Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na styczen 2015 – jaki komputer i akcesoria sa warte zakupu

Polecane zestawy komputerowe na styczen 2015 – jaki komputer i akcesoria sa warte zakupu

Polecane zestawy głośnikowe

Wspomnianą we wstępie nowością, która na stałe zagości już w serii niniejszego artykułu są zestawy głośników komputerowych. Podzieliliśmy je na najpopularniejsze kategorie, takie jak 2.0, 2.1 oraz 5.1, tak aby jak największa liczba osób mogła znaleźć tu dla siebie odpowiedni produkt.

Zestawy 2.0

W grupie głośników 2.0 polecamy ekonomiczny zestaw Genius SP-M120, który posiada tradycyjny system zasilania z przewodem podłączanym do gniazda 220V. Rozwiązanie to gwarantuje, że deklarowana przez producenta moc 2W RMS jest jak najbardziej możliwa do uzyskania, w przeciwieństwie do szumnie deklarowanych przez niektóre firmy moce rzędu 3 czy 4W, które zasilane są jedynie z pojedynczego portu USB. Na szczęście głośniki SP-M120 są zasilane w konwencjonalny sposób, co wychodzi im tylko na dobre. Posiadają one przycisk Power, pokrętło do regulacji głośności, wyjście słuchawkowe, a membrany w tym zestawie chronione są wytrzymałą, metalową siatką.

Cena tych głośników to zaledwie około 29 zł, co czyni je jedną z bardziej atrakcyjnych ofert w kategorii super ekonomicznych zestawów 2.0. Z kolei osoby mogące, a przede wszystkim chcące wydać dodatkowe 10 zł mogą zdecydować się na utrzymany w bardzo podobnej stylistyce model SP-M200, którego moc RMS to 6W.

Genius SP-M120

Z kolei w kategorii tanich, dwudrożnych zestawów 2.0 warto zwrócić uwagę na głośniki Genius SP-HF500A. W porównaniu do cenowych rywali cechują się one dwudrożnymi, drewnianymi kolumnami, 3-5mm złączami Line-in oraz wyjściem słuchawkowym, a także pokrętłem regulacji tonów. Moc RMS tego zestawu to 14W, co przy kwocie wynoszącej około 90 zł należy uznać za propozycję atrakcyjną i wartą swojej ceny. Niestety brakuje nam w nich osłon membran głośnikowych, dlatego też jest to propozycja dla osób, które są w stanie zaakceptować tę z pozoru niewielka wadę.

Dla tych użytkowników, dla których osłonięte membrany oraz większa moc zestawu mają pierwszorzędne znaczenie, polecamy model SP-HF800A (moc 40W RMS) w cenie około 125 zł.

Genius SP-HF500A

Listę proponowanych zestawów głośnikowych typu 2.0 zamykają „kolumny” Microlab Solo 6C new. Renomowana marka, moc 50W RMS (na kanał), sterowanie pilotem, długie kable, a także stonowany, klasyczny design, a przede wszystkim godna uwagi jakość dźwięku sprawiają, że osoby mogące wydać na ten element swojego zestawu komputerowego około 435 zł nie będą zawiedzione. Także waga samych kolumn wynosząca aż 13,7 kg mówi sama za siebie, że ten produkt ma w sobie to przysłowiowe „coś”.

Microlab SOLO 6C new

Zestawy 2.1

W grupie zestawów głośnikowych typu 2.1 także przestawiamy kilka wartych uwagi modeli. Oczywiście im więcej pieniędzy możemy na takowy produkt przeznaczyć, tym w zasadzie „z góry” możemy liczyć, że otrzymamy proporcjonalnie lepsze parametry dźwięku czy wyższą jakość wykonania.

Propozycje głośników 2.1 otwiera rodzimy produkt marki Modecom o symbolu MC-S2. Do plusów tego produktu należy zaliczyć dobry stosunek mocy do ceny (2 x 2,5 W + 5W RMS), sterowanie głośnością na pilocie, a także 3-5mm gniazda słuchawkowe oraz Line-in.

ModeCom MC-S2 Z kolei propozycją adresowaną w kierunku graczy są głośniki Genius SW-G2.1 1250. W kwestii złączy mamy tu ten sam zestaw co w prezentowanym powyżej modelu MC-S2, niemniej głośniki te cechuje stosunkowo rzadko spotykany osobny moduł wzmacniacza, który nie jest zintegrowany czy to z subwooferem czy to z jedną z kolumn satelitarnych. Deklarowana przez producenta moc RMS „satelit” to 9W (na kanał) + 20W w przypadku głośnika niskotonowego. Także obiecywany nam stosunek sygnału do szumu na poziomie 90 dB należy uznać za bardzo dobrą wiadomość. Cena nie należy do najwyższych i aby stać się szczęśliwym posiadaczem gamingowyh Geniusów należy przygotować około 150 zł. Genius SW-G2.1 1250 Zestawy 5.1

Dla fanów głośników 5.1 nie mamy niestety zbyt dobrych wieści. Legendarny zestaw Logitech X-530 jest bardzo słabo dostępny i z jego zakupem mogą być niemałe problemy, co znacznie ogranicza wybór godnego polecenia zestawu 5.1. Z obecnej oferty tego typu sprzętu możemy zarekomendować głośniki Creative Inspire T6300, które kosztują około 245 zł.

Creative Inspire T6300

W zasadzie nic poniżej ceny ww. zestawu Inspire T6300 nie będzie warte zakupu, zaś powyżej tej kwoty uważamy, że lepiej jest kupić tradycyjne kino domowe Philips HTD3540, które można dostać już za mniej niż 500 zł.

Philips HTD3540
Wstęp
Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1350 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4600 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 6000 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 10000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.