Home / Aktualności / Polski top down shooter Uragun zadebiutuje na platformie Steam w Early Access

Polski top down shooter Uragun zadebiutuje na platformie Steam w Early Access

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Studio Kool2Play przesunęło debiut swojej najnowszej gry Uragun  ze stycznia na przełom II i III kwartału tego roku – celem jest oddanie w ręce graczy bardzo zaawansowanej wersji gry. Gra ma pojawić się we wczesnym dostępnie na platformie Steam.

Uragun to hardkorowy top down shooter z elementami taktyki, gdzie główną osią fabuły jest walka z maszynami kierowanymi przez sztuczną inteligencję, którą gracz musi przechytrzyć. Poziomy są zaprojektowane w oparciu o prawdziwy układ map światowych metropolii. Gra pozwoli użytkownikom zasiąść za sterami potężnego mecha walczącego z falami super inteligentnych botów kierowanych SI, rozprzestrzeniających się po ulicach znanych miast.

Wersja gry z wczesnego dostępu zaoferuje m.in. dwa tryby rozgrywki (kampania i sandbox), rozbudowane akty, dialogi wraz ze ścieżką audio oraz tryb kooperacji w wersji eksperymentalnej. Gra ma być dostępna w cenie 15 dolarów.

W grudniu Uragun przeszedł gruntowne playtesty, po ich zakończeniu powstało kilka wspaniałych pomysłów na ulepszenia w rozgrywce. Uznaliśmy, że oddanie w ręce graczy praktycznie ukończonej gry, to jedyna droga, która zapewni jej dobre przyjęcie i sukces we „wczesnym dostępie”. Dopracowana, świetnie zbalansowana gra, która będzie następnie uzupełniana funkcjonalnością, zasugerowaną przez społeczność Steam, to cel, który chcemy osiągnąć.” – poinformował prezes Marcin Marzęcki.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.