Home / Aktualności / Premiera modu Duke Nukem Forever Restoration w tym miesiącu

Premiera modu Duke Nukem Forever Restoration w tym miesiącu

Trzeba przyznać, że zadanie zrekonstruowania Duke Nukem Forever nie jest niczym łatwym aczkolwiek nie niemożliwym. Opierając się na wycieku niedokończonej wersji demonstracyjnej stworzonej na potrzeby E3, można stwierdzić, że wynik bardzo przypomina rodzaj niskobudżetowej strzelanki retro, którą małe studio mogłoby stworzyć w dzisiejszych czasach. 

Zgodnie z najnowszą aktualizacją twórców wspomnianej modyfikacji, „Obecne postępy koncentrowały się na dopracowywaniu pierwszego rozdziału gry, „High Stakes, Lady Killer”, oraz pracy nad mnóstwem poprawek renderowania i silnika, z wieloma dużymi i małymi poprawkami już opracowanymi, w tym właściwymi „poprawkami” i postępami w całkowicie nowym renderowaniu gry w DirectX 9. Należy zauważyć, że wiele treści widocznych w zwiastunach E3 i materiałach promocyjnych gry zostało przywróconych, poza zupełnie nową fabułą opracowywaną przez zespół fabularny, aby wypełnić luki między tym, co wiemy o grze, a tym, czego nie wiemy”.

Akcja pierwszego rozdziału rozgrywa się w kasynie, którego wieczór otwarcia zaszczyca prezydent, a także niejaki pan Dukolas Nukemton i który został brutalnie przerwany. Gracze mogą spodziewać się mnóstwa neonów, efektownej panoramy Las Vegas i strzelanin wokół basenu i na dachu. 

Pierwszy fragment projektu Duke Nukem Forever Restoration Project będzie ponadto zawierał edytor map i tryb deathmatch. Duke będzie miał do dyspozycji 12 broni, w tym bomby rurowe, bomby laserowe, działo zamrażające, miotacz ognia i samą niezastąpioną stopę, a także bardziej typowe opcje, takie jak pistolet, strzelba i zwykły stary karabin maszynowy. Jest też tarcza chroniąca przed zamieszkami. Wśród wrogów jest wielu zombie-cywili z wyskakującymi z nich kosmicznymi pasożytami i normalnie wyglądającymi gliniarzami, choć jest też przelotny przebłysk gliniarzy-świni. Mamy nadzieję na więcej obcych wrogów, a nie tylko kolesi z bronią.

Będziemy mieli okazję wypróbować go sami, gdy pierwszy wycinek będzie dostępny do pobrania 21 grudnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu w ModDB (strona zewnętrzna w języku angielskim).

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*