Home / Komputery Stacjonarne / Dyski / Premier SP580 – ADATA prezentuje swoją najnowszą serię dysków SSD

Premier SP580 – ADATA prezentuje swoją najnowszą serię dysków SSD

Premier SP580

Premier SP580 to najnowsza seria dysków SSD od firmy ADATA, która ma właśnie dzisiaj swoją premierę na rynku. Wykorzystujące interfejs SATA 6 Gb/s dyski solid state drive stanowią w przypadku tego producenta szybką i niezbyt kosztowną drogę do przyspieszenia uruchamiania naszego systemu, jego aplikacji czy gier.

Sercem dysków Premier SP580 jest kontroler Marvell wspierający technologię cache SLC, co oznacza, że może on wykorzystywać pojedyncze komórki pamięci w celu przyspieszenia wydajności. Co więcej, ADATA umieściło w tej serii sprawdzanie poprawności danych ECC (error correcting code) oraz zapewniło odpowiednio wysoką niezawodność (wysoka ilość zapisanych TB zanim mogą pojawić się problemy). Seria ta ponadto wykorzystuje pamięci typu TLC NAND flash (synchroniczne).

Jakby tego było mało SSD Premier SP580 oferuje możliwość uśpienia dysku, przez co nie tylko wydłużamy jego żywotność, ale również oszczędzamy nieco na zużywanej energii.

Opisywana tu seria dysków ADATA o pojemności 120 i 240 GB, oferować ma jak zapewnia producent prędkości 560 MB/s przy odczycie i 410 MB/s przy zapisie.

Premier SP580 02Ważnym elementem serii Premier SP580 jest ponadto oprogramowanie służące do migracji danych z dysku HDD do SSD i tworzenia backupu (niemniej jednak oprogramowanie należy pobrać własnoręcznie), jak również dołączany do zestawu dystans widoczny na zdjęciu powyżej.

Na chwilę obecną nie są znane ceny ani dostępność tej serii w polskich sklepach.