Home / Aktualności / Portfolio kart graficznych SAPPHIRE Radeon RX Vega 64 – zdjęcia, wydajność, specyfikacja

Portfolio kart graficznych SAPPHIRE Radeon RX Vega 64 – zdjęcia, wydajność, specyfikacja

AMD RX VEGA 64 logo

Premiera kart graficznych z rodziny AMD Vega zbliża się coraz większymi krokami i dzieli ją od nas już zaledwie kilka dni. Miedzy innymi na łamach naszego serwisu dostępne są już nie tylko dane techniczne czy zdjęcia kart Vega, ale także wyniki ich wydajności. Firma SAPPHIRE pochwaliła się już jakie modele przygotuje ona na dzień premiery, który przypadać ma na 14 sierpnia 2017.

Otóż klienci otrzymają możliwość zakupu aż trzech różnych wersji Radeonów RX Vega 64, z których dwie wyposażone będą w tradycyjny (powietrzny) zestaw chłodzenia, zaś trzeci z modeli dysponować ma chłodzeniem wodnym.

  • SAPPHIRE Radeon RX Vega 64 8GB HBM2 2048 bit
  • SAPPHIRE Radeon RX Vega 64 8GB HBM2 2048 bit Limited Edition
  • SAPPHIRE Radeon RX Vega 64 8GB HBM2 2048 bit Liquid Cooled

Największe różnice pomiędzy ww. konstrukcjami dotyczyć będę oczywiście modelu z chłodzeniem cieczą, który poza odmienną stylistyką i innym typem chłodzenia otrzyma także wyższe taktowania układu graficznego. Z kolei modele z tradycyjnym układem chłodzenia różnią się pomiędzy sobą w zasadzie tylko obudową układu chłodzenia.

Ponadto jak możemy zauważyć na poniższych slajdach nowa linia kart z układami Radeon oferować ma wyższą wydajność nie tylko względem poprzedniej generacji kart z serii Fury X, ale także od obecnej generacji modeli z serii GTX 1080. Oczywiście wśród zalet kart graficznych Vega odnajdziemy wsparcie dla najnowszych standardów i osiągnięć technologii VR oraz HDR, źródeł przesyłania sygnału takich jak DisplayPort 1.4 HBR3 czy HDMI 2.0, a także technologii AMD FreeSync 2.0.

SAPPHIRE RX Vega 64 specyfikacja 01

SAPPHIRE RX VEGA 64 01

SAPPHIRE RX VEGA 64 Limited Edition 01

SAPPHIRE RX VEGA 64 Water Cooled 01

AMD RX Vega vs AMD Fury X 01

AMD RX VEGA 64 DOOM 01

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.