Home / Aktualności / Polska vs. Rumunia – wyjątkowe starcie na GeForce Garage

Polska vs. Rumunia – wyjątkowe starcie na GeForce Garage

GeForce Garage 2017 - zawodnicy 01

GeForce Garage to przedsięwzięcie firmy NVIDIA, które powstało pierwotnie w Stanach Zjednoczonych, a następnie zostało zaadoptowane w kolejnych krajach na całym świecie. Pierwszym z nich była Polska. Stanowi ono kompendium wiedzy i ciekawostek, dzięki którym każdy może samodzielnie złożyć swój komputer, dostosować jego wygląd do indywidualnych potrzeb czy zadbać o jego poprawne działanie.

Na zorganizowany dwa lata temu konkurs, który wyłonił „mechaników” GeForce Garage w Polsce, zgłosili się pełni pasji miłośnicy komputerów w różnym wieku. Dzięki ich zaangażowaniu stworzono wideo-poradniki zarówno dla amatorów jak i bardziej zaawansowanych fanów szeroko rozumianej informatyki.

Już dziś 8. marca 2017 roku, jeden z nich, a mianowicie Staszek „Tips” Wiertelak we współpracy z Jarkiem „Blackwhite” Arczyńskim zmierzy się z zespołem reprezentującym Rumunię, w składzie Tudor „Monstru” Bădică oraz George „Papa Jock” Poteca. Drużyny, mając do dyspozycji identyczne komponenty i narzędzia, będą rywalizować przez 24 godziny tworząc najbardziej spektakularne modyfikacje komputerów. Mechanicy wykorzystają m.in. najnowsze karty graficzne GTX 1080 Ti.

Postępy prac będzie można śledzić na kanale https://www.twitch.tv/NVIDIA_PL oraz oglądając komentowane wejścia na żywo na fanpage’u NVIDIAPolska na Facebook-u.

 

Harmonogram transmisji:

Facebook

środa, 8 marca 2017, 20:00 – 20:30 (przedstawienie drużyn, prezentacja sprzętu, omówienie zadania)

czwartek, 9 marca 2017, 11:30 – 12:30 (prezentacja postępu prac, komentarze)

czwartek, 9 marca 2017, 17:00 – 18:00 (watercooling)

czwartek, 9 marca 2017, 21:30 – … (zakończenie prac, pokaz efektu działań obu drużyn)

 

Twitch

środa, 8 marca 2017, 20:00 –  04:00 (przedstawienie drużyn, prezentacja sprzętu, omówienie zadania, śledzenie postępu prac)

czwartek, 9 marca 2017, 11:30 – 15:00 (prezentacja postępu prac, komentarze)

czwartek, 9 marca 2017, 11:30 – 20.00 (watercooling, komentarze)

czwartek, 9 marca 2017, 21:30 – … (zakończenie prac, pokaz efektu działań obu drużyn)

 

Krótkie charakterystyki kapitanów drużyn:

Staszek „Tips” Wiertelak – kapitan polskiej ekipy.

Trzydziestoletni artysta i twórca z Poznania. Modowaniem zajmuje się od 15 lat. Pasjonat gier komputerowych i wielki fan filmów, profesjonalnie pracujący właśnie dla tej branży. To właśnie Staszek stoi za popularnymi modami – Tronem dla gracza oraz Rainbow 6 Siege.

Tudor „Monstru” Bădică – kapitan drużyny rumuńskiej.
Weteran w branży, były mistrz świata w overclockingu i popularyzator domowego moddingu. Monstru zainspirował tysiące fanów PC do stworzenia swoich własnych projektów. Specjalistyczne artykuły, udział w programach telewizyjnych, prowadzenie warsztatów na takich wydarzeniach jak DreamHack Bukareszt, LSE Lan Party czy LAB501 spowodowały, że zdominował rumuńską scenę prawie na dekadę. Aktualnie Monstru wrócił do korzeni tworząc high-endowe zestawy komputerowe, w których estetyka wykończenia ma równie ważne znaczenie jak ich wydajność.

GeForce Garage 2017 - 02

Źródło: NVIDIA

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.