Home / Aktualności / Premiery DVD i Blu-Ray Wrzesień 2014

Premiery DVD i Blu-Ray Wrzesień 2014

Po krótkiej wakacyjnej przerwie wracamy do naszej prezentacji premier filmowych nadchodzącego miesiąca. Dzieci po mału wracają do szkoły, lecz to w niczym nie przeszkadza w oglądaniu nowości jakie ukażą się na DVD i Blu-ray z domowej sofy.

Zobaczmy zatem co nowego rynek filmów oddał w nasze ręce i udajmy się do sklepów po zakup interesujących nas pozycji.

Diabelskie nasienie – premiera DVD / Blu-ray 10.09.2014 (Orientacyjna cena 60 zł za DVD i 90 zł za Blu-ray)

Diabelskie nasienie dvd
Podczas miesiąca miodowego Zach i Samantha McCall dowiadują się, że kobieta jest w ciąży – wcześniej niż to planowali. Młode małżeństwo wyczekuje swojego potomka nie wiedząc iż ich życie zamienieni się w najgorszy koszmar w tym jednym z najbardziej przerażających horrorów już wkrótce właśnie dzięki temu dziecku. Po tajemniczej nocy 

Przyszły tata Zach nagrywa wszystko na wideo i zauważa, że jego żona coraz dziwniej się zachowuje. Początkowo tłumaczy sobie, że to nerwy, potem jednak zauważa, że w żonie Samancie zachodzą niepokojące zmiany mające znacznie bardziej złowrogie pochodzenie.

Wfilmie wystąpili m.in. Sam Anderson , Zach Gilford i Allison Miller.

 

300: Początek imperium – premiera DVD / Blu-Ray 12.09.2014 (Orientacyjna cena DVD 48 zł, Blu-ray 88 zł)

300 Początek imperium
Oparty na najnowszej powieści graficznej Franka Millera “Xerxes”, film nawiązujący wizualnie do filmowego hitu “300”, opowiada kolejny rozdział sagi przenosząc akcję na nowe, morskie pole walki.

Temistokles (Sullivan Stapleton) będący greckim przywódca usiłuje zjednoczyć Grecję przez wprowadzenie broni, która zmieni bieg wojny. Zostaje on wystawiony do walki z olbrzymią inwazją wojsk perskich, na których czele stoi człowiek-bóstwo, Kserkses (Rodrigo Santoro) oraz Artemida (Eva Green), mściwa przywódczyni perskiej marynarki.

Poranek Velvet – premiera DVD 10.09.2014 (Orientacyjna cena DVD 60 zł)

poranek velvet dvd
Film uznanego i zarazem kontrowersyjnego reżysera Neil LaBute przedstawiający inteligentny dramat, w którym znakomite kreacje stworzyli Stanley Tucci (Diabeł ubiera się u Prady) i Alice Eve (W ciemnośćStar Trek).

Poranek Velvet opowiada historię sytuację po czterech latach nieobecności Freda (Stanleya Tucci) zakochanego w Velvet (Alice Eve), który staje pod drzwiami swojej ukochanej oświadczając, że opuścił żonę i pragnie odzyskać swoją dawną kochankę.

Gdy Velvet odmawia romantycznym błaganiom Freda, wychodzą na jaw mroczne sekrety kochanków, prowadzące do zaskakujących konsekwencji przy okazji wychodzenia prawdy na jaw. 

W filmie zbaczyć można takich aktorów jak Alice Eve czy Stanleya Tucci.

 

Ten niezręczny moment – premiera DVD 11.09.214 (Orientacyjna cena DVD 30zł)

Ten niezręczny moment dvd
Tytułowy niezręczny moment to nic innego jak decyzja życiowa przed którą stanęli trzej przyjaciele Jason, Daniel i Mikey. Dziewczyny zadały im kłopotliwe pytanie “I co dalej?”. Potem jest już tylko gorzej – tak przynajmniej myślą Jason (Zac Efron), Daniel (Miles Teller) i Mikey (Michael B. Jordan), którzy na własnej skórze przekonali się, że związki na dłuższą metę nie są dla nich.

Mikey zostaje porzucony przez dziewczynę Verę, Jason po raz kolejny słyszy od swojej dziewczyny, że jest niedojrzały, a Danielz kolei paraliżuje wizja nudnego życia u boku ukochanej.

Aby nie dać się zwariować tym problemom przyjaciele zawierają pakt iż będą imprezować i podrywać dziewczyny, ale żaden z nich nie zaangażuje się na poważnie. Co przyniesie im los z takim podejściem do tematu?

 

Stacyjkowo: Wszystko pod kontrolą! Premiera DVD 26.09.2014 (Orientacyjna cena DVD 26 zł)

Stacyjkowo Wszystko pod kontrolą
Tak, tak, wiemy że polska kolej do najwspanialszych nie należy lecz przynajmniej ta bajka pozwoli w bardziej optymistyczny sposób spojrzeć na na ten temat. Więc bez względnego opóźnienia wskakujcie na tory!

W nowej odsłonie Stacyjkowa zobaczymy jak nowe umiejętności Wilsona zostają poddane próbie. Bruno znajduje się znów w niebezpieczeństwie i tylko jego najlepszy przyjaciel Wilson może go uratować. W pewien beztroski dzień cała ekipa Ciuchci Patrolowych zostaje wezwana do ewakuacji zwierząt z Parku Safari. To oznacza możliwośc uzyskania tytułu ‘Ciuchci z Żelaza’? Kto go zdobędzie, przekonacie się sami już wkrótce.

 

Noe: Wybrany przez Boga – premiera DVD / Blu-Ray 29.09.2014 (Orientacyjna cena DVD 29 zł, Blu-ray 100 zł

Noe Wybrany przez Boga
 Russell Crowe wciela się w tytułową postać Noego, w filmie z biblijnym motywem inspirowanym ponadczasową opowieścią o odwadze, poświęceniu i nadziei. Ten zapierający dech, niezwykle widowiskowy i pełen akcji obraz, który wyreżyserował Darren Aronofsky (twórca takiego hitu jak Czarny łabędź z Natalie Portman) szybko zyskał miano „najbardziej zapadającego w pamięć zekranizowanych biblijnych opowieści”. Poza Rusellem w filmie występują Emma Watson i Anthony Hopkins oraz Jennifer Connelly.

 

Wallace & Gromit w świecie wynalazków – premiera DVD 26.09.2014 (Orientacyjna cena DVD 47 zł)

Wallace and Gromit w świecie wynalazków
Druga z premier filmów animowanych we wrześniu. Seria przedstawia nowe przygody światowej sławy wynalazcy Wallace’a oraz jego wiernego psiego przyjaciela Gromita.

Nowo zbudowanee przez nich telewizyjnego studia zostanie wykorzystane przez nich do przedstawiania filmów o wynalazcach z całego świata, w tym i tych prezentujących ich własne patenty. Najlepsi przyjaciele pokażą prawdziwe życie przełomowych technologii, zaczynając od gadżetów otaczających nas w domu po niesamowite maszyny ułatwiające podróże kosmiczne.

Tak więc jak widzimy jest kilka ciekawych produkcji, które powinny zaspokoić zarówno gusta najmłodszych jak i tych starszych. Począwszy od filmów animowanych, poprzez akcję, i horror a na komedii skończywszy.

Swoją drogą mamy nadzieję, że październik przyniesie nieco więcej ciekawych pozycji. Jesiennw eieczory jak wiemy są długie a gdy filmów zabraknie… zaczniemy delikatnie mówiąc się nudzić.

 

Po krótkiej wakacyjnej przerwie wracamy do naszej prezentacji premier filmowych nadchodzącego miesiąca. Dzieci po mału wracają do szkoły, lecz to w niczym nie przeszkadza w oglądaniu nowości jakie ukażą się na DVD i Blu-ray z domowej sofy. Zobaczmy zatem co nowego rynek filmów oddał w nasze ręce i udajmy się do sklepów po zakup interesujących …

Ocena końcowa

Ciekawość premier

OK

Podsumowanie : Miesiąc wrzesień obfituje w dobre, aczkolwiek nie najciekawsze naszym zdaniem premiery. Ocenę podbija szeroki wybór gatunków premier.

Twoja ocena: 3.35 ( 1 votes)
70