Home / Aktualności / Predator Triton 300 – najtańszy Predator od Acera z GTX 1650

Predator Triton 300 – najtańszy Predator od Acera z GTX 1650

Predator Triton 300 najnowszy model z gamy smukłych notebooków Triton dostępny jest już w Polsce. Wyposażony w konfiguracje z procesorami do Intel Core i7 9. generacji oraz karty graficzne serii GTX 1650 zapewnia wystarczającą moc zarówno do grania jak i produktywnej pracy. Co więcej, jego cena rozpoczyna się od 3999 zł.

Konfiguracje dostępne w Polsce zawierają zarówno procesory Intel Core i5 jak i Core i7 9 generacji, a także od 8 GB pamięci DDR4 SDRAM, wspomnianą kartę graficzną NVIDIA GeForce 1650 oraz dysk SSD o pojemności od 512 GB. Triton 300 obsługuje maksymalnie dwa dyski SSD PCIe NVMe o pojemności 1 TB w macierzy RAID 0 oraz dysk twardy o pojemności maksymalnej 2 TB. Takli zestaw według producenta powinien zadowolić nawet najbardziej wymagającego użytkownika, który ceni sobie mobilność.

Obudowa wyświetlacza i panel wokół klawiatury zostały wykonane ze stopu aluminium. Stosunek ekranu do powierzchni obudowy wynosi 77%, a jego przekątna wynosi 15,6 cala. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), o częstotliwości odświeżania 144 Hz i czasem reakcji 3 ms. Matrycę oczywiście wykonano w technologii IPS.

Jak przystało na gamingowy laptop, producent wyposażył go w kartę sieciową Killer E2500 wspierającą technologię Advanced Stream Detect 2.0, która wykrywa i przyspiesza ruch sieciowy nadając mu najwyższy priorytet dla gier, głosu i wideo. Z kolei KILLER AX1650, który jest tam również obecny wspiera zupełnie nową technologię Wi-Fi 6 z kanałami 160 MHz, Killer ™ AX1650 zapewnia 2,4 Gb / s teoretycznej przepustowości i najnowocześniejszej wydajności. W razie potrzeby technologia wybiera najszybsze połączenie sieciowe (Ethernet lub Wireless) i wysyła cały ruch o wysokim priorytecie przez ten interfejs.

Triton 300 podobnie jak najdroższe notebooki gamingowe z serii Predator zostały wyposażone w technologię AeroBlade 3D czwartej generacji. To autorska technologia Acer, która ogranicza hałas i usprawnia przepływ powietrza. Każda z 59 łopatek ma zaledwie 0,1 mm grubości i jest w całości wykonana z metalu. Nie można też zapominać o 4-strefowej klawiaturze RGB wykorzystującej własny krój pisma Predator, mająca przezroczyste wklęsłe klawisze WASD i zawierającej dwa zintegrowane klawisze, na które trzeba zwrócić uwagę: Turbo i PredatorSense. Podczas gdy Turbo służy do błyskawicznego przetaktowania, tak naciśnięcia PredatorSense otwiera aplikację narzędziową (oferującą możliwości pokazane poniżej).

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.