Home / Aktualności / Premiery DVD i Blu-ray czerwiec 2014

Premiery DVD i Blu-ray czerwiec 2014

Premiery DVD i Blu-ray czerwiec 2014
Witamy po krótkiej przerwie w kolejnej odsłonie premier płytowych na nośnikach DVD oraz Blu-Ray na czerwiec. Jak co miesiąc w naszym zestawieniu pojawią się filmy lepsze oraz te nieco słabsze, jednak również warte zobaczenia lecz może nieco później gdy ich cena nieco spadnie. Bez zbędnego przedłużenia zaczynamy!

Złodziejka książek

Zlodziejka Ksiazek
Złodziejka książek to wzruszająca ekranizacja powieści Markusa Zusaka osadzona w czasach drugiej wojny światowej opowiada historię dziewczynki o imieniu Liesel porzuconej przez matkę i przygarniętej przez niemieckie małżeństewo.

Ojczym zachęda dziewczynę do czytania książek, co przeradza się później w pasję , która kieruje jej dalszym życiem. Perypetie dziewczyny jeszcze bardziej nabieraja rumieńców gdy małżeństwo przygarnia chłopaka żydowskiego pochodzenia – Maxa, który z kolei znajduje więź porozumienia z Liesel.

Data premiery tego filmu została ustalona na 4 czerwca a jego cena waha się w granicach 60-90 zł (odpowiednio za DVD i Blu-ray).

Chłopaki do wzięcia

chłopaki do wzięcia

Chłopaki do wzięcia to z kolei nieco inny film opowiadający o dwójce przyjaciół o imieniach Michael i Matty. Przyjaźniący się od podstawówki chłopaki nie należą do elity popularności wśród płci pięknej w swojej szkole ale nie przeszkadza to im w zacnych planach “przespania się” z jedną z nich jeszcze przed studniówką. Plany ich zostają nieco pokrzyżowane po tym jak Matty przyznaje się, że jest gejem.

Film ten będzie miał premierę na DVD już 5 czerwca a nabyć go będzie można już za 43 zł.

Legenda Herkulesa

Legenda Herkulesa
Legenda Herkulesa to jak sam tytuł wskazuje opowieść o mitycznym herosie Herkulesie, który począł się jako owoc miłości uwiedzionej matki przez boga Zeusa. Herkules będzie musiał stanąć na wysokości zadania i obalić tyranię Amfitriona, aby przyprowadzić pokój i porządek w państwie. Jednak jak to w życiu bywa historia zatacza koło i miłość staje mu na drodze bowiem zakochuje się w księżniczce z Krety Hebe. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że jest już ona obiecana jego starszemu bratu.

Nie godząc się z tym, Herkules zostaje wygnany i sprzedany do niewoli. Gdy pewnego dnia dowiaduje się o swojej przeszłości postanawia wykorzystać swoje nadludzkie umiejętności do walki w imieniu miłości i sprawiedliwości.

Film ten również będzie miał premierę 5 czerwca i znajdzie się na sklepowych półkach w cenie 53 zł za nośnik DVD oraz 105 zł za wersję na Blu-ray (2D i 3D).

Sierpień w hrabstwie Osage

Sierpień w hrabstwie Osage
Sierpień w hrabstwie Osage to kolejny godny naszym zdaniem polecenia film z gwiazdorską obsadą w postaci Meryl Streep, Julii Roberts, Juliette Lewis czy Ewana McGregora. Ta niezwykle ciekawa i zakręcona historia opowiada o losach kilku kobiet z rodziny Weston.

Zdecydowany prym wśród nich wiedzie matka Violet (grana przez Meryl Streep) mająca trzy dorosłe już córki, z których dwie jakiś czas temu opuściły juz dom odcinając się od rodziny i znajomych.

Sytuacja zmienia się nieco gdy ich ojciec (a mąż Violet grany przez Sama Shepharda) znika. Obie dziewczyny decydują się na przyjazd do domu gdzie podczas szukania ojca wychodzą na jaw dawne żale między rodziną, żale które nie miały prawa ujrzeć światła dziennego. Nie bez powodu mówi się przecież “Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach”.

Jest to kolejny film mający premierę 5 czerwca na DVD i pojawi się on w orientacyjnej cenie 53 zł.

Legendy ringu

Legendy ringu

Legendy ringu to szczególnie wyjątkowy film chociażby ze względu na obecność takich gwiazd jak Sylwester Stalone oraz Robert De Niro. “Rocky” po raz kolejny staje na ringu tym razem w nieco innych okolicznościach w których zmierzy się z prawie tak leciwym weteranem jak on sam.

Powodem walki jest nic innego jak ego obu bokserów, którzy pragną ten ostatni raz udowodnić, który z nich jest najlepszy.

Legendy ringu będa miały premierę 6 czerwca a film będzie można nabyć już za 38 zł (nośnik DVD) oraz 73 (w przypadku Blu-ray).

Metallica: Through the Never

metallica through the never
Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu metalowej grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej, Trip (Dane DeHaan), otrzymuje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Proste z pozoru zadanie przeradza się w groźną, pełną napięcia misję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje niesamowite i poruszające utwory. Zdeterminowany, by wykonać powierzone mu zadanie, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje opustoszałe ulice miasta.

Premiera filmu Metallica: Through the Never zarówno na DVD jak i Blu-ray została ustalona na 16 czerwca a jego cena odpowiednio wyniesie 85 i 127 zł.

Pompeje

Pompeje

Film ukazujący Rzymskie Pompeje w czasach jego rozkwitu. Niewolnik Milo, który stał się niepokonanym gladiatorem, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która jak mu się wydaje odmienić jego życie. Nie spodziewa się jednak, że zakocha się w pięknej Cassii, córce bogatego kupca, która została już przez ojca przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu dowódcy.

Wkrótce jednak potęga natury daje o sobie znać gdy wulkan Wezuwiusz  wybucha, wyrzucając z siebie potoki śmiercionośnej lawy. Milo musi wydostać się z areny, aby uratować życie ukochanej kobiety, podczas gdy mityczne Pompeje są pochłoniane przez okrutny żywioł.

Premiera Pompei przewidziana została na 16 czerwca a cena nośników DVD / Blu-ray została ustalona na 53 / 106 zł.


Zniewolony (12 years a slave)

Zniewolony

Film, którego nie można niezobaczyć Zdobywca 3 Oskarów i nominowany do 9, a w którym majstersztyk umiejętności aktorskich pokazali Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Lupita Nyong’o, Benedict Cumberbatch oraz Brat Pitt.

Zniewolony opisuje historię Salomona Northupa będcego wolnym, wykształconym człowiekiem, ojcem dwojga dzieci, kochającym mężem i szanowanym obywatelem stanu Nowy Jork. Pewnego dnia zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Wtedy rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu niespotykanego okrucieństwa walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności. Salomon nie traci nadziei na odzyskanie wolności gdyż w sercu pozostaje jego kochająca i myśląca o nim rodzina.

Premiera zniewolonego na DVD odbędzie się również 16 czerwca a cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ten film to ok. 36 zł, i jest ona niczym w porównaniu do cierpień jakie główny bohater poniósł za swój kolor skóry.