Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na styczen 2015 – jaki komputer i akcesoria sa warte zakupu

Polecane zestawy komputerowe na styczen 2015 – jaki komputer i akcesoria sa warte zakupu

zestawy-komputerowe-tech-dice-styczen-2015
Styczeń to specyficzny okres, w którym wzajemnie przeplatają się remanenty z końcówkami wyprzedaży towarów zmagazynowanych w minionym roku. Z początkiem roku zaczyna się cenowa stabilizacja, która potrwa mniej więcej do okresu komunijnego, kiedy to zaczynają się przysłowiowe żniwa w świecie komputerów, peryferiów oraz ogólnie pojętej elektroniki. Niestety noworoczna zawierucha przyniosła kilkudniowe opóźnienie niniejszego cyklu, niemniej od przyszłego miesiąca postaramy wrócić do dotychczasowej praktyki publikacji artykułu najpóźniej do 10 dnia danego miesiąca.

Podobnie tak jak w zeszłorocznych artykułach dotyczących polecanych zestawów komputerowych prezentujemy kompletne komputery, które zawierają koszt obudowy, tak aby osoba planująca zakup zestawu nie miała złudnego wrażenia atrakcyjnej ceny za zestaw, który byłby najzwyczajniej w świecie niepełnowartościowy. Oczywiście wygląd obudowy, to kwestia gustu niemniej w danym przedziale cenowym możemy jeden model zastąpić innym (porównywalnym cenowo). Tym samym przedstawiamy realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, bez konieczności doliczania do kwoty zestawu ceny ww. elementu.

W tym roku także pozostaniemy przy dotychczasowej praktyce, przedstawiając konfiguracje w danej kwocie z platformą opartą o wyłącznie jednego producenta jednostek z architekturą x86 – czyli firm AMD oraz Intel. Jeśli bowiem dana konfiguracja jest naszym zdaniem najlepsza w swoim przedziale cenowym, to polecamy jedną, konkretną konfigurację, a nie dwie, ponieważ pozostawiałoby to nadal mniej doświadczonych użytkowników komputerów PC z pytaniem „który zestaw kupić?”, tyle, że z trochę bardziej zawężonym polem wyboru.

Tradycyjnie w opisie do danego zestawu zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście zdarzają się także sytuacje odwrotne, w których będziemy sugerowali możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub/i skromniejszym budżecie.

W niniejszej wydaniu artykułu Polecane zestawy komputerowe na styczeń 2015 prezentowane konfiguracje zawierają m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile występuje model niezintegrowany z procesorem), dysk HDD lub SSD, napęd optyczny, zasilacz ATX oraz obudowę. Ponadto podpowiadamy jaki naszym zdaniem warto kupić monitor LCD, klawiaturę, mysz komputerową, a także zestaw głośników i słuchawek.

Wśród polecanych zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy.

Serdecznie z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na styczeń 2015, które mamy nadzieję będzie dla Was bardzo pomocne.


Wstęp

Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1350 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4600 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 6000 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 10000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.