Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na wrzesień 2014 – czyli jaki komputer warto kupić w tym miesiącu

Polecane zestawy komputerowe na wrzesień 2014 – czyli jaki komputer warto kupić w tym miesiącu


zestawy-komputerowe-wrzesien-2-14-tech-dice

Tegoroczne wakacje już za nami, co oznacza nie co innego jak ponowny po okresie komunijnym “złoty okres” w świecie sprzętu IT. Okres ten sprzyja bowiem wzrostowi zainteresowania kupnem lub modernizacją komputera osobistego. Tym chętniej zapraszamy do nowego odcinka  naszego cyklicznego, comiesięcznego przeglądu polecanych przez nas zestawów komputerowych. Artykuł ten tak jak dotąd będzie prezentował najlepsze naszym zdaniem konfiguracje komputerowe w danej grupie cenowej.

Niezmiennie w odróżnieniu od niektórych konkurencyjnych przeglądów tego typu nie będziemy prezentowali konfiguracji w danej kwocie z platformami obu czołowych producentów jednostek z architekturą x86 – czyli firm AMD oraz Intel. Skoro dana konfiguracja jest naszym zdaniem najlepsza w swoim przedziale cenowym, to polecamy jedną, konkretną konfigurację, a nie dwie, ponieważ pozostawiałoby to nadal mniej doświadczonych użytkowników komputerów PC z pytaniem “który zestaw kupić?”, tyle, że z trochę bardziej zawężonym polem wyboru.

Komputery, które proponujemy Wam, nasi Drodzy Czytelnicy w niniejszym artykule stanowią kompletną maszynę, dlatego do ceny końcowej dla danej konfiguracji doliczamy koszt zakupu obudowy, tak aby osoba planująca zakup zestawu nie miała złudnego wrażenia atrakcyjnego cenowo zestawu, który byłby najzwyczajniej w świecie niekompletny.

Oczywiście o wyborze konkretnego modelu obudowy często decyduje jej wygląd, niemniej nie tylko w ten sposób podpowiadamy jaką obudowę warto zakupić, ale także jak już wspomnieliśmy w poprzednim zdaniu przedstawiamy realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, a obudowy danej klasy na ogół są ze sobą porównywalne cenowo.

Jedną z ważniejszych nowości we wrześniowym wydaniu artykułu “Polecane zestawy komputerowe” są proponowane przez nas zestawy głośników komputerowych typu 2.0, 2.1 oraz 5.1.

Także i we wrześniowej edycji zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście zdarzają się także sytuacje odwrotne, w których będziemy sugerowali możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub/i skromniejszym budżecie.

W niniejszej wydaniu artykułu Polecane zestawy komputerowe na wrzesień 2014 przedstawimy konfiguracje zawierające m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile występuje model niezintegrowany z procesorem), dysk HDD lub SSD, napę optyczny, zasilacz ATX, a także obudowę. Ponadto podpowiadamy jaką naszym zdaniem warto kupić klawiaturę oraz mysz komputerową.

Wśród zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy.

Serdecznie z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na wrzesień 2014, które mamy nadzieję będzie dla Was bardzo pomocne.

Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 850 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1350 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 4500 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 10000 zł
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane monitory LCD
Zakończenie

Tegoroczne wakacje już za nami, co oznacza nie co innego jak ponowny po okresie komunijnym “złoty okres” w świecie sprzętu IT. Okres ten sprzyja bowiem wzrostowi zainteresowania kupnem lub modernizacją komputera osobistego. Tym chętniej zapraszamy do nowego odcinka  naszego cyklicznego, comiesięcznego przeglądu polecanych przez nas zestawów komputerowych. Artykuł ten tak jak dotąd będzie prezentował najlepsze …

Ocena końcowa

Ocena ogólna

4 +

Podsumowanie : We wrześniu, podobnie jak w miesiącu poprzednim z powodu wahań kursów walut nie mogliśmy "zaszaleć", by jeszcze bardziej w stosunku do sierpniowego zestawienia ulepszyć poszczególne konfiguracje. Jednak małe bo małe, ale w końcu jakieś zyski na konfiguracji udało nam się odnotować. Dzięki temu możecie się cieszyć lepszą konfiguracją za te same pieniądze.

Twoja ocena: 4.85 ( 1 votes)
90

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.