Home / Aktualności / Portal czyli nowy smartfon z elastycznym, wodoodpornym ekranem

Portal czyli nowy smartfon z elastycznym, wodoodpornym ekranem

Portal smartfon
Portal to prototyp smartfonu z elastycznym, wodoodpornym ekranem, który ma nadzieję rozwiąać ograniczenia wearables czyli urządzeń takich jak m.in. inteligentne zegarki.

Zegarki takie jak chociażby Samsung Gear czy mu podobne, wliczając Apple Watch posiadają mały ekran. Smartfony natomiast są duże ale jeśli nie wodoodporne to już na pewno nie uderzenioodporne.

Nowa firma Arubixs, zarezentowała więc swój pomysł na połączenie obu typu urządzeń poprzez “Portal“. Wbrew nazwie nie służy on do przenoszenia się pomiędzy wymiarami, lecz jest to hybryda zegarka i smartfonu, a może nawet phabletu.

Portal bowiem posiada 6 calowy ekran, który nie dość, że jest elastyczny, to jeszcze wodoodporny. Dzięki temu nic mu nie grozi w przypadku upuszczenia czy zalania wodą.

Poza ekranem, producenci umieścili w Portalu 2 GB pamięci RAM, 64 GB na pliki i aż cztery kamery, a całość zamkneli w kevlarowej obudowie która zmiesie wiele.

Nie wiadomo niestety pozostałej specyfikacji tego urządzenia, jak również kiedy i w jakiej cenie się ono pojawi na rynku.

Niemniej jednak wygląda ono ciekawie i na pewno będziemy śledzić losy Portalu, o których i was poinformujemy.