Home / Aktualności / Poznaliśmy polskiego reprezentanta CS:GO w turnieju ROG Masters w Singapurze i Malezji

Poznaliśmy polskiego reprezentanta CS:GO w turnieju ROG Masters w Singapurze i Malezji

ROG_MASTERS2

ROG MASTERS to niezwykle prestiżowe zawody e-sportowe w Counter-Strike: Global Offensive i DOTA 2. Są organizowane przez markę ASUS Republic Of Gamers, a ich finały na LAN-ie odbędą się w Singapurze i Malezji – w zależności od platformy. Przewidziana łączna pula nagród to aż pół miliona dolarów. W tym roku zaszczyt udziału w turnieju przypadnie również polskim graczom. Wiemy już, który zespół CS:GO z Polski wystąpi na tej ważnej imprezie.

O możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w CS:GO walczyło 288 zespołów. Aż 8 najlepszych ekip zmierzyło się ze sobą w fazie playoff – 5 z nich otrzymało bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek, a pozostałe 3 wyłoniono w otwartych kwalifikacjach. Mecze transmitowane były przez ESPORT NOW TV i w najlepszych momentach oglądało je nawet 10 000 widzów. Zwycięską drużyną, która weźmie udział w europejskich zawodach regionalnych, okazał się zespół PRIDE. Po drodze musieli pokonać takich wymagających przeciwników, jak Team Kinguin czy AGO Gaming.

To nie koniec emocji związanych z eliminacjami do ROG Masters. W dalszym ciągu czekamy na poznanie polskiego reprezentanta w DOTA 2. W fazie playoff zmierzą się 4 zespoły – Team Singularity, który został zaproszony do tego etapu rozgrywek oraz 3 drużyny wyłonione w turniejach kwalifikacyjnych. Zwycięzca awansuje do europejskich zmagań, a drużyna, która zajmie drugie miejsce zostanie nagrodzona 5 myszkami ROG Sica i 5 podkładkami ROG Strix.

Pierwsze otwarte kwalifikacje wystartowały 10 lipca, jednak w dalszym ciągu trwają zapisy do drugiego i trzeciego turnieju. Organizatorzy zachęcają do spróbowania swoich sił w rozgrywce oraz do śledzenia starań naszych przyszłych reprezentantów.

Więcej informacji na temat turnieju znajdziecie na www.rog-masters.pl.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.