Home / Recenzje / Komputery / Polecane zestawy komputerowe na wrzesień 2015 – jaki komputer i akcesoria warto kupić

Polecane zestawy komputerowe na wrzesień 2015 – jaki komputer i akcesoria warto kupićSierpniowe wydanie polecanych zestawów komputerowych zaznaczyło początek końca okresu wakacyjny, a wrzesień spowodował “podwójnego Nelsona”, czyli sytuację kiedy to większość z nas kupuje komputery do nauki, a sprzedawcy z tego względu podwyższają ceny. Jeśli więc możemy coś w tym momencie polecić, to pójśc na kompromis i w razie przekroczenia naszego budżetu zdecydować się na np. na mniejszy dysk (który będziemy mogli w przyszłości zaktualizować na większy model), czy nieco wolniejszy (lecz znacznie tańszy) procesor. Mamy nadzieję, że rozumiecie iż chodzi tu o to aby przetrzymać podwyżkę cen i kupić lepsze “kluczowe” podzespoły, a mniej ważne pozostawić na nieco później.

Tradycyjnie przedstawiamy w niniejszym artykule realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, bez konieczności doliczania do kwoty zestawu np. ceny obudowy, co niestety nadal często ma miejsce w konkurencyjnych materiałach związanych z zakupem nowego zestawu komputerowego.

Po raz kolejny pozostajemy wierni zasadzie, że polecany / najlepszy zestaw w danej kategorii oparty może być tylko o jedną platformę (AMD lub Intel), wszak inaczej nie byłby on najlepszy, gdyby było ich więcej niż jeden.

W opisach do danego zestawu zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście jeśli istnieje możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub / i skromniejszym budżecie, to także zamieszczamy stosowną informację o takiej ewentualności.

W niniejszej wydaniu artykułu Polecane zestawy komputerowe na wrzesień 2015 prezentowane konfiguracje zawierają m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile przynajmniej procesor nie posiada zintegrowanego GPU), dysk HDD lub SSD, napęd optyczny, zasilacz ATX oraz obudowę. Ponadto podpowiadamy jaki naszym zdaniem warto kupić monitor LCD, klawiaturę, mysz komputerową, a także zestaw głośników i słuchawek.

Wśród polecanych zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy.

A teraz przejdźmy do nowości, która trafiać będzie od teraz do każdego wstępu niniejszej publikacji. Otóż zmiany wprowadzone w poszczególnych konfiguracjach lub peryferiach będziemy przedstawiali w osobnych akapitach, co zdecydowanie powinno ułatwić Wam zapoznanie i wyłapanie wszystkich wprowadzonych zmian czy poprawek.

W wrześniu sporo dzieje się w tym miesiącu w temacie obudów (w tańszych zestawach pojawił się Tracer), pamięci RAM, kart graficznych, w których zmieniliśmy kilku producentów na tańsze odpowiedniki, jak również jeden zestaw poszczycił się o tańszą płytę główną marki Gigabyte.

W tym miesiącu pojawił się rónież zestaw Combo w postaci ciekawej myszki i klawiatury dla graczy, jak również myszki ASUS ROG, również w atrakcyjnej cenie.

Serdecznie z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na 2015, które mamy nadzieję będzie dla Was bardzo pomocne.Wstęp

Zestaw nr.1 w cenie ok. 850 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1100 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1400 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2650 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3300 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4900 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 6000 zł
Zestaw ECO w cenie ok. 800 zł
Zestaw dla profesjonalisty w cenie ok. 10000 zł
Alternatywny zestaw dla gracza z monitorem za ok. 4400 zł
Kompletny zestaw dla gracza w cenie ok. 6000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie


O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.