Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na styczen 2015 – jaki komputer i akcesoria sa warte zakupu

Polecane zestawy komputerowe na styczen 2015 – jaki komputer i akcesoria sa warte zakupu

Zakończenie

Nadszedł czas na podsumowanie pierwszego w tym roku artykułu z cyklu Polecane zestawy komputerowe. Mamy nadzieję, że pomoże on Wam w podjęciu niełatwej decyzji, jaką jest wybór ostatecznej konfiguracji wymarzonego komputera.

Zapraszamy serdecznie do komentowania naszych zestawów, zamieszczania pytań związanych z wybieranym przez was zestawem, a także składania własnych propozycji przedziałów cenowych czy przykładów modernizacji zaprezentowanych w tym artykule maszyn.

Naszym zdaniem w tym roku popularność dysków  SSD (np. Transcend SSD370, OCZ ARC100 lub jednego z modeli z serii Ultra Plus firmy SanDisk), wzrośnie ejszcze bardziej, ponieważ konstrukcje te oferują nam znaczny wzrost szybkości działania systemu operacyjnego oraz wyraźnie skracają czas wgrywania ulubionych gier, a ponadto oferują one wzorowy współczynnik ceny do oferowanych możliwości i pojemności. Przy obecnych cenach dysków SSD naprawdę warto poważnie zastanowić się nad ich obecnością w nowo kupowanym komputerze, nawet w przypadku tańszych zestawów za około 1400 zł, które po dokupieniu dysku SSD o pojemności 120/128 GB nadal powinny być konstrukcjami przystępnymi cenowo dla przysłowiowego Kowalskiego.

Naszym zdaniem szczególnie warto przyjrzeć się wspomnianemu zestawowi numer 1 oraz konfiguracjom z jednostką Intel Pentium G3258, które łączą dobrą wydajność z atrakcyjną ceną. Szczególnie na myśli mamy tu maszyny z procesorami Intela, które ponadto pobierają niewielkie ilości energii elektrycznej, a ponadto świetnie się podkręcają.

W tym roku postaramy się przygotować jeszcze większą porcję niespodzianek, które mamy nadzieję sprawią, że niniejszy artykuł z cyklu polecanych zestawów komputerowych przypadnie Wam do gustu jeszcze bardziej.


Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1350 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4600 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 6000 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 10000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.