Home / Aktualności / Premiera 11 generacji procesorów Intela będzie miała miejsce 15 lub 30 marca

Premiera 11 generacji procesorów Intela będzie miała miejsce 15 lub 30 marca

Wbrew spekulacjom dotyczącym premiery 11-generacji procesorów Intela ustalonej na 15 marca, najnowsze oświadczenie Intela w Hardwareluxx potwierdziło, że data premiery rodziny procesorów nowej generacji, o nazwie kodowej Rocket Lake-S będzie miała światową premierę 30 marca.

Rodzina procesorów 11000 jest już jednak sprzedawana w Niemczech za pośrednictwem Mindfactory.de, który najwyraźniej wyprzedził informacje „niebieskich” na temat faktycznej dostępności wspomnianych procesorów, w tym nawet dla obecnie niezapowiedzianych procesorów, takich jak Core i7-11700K.

Co więcej, portal WCCFTech w weekend dostał informacje dotyczące nadchodzących procesorów Intel Core i9 i Core i7 (przynajmniej tych dostępnych w dniu premiery). Jednak główne układy z rodziny Core i5 i poniżej nie zostały wymienione. Okaże się czy wcześniej spekulowana data premiery 15 marca będzie faktycznie oficjalną datą ogłoszenia Intela, czy coś innego się szykuje na ten konkretny dzień marca.

Źródło: Intel, Hardwareluxx, WCCFTech

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.