Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na maj 2015 – jaki komputer i akcesoria warto wybrać

Polecane zestawy komputerowe na maj 2015 – jaki komputer i akcesoria warto wybrać


Z majowym odcinkiem polecanych zestawów komputerowych weszliśmy w okres, o którym niejednokrotnie wspominaliśmy w poprzednich wydaniach niniejszego artykułu. Maj to tzw. żniwa w świecie komputerowym, gdzie znaczna część obrotów dla detalicznego rynku IT jest generowana właśnie w tym miesiącu, głównie za sprawą prezentów komunijnych, którymi są najczęściej właśnie komputery oraz towarzyszące im peryferia.

Z uwagi na ułatwioną sprzedaż nie powinniśmy zbytnio liczyć na wielkie przeceny, ponieważ sprzedawcy dobrze wiedzą, że i tak sprzedadzą bez większych problemów swój towar.

Tradycyjnie przedstawiamy w niniejszym artykule realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, bez konieczności doliczania do kwoty zestawu np. ceny obudowy, co niestety nadal często ma miejsce w konkurencyjnych materiałach związanych z zakupem nowego zestawu komputerowego. Również pozostajemy wierni zasadzie, że polecany/najlepszy zestaw w danej kategorii oparty może być tylko o jedną platformę (AMD lub Intel), wszak inaczej nie byłby on najlepszy, gdyby było ich więcej niż jeden;)

W opisach do danego zestawu zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście jeśli istnieje możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub/i skromniejszym budżecie, to także zamieszczamy stosowną informację o takiej ewentualności.

W niniejszej wydaniu artykułu Polecane zestawy komputerowe na maj 2015 prezentowane konfiguracje zawierają m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile przynajmniej procesor nie posiada zintegrowanego GPU), dysk HDD lub SSD, napęd optyczny, zasilacz ATX oraz obudowę. Ponadto podpowiadamy jaki naszym zdaniem warto kupić monitor LCD, klawiaturę, mysz komputerową, a także zestaw głośników i słuchawek.

Wśród polecanych zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy.

A teraz przejdźmy do nowości, która trafiać będzie od teraz do każdego wstępu niniejszej publikacji. Otóż zmiany wprowadzone w poszczególnych konfiguracjach lub peryferiach będziemy przedstawiali w osobnych akapitach, co zdecydowanie powinno ułatwić Wam zapoznanie i wyłapanie wszystkich wprowadzonych zmian czy poprawek.

Sporo dzieje się w tym miesiącu w temacie zasilaczy, pamięci RAM czy kart graficznych (obniżki cen lub/i wydajniejsze modele w zastawach). ponadto wprowadziliśmy do zestawienia zestaw komunijny.

Serdecznie z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na maj 2015, które mamy nadzieję będzie dla Was bardzo pomocne.


Wstęp

Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1100 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1400 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2650 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3300 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4900 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 6000 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 10000 zł
Optymalny zestaw komunijny za ok. 2200 zł
Kompletny zestaw dla gracza w cenie ok. 6000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.