Home / Aktualności / Prawdopodobna specyfikacja i cena Nokia Windows RT tablet

Prawdopodobna specyfikacja i cena Nokia Windows RT tablet

Nokia Windows RT tabletJak wspominaliśmy wcześniej o planach produkcyjnych koncernu Nokia odnośnie tabletu Windows RT tak teraz dobiegły nas informacje odnośnie z serwisu „The Verge” o specufikacji i prawdopodobnej ceny wspomnianego tabletu. Czy prawdziwe okaże się już niebawem gdyż premiera Nokia Windows RT już niebawem a dokładnie 26 września.

Tak więc sercem tabletu Nokii ma być procesor Qualcomm Snapdrogon 800, posiadać ma też ekran 1080p, dwie kamerki 6MP oraz 2MP (tył / przód), 32 GB pamięci masowej, LTE, złącze rozszerzeń MicroSD a także baterię pozwalającą na pracę do 10 godzin.

Jeśli wierzyć wszystkim źródłom podającym te informacje to tablet Nokii ma być wyceniony podobnie do iPada (nie wiadomo niestety której generacji). W związku, że ciekawi nas implementacja systemu o którym duża liczna osób chciała by zapomnieć (tablet Microsoft Surface z sytemem Windows RT) przez Nokię. Kto wie czy fiński koncern nie ulepszy go na tyle, że stanie się on konkurencyjnym i wyglądającym tak jak trzeba produktem.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.