Home / Aktualności / Premiera sklepu dla streamerów i twórców materiałów cyfrowych Stream Deck Store

Premiera sklepu dla streamerów i twórców materiałów cyfrowych Stream Deck Store

Choć nie można w pełni powiedzieć, że pandemia przyczyniła się do  wzrostu popularności streamingu, to zapewne  znacznie mu w tym pomogła. W końcu izolacja całego świata musiała się przecież gdzieś skupić,  w internecie. Jeden z liderów na rynku  streamingu i cyfrowej treści Elgato udostępnił nową wersję swojej nadzwyczaj popularnej oraz darmowej aplikacji Stream Deck 5.0. Ta ważna aktualizacja oprogramowania wprowadza do użytku sklep Stream Deck Store. Premierowa platforma ma za zadanie dystrybucję online wielu różnych materiałów dla streamerów oraz innych twórców publikujących treści w Internecie, takich jak m.in.: wtyczki, pakiety ikon, filmy instruktażowe i fachowe wskazówki, a także tysiące wolnych od tantiem nagrań muzycznych i efektów dźwiękowych.

 

Stream Deck to cieszący się ogromną popularnością dotykowy interfejs Elgato z w pełni dostosowywanymi klawiszami LCD, który ułatwia twórcom materiałów cyfrowych sterowanie licznymi aplikacjami i narzędziami za pomocą pojedynczego naciśnięcia klawisza. W nowej wersji oprogramowania nie tylko zwiększono komfort obsługi urządzenia Stream Deck, ale też dodano sklep Stream Deck Store z licznymi zasobami cyfrowymi, których twórcy mogą używać do zwiększania wartości produkcyjnej swoich transmisji. Stream Deck Store w dniu premiery zawiera pięć sekcji: Discover (Odkryj), Plugins (Wtyczki), Icons (Ikony), Music (Muzyka) i Sound Effects (Efekty dźwiękowe).

 

 

Discover (Odkryj): nowości ze świata Stream Deck

Stream Deck nieustannie się rozwija, a różni twórcy wciąż znajdują nowe sposoby stosowania tego urządzenia w codziennej pracy. W sekcji Discover (Odkryj) można znaleźć najnowsze wtyczki i aktualizacje, oglądać samouczki i wywiady, a także znajdować inspirację do kolejnych zastosowań produktu Elgato.

 

Plugins (Wtyczki): integracja aplikacji i narzędzi ze Stream Deckiem

Dzięki wtyczkom do Stream Decka niemal wszystkie zadania wykonywane na komputerze przebiegają płynniej i bardziej intuicyjnie: od transmisji i montażu po projektowanie i opracowywanie zawartości, łączność sieciową i automatyzację studia. Twórcy mają obecnie dostęp do ponad 100 wtyczek, a wszystkie można łatwo przeglądać i instalować dzięki sekcji Plugins (Wtyczki) w sklepie Stream Deck Store. Elgato i partnerzy regularnie dodają nowe funkcje, a niezależni deweloperzy korzystający z bezpłatnego zestawu Stream Deck SDK mogą także tworzyć własne wtyczki i dodawać je do sklepu.

 

Icons (Ikony): wzory do klawiszy Stream Decka

Ikony klawiszy umożliwiają twórcom łatwe identyfikowanie działań oraz otrzymywanie wizualnych potwierdzeń wykonania polecenia. Grafiki umożliwiają też personalizację Stream Decka, a twórcy mogą łatwo pobierać piękne i gotowe do użytku pakiety ikon z bogatej kolekcji przygotowanej przez profesjonalnych grafików, takich jak zespół Visuals By Impulse. Ponadto, tak jak dotychczas, twórcy mogą także opracowywać własne, niepowtarzalne wzory. 

 

 

Music (Muzyka): tysiące nagrań wolnych od tantiem

Użytkownicy Stream Decka mogą łatwo i bez obaw dodawać wysokiej jakości muzykę na początku lub w przerwach w transmisji. Do zawartości prezentowanej w serwisach Twitch i YouTube można dodawać tysiące nagrań ze wszystkich popularnych gatunków: od hip-hopu po muzykę taneczną, relaksującą czy melancholijną, a wszystko to bez naruszania praw autorskich i konieczności wyciszania VOD-ów.

 

Sound Effects (Efekty dźwiękowe): tysiące sampli wolnych od tantiem

Stream Deck idealnie nadaje się do włączania efektów dźwiękowych. W sekcji Sound Effects (Efekty dźwiękowe) można znaleźć sample pasujące do niemal każdego zdarzenia, motywu czy tematu: od trzasków winylowej płyty i skrzypiących drzwi po brawa i syreny ostrzegawcze. Podobnie jak w przypadku nagrań muzycznych wszystkie efekty dźwiękowe w sklepie Stream Deck Store eliminują ryzyko naruszeń ustawy DMCA i usunięcia materiałów ze względu na naruszenie praw autorskich.

 

 

Interfejsy sterujące Stream Deck są dostępne w sprzedaży w odmianach zawierających sześć, piętnaście i trzydzieści dwa klawisze, a także jako aplikacja mobilna z piętnastoma klawiszami wirtualnymi. Wszystkie urządzenia działają ze Stream Deck 5.0, dzięki czemu funkcje profesjonalnej produkcji audiowizualnej są dostępne dla wszystkich obecnych oraz przyszłych właścicieli sprzętu Elgato. Aplikację można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem oprogramowania Stream Deck w dowolnej wersji lub bezpośrednio ze strony producenta.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.