Home / Aktualności / Polskie czołgi wjeżdżają do World of Tanks na PC!

Polskie czołgi wjeżdżają do World of Tanks na PC!

Firma Wargaming z przyjemnością informuje, że długo oczekiwane polskie czołgi w World of Tanks na PC już wkrótce pojawią się w grze. W związku z tym przygotowano dużo atrakcji i ciekawych inicjatyw dla rodzimych odbiorców.

Planowana premiera dodania polskiej linii czołgów do World of Tanks przypadnie na dzień 29.08.2018. Tego dnia wraz z darmową aktualizacją gry zostanie dodanych 10 polskich maszyn. Naszym najważniejszym celem przy komponowaniu polskiego drzewa było jak najlepsze ukazanie polskiej myśli technologicznej.

Na pierwszych czterech pierwszych poziomach będą to lekkie czołgi 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Dalej zaczną pojawiać się czołgi średnie jak 25 TP KSUST II oraz dwie maszyny zaprojektowane przez uznanego inżyniera polskiego Edmunda Habicha – 40TP i 45TP. Na najwyższych poziomach pojawią się najcięższe jednostki, które zostały odnalezione w archiwach polskich instytutów naukowych, badawczych i technicznych. Będą to czołgi 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego.

Wraz z polskimi czołgami do gry zostanie dodana mapa „Studzianki”. Jest ona inspirowana największą bitwą pancerną, która miała miejsce w Polsce podczas II Wojny Światowej. Aby podkreślić jej unikatowy, lokalny charakter, Wargaming nawiązał współpracę z zespołem muzycznym Żywiołak. Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy stronami, Żywiołak nagrał swoją wersję słynnego utworu ludowego „W moim ogródecku”, a nasi specjaliści od muzyki i dźwięku uzupełnił go o symfoniczne brzmienie. Finalną wersję będzie można usłyszeć w grze za każdym razem podczas wchodzenia do bitwy na mapie „Studzianki”.

– Współpraca z Wargaming nad ścieżką dźwiękową do World of Tanks jest dla nas ekscytującym doświadczeniem. Gry wideo są istotnym elementem współczesnej kultury, a World of Tanks to jeden z najciekawszych przedstawicieli gier online – mówi Kamil Strzyżewski, członek zespołu Żywiołak. – Dla części z nas, jako fanów wirtualnej rozrywki, jest to swego rodzaju osobiste doświadczenie –

W sierpniu polscy gracze mogą liczyć też na specjalne atrakcje skierowane właśnie do nich. Każdy Polak grający w World of Tanks otrzyma 3 dni konta premium, a ci którzy nie grali dłuższy czas, dodatkową możliwość zdobycia aż do 15 dni konta premium za codzienną grę. Wszyscy zainteresowani testowaniem polskich czołgów już od dziś mogą to zrobić za pośrednictwem serwera testowego i specjalnej wersji gry https://worldoftanks.eu/pl/content/docs/public-test-server/. Przesyłane opinie i wrażenia posłużą twórcom, aby ostatecznie dopracować je przed wprowadzeniem do gry.

Ponadto do przedsprzedaży trafił polski czołg premium VIII poziomu 50TP prototyp, który dostępny jest w różnych pakietach.

World of Tanks na komputerach osobistych jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier na świecie z ponad 160 000 000 zarejestrowanych graczy. Jest to tytuł skupiający oddaną społecznością, pełną pasji dla historii, współpracującą i rywalizującą ze sobą w ekscytujących bitwach czołgów. Polska jest kluczowym europejskim rynkiem, gdzie zarejestrowanych w grze jest ponad milion Polaków.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.