Home / Aktualności / Porsche Cayman GT4 – groźny, mocny i szybki

Porsche Cayman GT4 – groźny, mocny i szybki

Porsche Cayman GT4
Porsche Cayman GT4 czyli ewolucja super auta z centralnie umieszczonym silnikiem, którego poprzednik zadebiutował już jakiś czas temu, najprawdopodobniej szybko zyska popularność chociażby spowodowaną wynikami okrążenia na torze Nurburgring (Niemcy) czy przyspieszeniem 0-100 km/h.

Auto z 3,8 litrowym silnikiem benzynowym o mocy 385 KM (pochodzący z modelu 911 Carrera S) i 6-cio stopniową skrzynią ręczną potrzebuje od 0 do 100 km/ godz. 4,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 295 km/h. Takie parametry pozwoliły na uzyskanie czasu 7 minut i 40 sekund na wspomnianym niemieckim torze wyścigowym, na którym za opłatą każdy może się pościgać, nawet swoim cywilnym samochodem.

Wracając jednak do Porsche Cayman GT4 i jego osiągów, jak możecie zauważyć ze zdjęć, producent wyposażył je w napęd na tył, obniżone o 30 mm zawieszenie, ogromny tylni spojler, przedni zderzak z usprawnionymi wlotami powietrza czy innymi modyfikacjami mającymi na celu usprawnienie aerodynamiki (czytaj. podniesieniu osiągów) tego auta.

Sportowe siedzenia w Caymanie GT4 może i nie poprawią osiągów na torze, to jednak zdecydowanie polepszą komfort podróżowania kierowcy jak i pasażera. Natomiast dla oka, producent przygotował wspaniałe wykończenie wnętrza w postaci połączenia skóry z alakantrą czy niesamowicie wyglądające aluminiowe obręcze kół i niskoprofilowe opony.

Wielki pod względem rozmiarów i osiągów Cayman GT4 pojawić się ma na rynku już w drugiej połowie tego roku w cenie 85 779 euro. Jest ona równoznaczna z bazową ceną modelu 911 Carrera, które Porsche Cayman GT4 pod prawie każdym względem przewyższa.

Jeśli spodobał się najnowszy Cayman i chcecie go kupić to jeśli możecie zastawić dom czy inne równie wartościowe dobra materialne, powinniście właśnie to teraz zrobić.