Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na kwiecień 2015 – jaki komputer i akcesoria warto wybrać

Polecane zestawy komputerowe na kwiecień 2015 – jaki komputer i akcesoria warto wybrać

zestawy-komputerowe-tech-dice-kwiecien-2015
W kwietniowym odcinku polecanych zestawów komputerowych, nie omieszkaliśmy wprowadzić kilku usprawnień, tak by Wam, nasi Drodzy Czytelnicy było łatwiej rozeznać się we wprowadzonych zmianach względem poprzednich edycji artykułów z cyklu Polecane zestawy komputerowe, o czym będziecie mogli przekonać się jeszcze na tej stronie niniejszego artykułu.

Kwiecień to okres, w którym sytuacja z cenami względnie się stabilizuje i utrzymuje do maja, kiedy to w świecie IT następuje pierwszy, poważny ruch każdego roku, któremu sprzyja okres komunijny. Wówczas nie mamy co liczyć na wielkie przeceny, ponieważ sprzedawcy dobrze wiedzą, że i tak sprzedadzą swój towar, tym samym osoby planujące zakup komputera, jego modernizację lub rozbudowę o kolejne peryferia, mają obecnie ku temu bardzo dobrą okazję.

Tradycyjnie przedstawiamy w niniejszym artykule realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, bez konieczności doliczania do kwoty zestawu np. ceny obudowy, co niestety nadal często ma miejsce w konkurencyjnych materiałach związanych z zakupem nowego zestawu komputerowego. Również pozostajemy wierni zasadzie, że polecany/najlepszy zestaw w danej kategorii oparty może być tylko o jedną platformę (AMD lub Intel), wszak inaczej nie byłby on najlepszy, gdyby było ich więcej niż jeden;)

W opisach do danego zestawu zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście jeśli istnieje możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub/i skromniejszym budżecie, to także zamieszczamy stosowną informację o takiej ewentualności.

W niniejszej wydaniu artykułu Polecane zestawy komputerowe na kwiecień 2015 prezentowane konfiguracje zawierają m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile występuje model niezintegrowany z procesorem), dysk HDD lub SSD, napęd optyczny, zasilacz ATX oraz obudowę. Ponadto podpowiadamy jaki naszym zdaniem warto kupić monitor LCD, klawiaturę, mysz komputerową, a także zestaw głośników i słuchawek.

Wśród polecanych zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy.

A teraz przejdźmy do nowości, która trafiać będzie od teraz do każdego wstępu niniejszej publikacji. Otóż zmiany wprowadzone w poszczególnych konfiguracjach lub peryferiach będziemy przedstawiali w osobnych akapitach, co zdecydowanie powinno ułatwić Wam zapoznanie i wyłapanie wszystkich wprowadzonych zmian czy poprawek.

Sporo dzieje się w tym miesiącu w sekcji poświęconej peryferiom (myszkom komputerowym  – większy wybór), a ponadto przygotowaliśmy specjalną niespodziankę w postaci kompletnego zestawu dla graczy i fanów overclockingu, w którym znalazł się bardzo dobry układ chłodzenia CPU rodzimej marki SilentiumPC, 24-calowy monitor z matrycą VA, a także system operacyjny z rodziny Windows 8.1.

Serdecznie z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na kwiecień 2015, które mamy nadzieję będzie dla Was bardzo pomocne.


Wstęp

Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1100 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1400 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2650 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3300 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4900 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 6000 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 10000 zł
Kompletny zestaw dla gracza w cenie ok. 6000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.