Home / Aktualności / Premier SP610 – najnowsza seria dysków SSD od ADATA

Premier SP610 – najnowsza seria dysków SSD od ADATA

Firma ADATA Technology poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej serii dysków Solid State Drive (SSD) z serii Premier SP610. Urządzenia z tej linii oferowane są w wersjach o pojemności od 128 GB do aż 1 TB.

ADATA Premier SP610 to rodzina dysków SSD tego producenta, która wyposażona jest w kontroler SMI oraz zaawansowaną korekcję błędów BCH ECC (Error Correction Code). Dzięki technologii BCH ECC (do 66 bit/1 kB ) dyski te oferują wg deklaracji firmy ADATA lepszą korekcję błędów oraz oraz niezawodność i ochronę zapisanych na dysku danych.

Modele z serii Premier SP610 mogą osiągać sekwencyjne prędkości zapisu oraz odczytu danych na poziomie 450 i 560 MB/s. Z kolei ilość operacji IOPS w ww. zadaniach wynosi odpowiednio 72 000 oraz 73 000 operacji na sekundę.

Dyski ADATA Premier SP610 to urządzenia o wysokości zaledwie 7 mm, do których producent dołącza specjalną nakładkę o grubości 2,5 mm (dostosowanie do standardu 9,5 mm), a także adapter do instalacji w zatokach 3,5 cala.

Do modeli z opisywanej w niniejszej wiadomości rodziny dysków SSD producent dołącza ponadto oprogramowanie SSD ToolBox, który umożliwia pozyskanie informacji o urządzeniu, sprawdzić jego parametry, a także zoptymalizować i skonfigurować jego ustawienia.

ADATA Technology oferuje modele z serii Premier SP610 w wersjach o pojemności 128, 256 i 512 GB oraz 1 TB.

Sugerowanych cen detalicznych MSRP nie podano.

ADATA_Premier_SP610_01

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.