Home / Aktualności / Ponad 7 GHz na wszystkich rdzeniach – rewelacyjne OC procesora Core i7-8700K

Ponad 7 GHz na wszystkich rdzeniach – rewelacyjne OC procesora Core i7-8700K

Intel Core i7-8700K logo

Ósma generacja procesorów z serii Core miała swoją premierę zaledwie dwa dni temu, a już jeden z jej przedstawicieli zdołał ustanowić bardzo interesujący wynik w dziedzinie podkręcania (overclocking). Otóż model Core i7-8700K zdołał osiągnąć częstotliwość pracy wynoszącą ponad 7 GHz.

Dokładny rezultat jaki osiągnął Kovan Yang należy uznać za bardzo dobry, bowiem 7,405 GHz uzyskane na wszystkich rdzeniach z aktywnym HT (Hyper-Threading), nie jest czymś z czym mamy do czynienia zbyt często. Odblokowany mnożnik został dość znacznie podbity do poziomu x 73, a szyna systemowa o niecałe 1,44 MHz (101,44 MHz).

Jak możemy zauważyć na jednym z poniższych zdjęć tak rewelacyjny wynik został osiągnięty na próbce inżynierskiej procesora – ang. engineering sample (ES) – a tym samym będzie on raczej trudny do osiągnięcia dla procesorów oferowanych w sprzedaży.

Pozostałymi elementami platformy, która umożliwiła uzyskanie tak wysokiego OC była płyta główna MSI Z370 Godlike Gaming oraz archaiczna już karta graficzna z serii 8400GS.

OC Intel Core i7-8700K 01

MSI Z370 Godlike Gaming 01

Źródło: HWBOT

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.