Home / Aktualności / Premiera Alder Lake-S jeszcze w październiku i dostępnością w listopadzie

Premiera Alder Lake-S jeszcze w październiku i dostępnością w listopadzie

Wcześniejsze doniesienia odnoszące się do dostępności rynkowej procesorów Intel Alder Lake-S na 4 listopada wydają się potwierdzać w coraz większej liczbie “wycieków”. Teraz jednak dowiadujemy się o dacie kiedy to będziemy mogli je zamówić i kiedy Intel oficjalnie je zaprezentuje. 

Według naszych źródeł pre-order i prezentacja nadchodzących CPU od Intela nastąpi już 27 października czyli dokładnie za miesiąc. Ekscytujące, nieprawdaż? Zwłaszcza jeśli zmaterializują się one z 27% poprawą wydajności pojedynczego wątku w porównaniu z Zen 3.

Jak sami wiemy Intel boryka się z przejściem na nowszy proces produkcyjny oraz co ważniejsze wydajnością w grach w porównaniu do odpowiedników AMD mimo posiadania wielu fabryk i zespołów inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. 12 generacja procesorów powinna być w stanie wyjaśnić nam w końcu pozycję Intela w rankingu a może także kierunek jaki firma ta obejmie na przełomie następnych kilku lat. Znamy co prawda opublikowane niedawno plany jednak jak to miało miejsce w przypadku innych firm, mogą to być tylko pozory mające na celu uspokojenie inwestorów. 

Do 27 października i 4 listopada jest bliżej niż dalej, a w tych okolicach możliwe, że pojawią się też testy tych układów. Powinny one rozwiać wątpliwości osób planujących upgrade swojego komputera. Jak wiemy koniec tego roku i początek przyszłego wydaje się być dosyć ciekawy w związku z dostępnością płyt głównych obsługujących pamięci DDR5.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*