Home / Aktualności / Motoryzacja / Poznań Motor Show 2016: Suzuki Baleno konkurentem Skody Fabii?

Poznań Motor Show 2016: Suzuki Baleno konkurentem Skody Fabii?

Suzuki Baleno 01

Rynek segmentu B zyska niebawem kolejnego zawodnika – Suzuki Baleno, które zaprezentowano właśnie na pokazach motoryzacyjnych Poznań 2016.

Kupujących ma kusić do Suzuki bogate wyposażenie  obejmujące w standardzie m.in. 6 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy, ABS + EBD + BAS, system kontroli ciśnienia w oponach, klimatyzację manualną, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby w przednich drzwiach czy instalacją radiową z anteną i 4 głośnikami. 

Mający konkurować z Skodą Fabią nowe Baleno oferuje niemal identyczne wyposażenie z pewną różnicą w silnikach – w porównaniu z 90 konnymi jednostkami jest tańsza o 1 tys. zł od Skody. Fabia z 60 konnym motorem jest co prawda tańsza o 3 tys. od mocniejszego Suzuki Baleno,m jednak znacznie słabsza. Silniki japończyka są przy tym oszczędne, a wyciszenie wnętrza wraz z dopracowanym zawieszeniem oferują podróżującym na komfortową podróż ze znajomymi czy rodziną.

Wyposażenie nowego “Baleronu” przystaje do obecnych trendów, gdyż producent wyposażył swoje auto w m.in. aktywny tempomat z radarem odległości czy system multimedialny z obsługą Apple CarPlay i systemem MirrorLink.

Ceny aut zaczynają się od 43900, a kończą na 73900 za wersję z silnikiem 1.0 BoosterJet Elegance. Za lakier metalik płacimy ekstra 1890 zł.

Suzuki Baleno 2016 cennik