie tylko bohaterów zamieszkujących krainę fantasy, lecz także kierujących nimi ludzi, a dzięki temu rozwijać ich statystyki.

Co więcej, w porównaniu do poprzedniej części lista grywalnych ras rozszerzyła się o elfy i krasnoludy, pojawiły się także liczne nowe klasy, zarówno jeśli chodzi o postacie, jak i kierujących nimi graczy.

Dużych zmian doczekały się turowy system walki, crafting postaci oraz ekrany ekwipunku i generowany losowo system lochów.

Rugby Challenge 3    (PC) – 30 listopada

Rugby Challenge 3

Rugby Challenge 3 to kolejna sportowa produkcja traktująca o rugby. Nie trzeba być Einsteinem ani zatrudniać do tego trzech małpek, aby stwierdzić iż w tym miesiącu nie było ich za dużo, a poprzedni nas po prostu przesycił.

Podczas zabawy gracze znajdą najważniejsze światowe drużyny rugby oraz 11 różnego rodzaju turniejów. Nie zabrakło w niej także możliwości dzielenia się swoimi zawodnikami i drużynami z pozostałymi graczami na wszystkich obsługiwanych platformach sprzętowych oraz nowego trybu zabawy.

Niezaprzeczalnie najciekawszym trybem gry może okazać się „Be a Pro”, w którym wcielimy się w rolę niedoświadczonego zawodnika, a naszym celem będzie ciągłe kontrolowanie jego poczynań przez kolejne 13 sezonów, by z czasem mógł on stać się kapitanem reprezentującym drużynę podczas międzynarodowych rozgrywek.

 

Superbeat: Xonic   (PS Vita) – 30 listopada

Superbeat Xonic

Tym, którzy odrobili zadanie z matematyki i doliczyli się, ze Superbeat: Xonic na PS Vitę jest nasza ostatnia premiera listopada, GRATULUJEMY! Pani lub pan matematyk z waszej szkoły odwalili kawal dobrej roboty.No dobrze, wystarczy tego humoru.

W muzyczno-zręcznościowej grze na przenośną konsole Sony, za pomocą ekranu dotykowego po wybraniu jeden spośród kilku trybów zabawy oraz odpowiadającego nam utworu muzycznego, będziemy musieli w odpowiednim momencie stukać w pojawiające się dyski. Jako nagrodę otrzymamy kość, ok tak naprawdę punkty, a jeśli zrobimy to wystarczająco szybko i w odpowiedniej kombinacji – bonusy.

 

Zakończenie

Dziękujemy za przyjemny lot naszymi liniami. Mamy nadzieje, ze czas wam zleciał równie efektywnie jak nam, oraz ze pomogliśmy wam w jakże strategicznym wyborze zakupu gier w tym przedświątecznym okresie. Ponownie zachęcamy do lajkowania oraz komentarzy pod niniejszym zestawieniem. Tradycyjni czeka na was chronologiczne zestawienie premier.

Jak sami widzicie, gier może i było mniej niż ostatnio, jednak ich kaliber był nie wcale mniejszy.

Cytując wojownicze żółwie ninja „Sajonara” i widzimy się już w Grudniu. Mamy przeczucie, ze rzutem na taśmę ten miesiąc będzie równie gorący pod względem temperatur co lipiec i sierpień.

Pozdrawiamy. Ekipa Tech Dice.

Anno 2205

PC

3 listopada

Need for Speed

PS4 / XONE / PC

3 listopada

The Peanuts Movie: Snoopy’s Grand Adventure

XBOX 360

3 listopada

Fairy Fencer F: Advent Dark Force

PS4

5 listopada

Call of Duty: Black Ops III

PC / PS4 / XONE  / X360 / PS3

5 listopada

Fallout 4

PC / PS4 / XONE

10 listopada

Rise of the Tomb Raider

PC / XONE / X360 / PS4 / PS3

10 listopada

StarCraft II: Legacy of the Void

PC

10 listopada

The Sims 4: Spotkajmy się

PC

10 listopada

Tony Hawk’s Pro Skater 5

XBOX 360 / PS3

10 listopada

Project X Zone 2

Nintendo 3DS

12 listopada

Football Manager 2016

PC

13 listopada

Star Wars: Battlefront

PC / PS4 / XONE

17 listopada

The Crew: Wild Run

PC / PS4 /XONE

17 listopada

Assassin’s Creed: Syndicate

PC / PS4 /XONE

19 listopada

Bloodborne: The Old Hunters

PS4

24 listopada

The Banner Saga 2

PC / PS4 / XONE

27 listopada

Red Game Without a Great Name

PS Vita

28 listopada

Knights of Pen & Paper 2

PC

30 listopada

Rugby Challenge 3

PC

30 listopada

Superbeat: Xonic

PS Vita

30 listopada