Home / Aktualności / Prawie godzinna rozgrywka z Cyberpunk 2077 zaprezentowana przez CD Projekt RED

Prawie godzinna rozgrywka z Cyberpunk 2077 zaprezentowana przez CD Projekt RED

Sukcesywnie podnosząc poziom adrenaliny z oczekiwania na najnowszą produkcję CD Projekt REDCyberpunk 2077, studio pokazało dziś 48 minutową rozgrywkę z komentarzem z grze, którą z przyjemnością wam pokazujemy. 

Po raz pierwszy demo Cyberpunk 2077 zostało pokazane prasie za zamkniętymi drzwiami na E3 i ponownie na zakończonym Gamescomie w zeszłym tygodniu. Wszyscy, którzy mieli możliwość je oglądać mówili, że było to “dość mięsiste demo”, które zaimponowało wszystkim obecnym, o czym możemy się właśnie teraz przekonać.

Dosyć pokaźnych rozmiarów film rozpoczyna się od stworzenia naszego bohatera, V (czytaj vi), następnie ścigającego wroga. Gdy sytuacja się uspokoi, zaczynamy odkrywać otwarty świat w dzień po rozpoczęciu naszej misji. Demo poświęca dużo uwagi tworzeniu świata, a także rozmowach V z różnymi NPC czy instalowaniu ulepszeń ciała i kilku innych rzeczy.

Akcja zaczyna się od nowa, gdy V wsiada do samochodu, by zwiedzić jeszcze większą część miasta i zaraz po tym możemy zaobserwować efektywną pogoń. Zobaczyć można też to co CD Projekt RED nazywa “dialogiem sterowanym rozgrywką”, oznaczającym w gruncie rzeczy to, że ​​rozmowa zmieni się w zależności od wyboru gracza i tego, co dzieje się w danym momencie na scenie.

Zgodnie z wypowiedziami CD Projekt RED, ponieważ gra jest w stosunkowo wczesnym stadium rozwoju, nie należy spodziewać się więcej takich odkryć jak te zaprezentowane na filmiku w najbliższej przyszłości. Nie oznacza to jednak, że twórcy wyłożyli wszystkie karty na stół. 

Choć Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, niemniej wiele źródeł (w tym i my) wskazuje na 2020 rok. Gra ma pojawić się zarówno na PC, jak i konsole PS4 i Xbox One.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.